Dzieła sztuki inspirowane folklorem

Wystawa (fot. KH/MM)
Tczew - Dzieła sztuki inspirowane folklorem

zobacz galerię zdjęć: 23
12 czerwca w Fabryce Sztuk odbył się wernisaż rękodzieła Ewy Marii Detmer.

Prace Ewy Marii Detmer nawiązują do ludowości, którą modyfikuje za pomocą niekonwencjonalnych technik plastycznych. Bohaterami jej twórczości są zwierzęta, a zwłaszcza ulubione ptaki. Sztuka stała się pasją, która uszczęśliwia artystkę. Haftowanie połączone z niekonwencjonalnymi technikami plastycznymi zaowocowało indywidualnymi wystawami. W Galerii MDK w Bydgoszczy można było zobaczyć prace malarskie 11-letniej wnuczki - Marty i inspirowane nimi prace Ewy Detmer. Wspomniana wnuczka zaangażowała się też w wystawę „Pory Roku” inspirowaną dziełem Antonia Vivaldiego. Ewa Maria Detmer wystawiała prace m.in. w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy, Galerii Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej w Bydgoszczy, Galerii MDK w Bydgoszczy.
Artystka podkreśla, jak ważny jest dla niej Tczew i jak wiele znaczy dla niej możliwość pokazania swoich prac w Fabryce Sztuk. W najważniejszych momentach życia zawsze wracała w rodzinne strony. Teraz ponownie powraca, a wraz z nią przepiękne dzieła sztuki inspirowane folklorem.
Ewa Maria Detmer pochodzi z Tczewa, aktualnie mieszka w Bydgoszczy, na Fordonie. Studiowała filologię polską w Toruniu, była nauczycielką, dyrektorem szkoły, pracownikiem Urzędu Skarbowego. Obecnie jest na emeryturze i zajmuje się działalnością artystyczną. Współpracowała z Domem Kultury Modraczek w Bydgoszczy. Jej droga artystyczna rozpoczęła się od wyszywania postaci Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, które ofiarowała swoim wnuczkom.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

Wystawa będzie czynna do 9 lipca 2017r.
Fabryka Sztuk
Tczew, ul. 30 Stycznia 4
www.fabrykasztuk.tczew.pl

Drukuj
Prześlij dalej