Promocja książki Anny Łajming "Mój Dom"

Promocja książki (fot. Jacek Cherek)
Tczew - Promocja książki Anny Łajming "Mój Dom"

zobacz galerię zdjęć: 16
10 października 2017 r., Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zaprosiła na promocję książki Anny Łajming "Mój Dom", stanowiącej zwieńczenie trylogii pamiętnikarskiej autorki.

Książka ta, jako jedna z niewielu, przedstawia wizerunek Tczewa okresu międzywojennego i jako jedyna czyni to w tak plastyczny, momentami bardzo szczegółowy sposób. Mamy tu zatem, zamiast zbioru suchych faktów i liczb, prawdziwe ludzkie historie, dramaty i radości mieszkańców Tczewa i Pomorza tamtego okresu. Wszystkie spisane przez autorkę wydarzenia łączy fakt, iż była ich bezpośrednim świadkiem.

Najnowsze wznowienie pamiętnika "Mój dom" wydane zostało w wersji polsko-angielskiej. Zatem po latach dzięki Annie Łajming nie zginął klimat Tczewa okresu przedwojennego, a obecnie dodatkowo dzięki wydawcy - Instytutowi Kaszubskiemu będzie on dostępny szerszemu aniżeli dotąd odbiorcy.

W trakcie spotkania będzie można zakupić książkę "Mój dom".

Biogram Anny Łajming

Urodziła się (24 lipca 1904 r.) w szlacheckiej, pomorskiej rodzinie Trzebiatowskich. Przed drugą wojną światową wraz z mężem i dziećmi mieszkała w Tczewie.
Zaczęła pisać stosunkowo późno, bo dopiero w 1958. Jej utwory opisują realia życia pomorskich miejscowości pod koniec zaboru pruskiego i w latach 30. XX w. Pisała po polsku wplatając w tekst kaszubskie dialogi. Od 1973 była członkiem Związku Literatów Polskich. W 1974 wyróżniono ją Medalem Stolema.
Jej imieniem nazwano m.in. jedną z tczewskich ulic, usytuowaną na Górkach, którą to część Tczewa niejednokrotnie opisywała właśnie w swych wspomnieniach "Mój dom". Jej synem jest plastyk, prof. Włodzimierz Łajming.
Fot: Jacek Cherek


Sonda - odpowiedz na pytanie

Czy jesteś za likwidacją przedmiotu religii w szkołach publicznych?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • nick_gość_gość_gość

  12.10.2017, 17:31

  JAN

  wszyscy moi kumple byli a ciebie nie było kochany panie JANIE

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx7 
 • +1

  ku..as_gość

  17.10.2017, 15:00

  przytakiwacz

  był lans, był janek..... Ale tczewiacy już się na nim poznali tnij.tcz.pl/?u=4b19dc

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx1.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.