Festiwal In Memoriam. Grand Prix dla Julii Biłek

(fot. facebook.com/Kociewska.Tv)
Tczew - Festiwal In Memoriam. Grand Prix dla Julii Biłek
W Tczewie w czwartek 23. sierpnia ruszyła kolejna edycja festiwalu In Memoriam. Zaczęło się od czarno-białej parady ulicami miasta. Z kolei podczas XIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego 14-letnia Julia Biłek wykonaniem "Dziewczyny szamana" podbiła serca publiczności oraz jury.

Wideorelację z czwartkowego konkursu można zobaczyć tutaj . Do kogo powędrowały nagrody w tegorocznej edycji festiwalu?

JULIA BIŁEK - Grand Prix (8000 zł) - Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego
ABSYNTIA - I Miejsce (5000 zł) - Nagroda Prezydenta Miasta Tczewa
MEXYK - Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska (3000 zł)

PAMELA & PAULA - Nagroda Starosty Tczewskiego (1500 zł)
THE STRANDS - Nagroda Stowarzyszenia "Porozumienie na Plus" (1500 zł)
ZOLC - Nagroda Stowarzyszenia "Gospodarcze Kociewie" (1500 zł)
JULIA BIŁEK - Nagroda Fanklubu "Republika Marzeń" występ podczas Dnia Białej Flagi 2019 w Toruniu, płatny do 1000 zł oraz umieszczenie nagrania na składance CD " Dzień Białej Flagi 2019" wydanej przez Polską Wytwórnię Muzyczną RKDF
M3TROPOLIS - Nagroda Radia Gdańsk - 10 godzinna sesja nagraniowa w studio rozgłośni
JULIA BIŁEK - Nagroda Tczewskiej Grupy Motocykli Ciężkich "Tornado"
M3TROPOLIS - Nagroda Artura Szuby (możliwość zamówienia gadżetów reklamowych o wartości 1500 zł)

Z kolei w piątek, 24 sierpnia o godz. 19:30 w amfiteatrze im. Grzegorza Ciechowskiego rozpoczął się koncert specjalny "Wielki hipnotyzer". W przedsięwzięciu biorą udział Natalia Przybysz, Natalia Nykiel, Igor Herbut i laureaci poprzednich edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego. Artyści z towarzyszeniem zespołu festiwalowego zaprezentują wybrane utwory z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego. Koncert otworzy chór dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej z Tczewa piosenką "Nie pokonasz miłości", a zakończy wspólne odśpiewanie przez wszystkich uczestników utworu "Nie pytaj o Polskę". Zapraszamy jutro na relację zdjęciową.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +1

  H_gość_gość

  24.08.2018, 21:25

  Niedosyt , bo za krótko!

  Zdecydowanie za krótki koncert,tak krótki że trudno ocenić.Napewno dopisała publiczność i niestety nie można było napić się piwa!Dlaczego na niektórych koncertach jest piwo a na innych nie ma?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx7 
 • +5

  gwajer_gość

  25.08.2018, 07:28

  Piwo

  I bardzo dobrze. Koncert jest po to, aby słuchać i oglądać, uczestniczyć w wydarzeniu kulturalnym, a nie chlać te szczyny koncernowe o smaku rozwodnionego piwa. Picie piwa na konkursie to brak szacunku dla artysty, który wychodzi na scenę w innym celu, niż bycie tłem dla biesiadujących.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx5.xx0 
 • +2

  Gość_gość_gość

  25.08.2018, 08:36

  Piwa możesz sie nachlac w domu .

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx2.xxx 
 • Ewa_gość

  26.08.2018, 17:08

  In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego

  Przyjechałam po raz kolejny na imprezę 300 km, impreza super. Bardzo dziękuję za wspaniałe przeżycia. Dziękuję organizatorom za cudną tradycję, za to że robią coś dobrego dla mieszkańców Tczewa i nie tylko. A szczególne podziękowania kieruję do organizatora Pana Józefa Golińskiego i Samorządu Tczewskiego. Brawo!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx1.xx9 
 • +1

  Andrzej_gość _gość

  26.08.2018, 19:21

  Koncert IN MEMORIAM

  Byłem na tym festiwalu po raz 1-szy. Wcale nie przeszkadzał mi brak piwa czy foodtrucków. Na koncert przychodzi się posłuchać muzyki a nie chlać piwo. Koncert i jego organizacja była świetna. Nie wiem z czym niektórzy ludzie mają problem. Z wielką chęcią przyjadę jeszcze raz. Świetna robota Tczew.

  Odpowiedz
  IP: 93.105.xx7.xx5 
 • -3

  Grzegorz_gość

  26.08.2018, 19:53

  Magia_to jedyne co przychodzi mi do głowy, jak druga myśl_ za krótko, choć przepiękne okoliczności Tczewskiej architektury, nadwiślański brzeg, wspaniali ludzie i atmosfera częściowo rekompensują temat i dlatego wracam tu co roku. Myślę, że cześć mieszkańców nie związana bezpośrednio z ideami festiwalu, przyzwyczajona była do innej formuły, która zawiodła w tym roku. Nie było koncertu gwiazd, a tylko ich solowe występy w repertuarze Grzegorza Ciechowskiego i dlatego jakieś rozczarowanie chyba, o piwie i całej reszcie nie wspomnę bo już wcześniej wybrzmiało. Dla mnie i większości "przyjezdnych"największe ograniczenie to termin wydarzenia. Jak widać wyraźnie, formuła się zmienia i to zapewne tylko z bardzo wyraźnych ograniczeń o których nie wypada pisać, ale każdy wie. W każdym razie jeszcze raz dziękuję Tczew :-) ps. Bardzo miłe święto działkowców w sobotnie przedpołudnie

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx0.xx1 
 • Tedix_gość

  26.08.2018, 21:21

  Festiwal Im memoriam Grzegorza

  Festiwal piękna inicjatywa.Jest tu od tylu lat i zawsze jest Super.W tym roku jeszcze bardziej mnie miło zaskoczyła . Dziękuję p.Galickiemu , że wkłada tyle swojego czasu i energii ,aby festiwal miał tak piękną oprawę. Przyjeżdżam tu bo warto!!! Miasto Tczew tymi koncertami daje pokłon Grzegorzowi i dzięki takim koncertom pokonuje 350km . Dziękuję wszystkim którzy poświęcili swój czas w organizację koncertu. Przyjadę tu za rok bo warto!!!

  Odpowiedz
  IP: 109.173.xx7.xx9 
 • Kefas_PA_gość

  27.08.2018, 13:32

  In Memoriam z roku na rok coraz lepszy

  Przyjeżdżam na In Memoriam od 8 lat z pobliskiego Starogardu i mogę stwierdzić, że z roku na rok jest to coraz lepszy festiwal, a jury ma coraz trudniejsze zadanie podczas części konkursowej. Cieszę się, że w tym roku podzielono występy na dwa dni, chociaż wiązało się to dla mnie z dwukrotnym przyjazdem do Tczewa. Słuchanie jak coraz młodsi wykonawcy mierzą się z twórczością Grzegorza Ciechowskiego i spotykanie chociaż raz w roku sympatyków muzyki i treści kryjących się w jego tekstach, to nieprawdopodobne przeżycie pozostające w pamięci na bardzo długo. Wolałbym, żeby Festiwal pozostał lokalnym, a nawet kameralnym wydarzeniem, a jego poziom stale wzrastał. Wielkie podziękowania dla organizatorów i wszystkich wspierających tę inicjatywę. Ma nadzieję tu być za rok.

  Odpowiedz
  IP: 81.210.xx2.xx7 
 • Daniel_gość

  27.08.2018, 14:29

  Festiwal Im memoriam Grzegorza

  Wspaniały koncert, świetna organizacja! Julia WSPANIAŁA! Cudowna parada... niesamowity klimat! TCZEW!! DZIĘKUJEMY!!

  Odpowiedz
  IP: 193.42.xx0.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.