Na co do kina w pierwszym tygodniu wakacji?

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Na co do kina w pierwszym tygodniu wakacji?
W pierwszym tygodniu wakacji na ekranach kin pojawiły się nowa komedia kryminalna, horror oraz coś dla młodych widzów, czyli animacja zza wschodniej granicy.

"Ocean's 8" to nietypowa kontynuacja popularnej trylogii kryminalnej z Georgem Clooneyem i Bradem Pittem. Nietypowa, ponieważ tym razem już nie zobaczymy w głównych rolach znanych z poprzednich części aktorów, a ekipę damską. Główna bohaterka, Debbie Ocean (Sandra Bullock), jest zawodową złodziejką. Będzie musiała złożyć zespół wyjątkowo uzdolnionych kobiet, które wspólnymi siłami spróbują ukraść warty 150 milionów dolarów naszyjnik z luksusowej gali pełnej gwiazd. Warto tutaj wspomnieć, że sama obsada aktorska lśni od gwiazd, obok Sandry Bullock występują też między innymi Cate Blanchett, Anne Hathaway i Rihanna. Czy złodziejska ekipa kobiet lepiej poradzi sobie ze zdobyciem serc widzów, od ekipy męskiej? Tego dowiemy się w kinach.

Kolejną propozycją repertuarową jest film "Dziedzictwo. Hereditary". Fabuła tego amerykańskiego horroru zaczyna się od śmierci seniorki rodu Grahamów - Ellen. To jednak zaledwie początek dramatu, który dotyka rodzinę. Wkrótce po pogrzebie rodzina córki Ellen, Annie, zaczyna doświadczać niewyjaśnionych, przerażających wydarzeń. Grahamowie zdadzą sobie sprawę z tego, jakie niepokojące dziedzictwo ciąży na ich rodzinie.


Ostatnią z premier w tym tygodniu jest ukraińska animacja pod tytułem "Uprowadzona księżniczka". Księżniczka Miłka i ubogi wędrowiec Remik są dwójką zakochanych w sobie młodzieńców. Ich szczęście nie trwa jednak długo, ponieważ okrutny czarodziej porywa księżniczkę, by z jej pomocą przeprowadzić magiczny rytuał mający zapewnić mu nieśmiertelność. Jednak odważny Remik zrobi wszystko, by uratować ukochaną. Wraz z wesołą kompanią pełną magicznych postaci wyrusza na ratunek w pełną niebezpieczeństw podróż.

Ponadto w repertuarze kinowym znajdziemy: film przygodowy sci-fi "Jurassic World: Upadłe królestwo", nagrodzony w Cannes polski dramat "Zimna wojna" oraz filmy familijne "Wyszczekani" oraz "Odlotowy nielot".

Drukuj
Prześlij dalej