Pawilon kultury, wspinaczka, kalejdoskop Alfred Eisenstaedta. Kiedy ich realizacja?

Tczew - Pawilon kultury, wspinaczka, kalejdoskop Alfred Eisenstaedta. Kiedy ich realizacja?

zobacz galerię zdjęć: 2
Byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
W 2012 roku powstał projekt dotyczący zagospodarowania przestrzeni w naszym mieście. Wnieść trochę zieleni, kultury, rozrywki między blokowiska. Minęło 5 lat, a projekt został spełniony w połowie.

Przy ul. Żwirki miała powstać z myślą o najmłodszych strefa z placem zabaw, piaskownicą, zaś istniejąca już górka dla saneczkarzy zostałaby wzbogacona zjeżdżalnią ze stali kwasoodpornej. W centrum znalazłby się okrągły plac nawiązujący do areny cyrkowej oraz mini-amfiteatr. Miał być wielofunkcyjny pawilon kultury oraz niewielka ścianka wspinaczkowa. Czy ruszy ich budowa?

Był także pomysł na zagospodarowanie terenu u zbiegu alei Zwycięstwa i ul. Wojska Polskiego, który miałaby być dedykowany Alfredowi Eisenstaedtowi - znanemu fotografowi, który urodził się w naszym mieście. Miały być murale nawiązujące do jego twórczości... Co prawda jest jeden nawiązujący, ale pozostałe murale niczego sobie. Obok miał stanąć kalejdoskop, w którym znalazłyby się najbardziej znane fotografie tego cenionego fotografa.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Pomysły bardzo przypadły mieszkańcom do gustu, niektóre udało się już zrealizować. Czy będzie można liczyć na zrealizowanie pozostałych?

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +5

  T_gość

  31.03.2017, 10:22

  Cz

  Kalejdoskop bylby fajną atrakcją! Altanka na suchostrzygach tez bylaby dobra wsrod tych blokow i aut. Taka izolacja od codziennosci. ;)

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx1.xx1 
 • +2

  Sebastian_gość

  31.03.2017, 10:25

  (...)Był także pomysł na zagospodarowanie terenu u zbiegu alei Zwycięstwa i ul. Wojska Polskiego, który miałaby być dedykowany Alfredowi Eisenstaedtowi - znanemu fotografowi(...) Przecież w tym miejscu powstanie nowe skrzyżowanie Al.Zwycięstwa/Woj.Polskiego/Saperów!

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx1.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.