Pomysły internautów na miejską zieleń

Razem ze stadionem kanonka mogłaby stanowić zwarty kompleks rekreacyjno-sportowy (fot. tcz.pl)
Tczew - Pomysły internautów na miejską zieleń
Jest to forma nagłośnienia wątku, ważnego dla miasta i dla nas mieszkańców. Co sądzicie o takich rozwiązaniach?
Zdjęcie pochodzi od redakcji
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (16)
dodaj komentarz

 • +10

  tcz45

  21.06.2011, 12:20

  ciekawy temat

  Dobry reportaż, zachęcający. Jestem za takim zmianami. Może to tego materiału filmowego powinni się ustosunkować osoby odpowiedzialne za zagospodarowanie terenu w Tczewie. Bo nie na wszystkich tych miejscach powstaną parki, oazy zieleni czy skwery. Ale trzeba szybko coś z tym zrobić. Fajne by było zorganizować taki ,,miesiąc zieleni'', w którym jakieś części z tych pokazanych tu miejsc odpowiednio i mądrze zazielenić itd. Oczywiście musi być zgoda na takie działania. Włączyć w to wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe, szkoły i osoby chętne do społecznej pracy. Gdyby to odpowiednio nagłośnić , zareklamować , nawiązać kontakt z lokalnymi zakładami pracy, firmami , sponsorami , może poczujemy się jako jedna społeczność, porzucimy na tę chwile podziały, różnice i razem coś uda się zrobić. Zauważcie jak wielu jeszcze na czymś zależy w tym mieście. Drodzy urzędnicy , nie marnujcie takich apelów, wykorzystujcie jeszcze istniejący zapał ludzi.Pozwólcie nam działać, nie ograniczajcie potencjału tkwiącego w ludziach. To życie i tak jest ciężkie i krótkie....chcemy mieszkać w ładnym otoczeniu

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  _gość

  21.06.2011, 21:18

  socjalizm

  a, tcz54 :) zrobi film od sadzonki do drzewa. Myślisz,ze urzędasów to obchodzi oni myślami są na URLOPACH, a drewno interesuje ich co najwyżej kominkowe tanio.

  Cytuj
  IP: 83.7.xx6.xx3 
 • +3

  Jim Ortal_gość

  21.06.2011, 21:04

  ...

  Autor nie wie, że nie każdy z zaprezentowanych terenów należy do miasta?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx6.xx0 
 • +5

  MTTczew

  21.06.2011, 22:55

  Autor wie, ale nie wie co dokładnie, należy do kogo, dlatego jest już w toku interpelacja aby się dowiedzieć. Zapraszam na forum.tcz.pl ;) w odpowiednim temacie jest ten wątek zamieszczony...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  mieczyslaw

  22.06.2011, 17:02

  MTTczew,

  Szkoda, że w artykule nie podałeś linka i nie napisałeś pokrótce o co dokładnie chodzi :)

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +5

  MTTczew

  24.06.2011, 11:53

  W gwoli wyjaśnienia, podałem pomysł na forum, gdyż stwierdziłem, że w naszym mieście jest bardzo mało zieleni albo bardzo dużo niezagospodarowanych terenów. Dlatego wraz z innymi użytkownikami porobiliśmy zdjęcia, które są ukazane w filmiku i w wątku. Wątek się na tyle rozwinął, i był chwytliwy, że obecnie powstaje interpelacja oraz mamy poparcie paru radnych do tego planujemy-zastanawiamy się nad partyzantka, ale póki co odkładamy to do momentu wyjaśnienia co czyje jest. Jest również ciekawy pomysł użytkowniczki forum, ale na razie nie zdradzam. Do redakcji (mogliby Państwo zająć się tym tematem, nagłośnić)?

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  wejuhc_gość

  21.06.2011, 23:00

  Suchostrzygi

  A mi się za dzieciaka marzyły małe parki liściaste: - nad "Milenem".(okolice Hanny Hass), - na terenie ulic Obrońców Tczewa, Harcerska, - na terenie Intermarche, - na terenie Parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Gdy powstawały kolejne budowle nie chciało mi się wierzyć, że tak "betoniaste" osiedle jak Suchostrzygi jest wciąż "dobetonowywane".

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx1 
 • +3

  aga_gość

  22.06.2011, 12:43

  :)

  hejka! Jestem jak najbardziej za! super pomysł! Trzymam kciuki aby sie udało, kocham rosliny i piekne tereny - fakt brak ich w naszym MIEŚCIE. pozdrawiam :)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx9 
 • Tom_gość

  22.06.2011, 15:23

  Pomysł

  Zróbmy zbiórkę pieniędzy, zbierzemy się raz w nocy i posadzimy co trzeba tam gdzie trzeba. Może i nas pozamykają, ale przynajmniej będzie ładne ; )

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx6.xx1 
 • +3

  roza-81

  22.06.2011, 21:49

  Ale się uparliście na nocną imprezkę

  A można to zrobić w biały dzień czy po południu,przecież nikt w urzędzie nie odmówi grupie mieszkańców zagospodarowania nieużytków miejskich na park czy skwer .Albo zasadzenia dodatkowych rabat w miejscach już istniejących .Choć nocna eskapada brzmi ciekawiej :D.Tak bynajmniej zakładam w swej naiwności .Skoro nic nie będą musieli do tego dokładać to po co robić problemy ,oczywiście teren musi należeć do miasta i nie mieć w planach na przyszłość jakiejś zabudowy .Ja ze swojej strony mogę dorzucić kilka tui czy innych sadzonek, łopatę ,czas na zasadzenie tego dobra wspólnego ,ale nie po nocach wtedy to ja śpię .No i mam nadzieję że temat się rozwinie . No i trzeba pamiętać że nie wystarczy posadzić ktoś musi się tym później zajmować , czy podlewamy i pielimy też w nocy?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +5

  mieczyslaw

  23.06.2011, 05:56

  roza-81

  Utrzymaniem miejskich terenów zielonych w Tczewie zajmuje się "Zieleń Miejska" - jeśli się nie mylę - i to oni są za nie odpowiedzialni. Nie będzie trzeba zatem pielić niczego po nocach ;)

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  roza-81

  23.06.2011, 12:09

  Tak oni się tym zajmują.

  Tyle że utrzymanie nowo zagospodarowanych terenów na skwer czy park to nie koszenie trawnika , grupa internautów nocą zagospodaruje teren przy Milenie a za miesiąc wleci tam zieleń miejska i zgodnie z wytycznymi potraktuje wszystko kosiarką, brak uregulowania sprawy ze strony prawnej zniszczy ich pracę lub pozwoli umrzeć śmiercią naturalną .Tylko o to mi chodziło.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • x_gość

  24.06.2011, 12:10

  TEREN PRZED SP12 przylegający do armii krajowej był jakiś czas temu obsadzany sporą ilością sadzonek drzewek (około 40-50?) przez Panią Pierzynowską i innych mieszkańców. Efekt jakoś zanikł- sadzonki za małe, częśc zniiszczona przez psy, część samoistnie padła. Do dzisiaj zachowało się góra 20 drzewek, które rokują na przyszłość. PRZYSZŁOŚĆ jest w krzewach ! Jako, że teren przez SP12 jest już jako tako ogarnięty to moze warto zacząć od inicjatywy właśnie tam. Pogadać ponownie z radną, zebrać krzewy i tam je posadzić. Powstałby świetny park dla mieszkańców tej części ale i dalszej - suchostrzygi itd. Nie mówiąc o dzieciach ze szkoly. Dzieciach, które tego nei zniszczą bo są młodziutkie : ). Robimy zbiórkę ? Kasa do radnej, radna kupuje krzewy, dizeci na godzinie wychowaczej sadzą ! Co wy na to ?

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +1

  super pomysł z tym zazielenian_gość

  24.06.2011, 12:23

  nie tylko suchostrzygi całe w betonie spójrzcie na stare miasto gdzie tylko był kawałek zieleni to nowe kamienice wstawiają a tak przyjemnie siedziało się na rogu wyszyńskiego-słowackiego a teraz tylko :( no i o psach powinni pomyśleć bo na starym mieście nie ma gdzie z nimi wychodzić niby bulwar jest ale pies pobiegać nie może nigdzie !!!!!!! a na szybkie wyjście zostają CHODNIKI SMUTNE ALE TAKA PRAWDA!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx7 
 • +1

  nina_gość

  24.06.2011, 15:28

  Na tcz.pl w Nadchodzących wydarzeniach opublikowano zaproszenie do dyskusji o przyszłości miasta,które odbędzie się 27.06.11 o godz.17.00 w sali konferencyjnej Centrum Wystawien.-Regin. Dolnej Wisły z przedstawicielami władz miasta. Temat :"Partycypacja społeczna w procesie tworzenia Strategii Rozwoju Miasta" Może będzie interesująca.

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx6.xx7 
 • +1

  MTTczew

  04.02.2012, 15:40

  http://www.tcz.pl/index.php?p=1,3,0,nadchodzace-wydarzenia&item=749dfd4c3a4e9648&title=Zie len-dla-tczewian-przyjdz-i-pokaz-swoj-pomysl

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.