A jak to wygląda w Tczewie?

Tczew - A jak to wygląda w Tczewie?
Byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Przed poprzednimi wyborami parlamentarnymi rządząca aktualnie Platforma Obywatelska zapowiadała, że będzie realizować projekt "taniego państwa", lecz czy nie były to po prostu puste słowa?
Dzisiaj natknąłem się na artykuł dotyczący właśnie tego "taniego państwa", a konkretnie rosnącej liczby biurokratów w Warszawie, których utrzymanie tylko w tym roku będzie nas kosztować uwaga 850 mln złotych!

Ja chciałbym na łamach portalu zapytać, czy przypadkiem w Tczewie nie jest podobnie? Czy nie jest tak, że jak to powiedział Maciej Wąsik "Mamy do czynienia z klasycznym przerostem administracji. I to im dalej od ratusza, tym bardziej, bo tam ta społeczna kontrola jest słabsza. Nierzadko to po prostu „krewni i znajomi królika"? Czy nie jest tak, że brakuje pieniędzy nie dlatego że mamy "socjal"-pomoc dla najbiedniejszych, ale dlatego że armie pomarańczowych urzędników wszystko zżerają?
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (18)
dodaj komentarz

 • +6

  Gość_gość

  14.07.2011, 15:37

  Moje obserwacje

  W Tczewskim urzędzie pracy ich od groma, W urzędzie miasta pracują za przeproszeniem same babcie, odliczając miesiące do emeryturki i blokując miejsce młodym... Pewnie w przyszłym roku państwo podniesie VAT do 24 % , żeby łatać rosnącą dziurę budżetową. Do tego ropa w górę i czeka nas druga Grecja... A miasto Tczew niech zacznie ściągać nowych inwestorów którzy stworzą miejsca pracy! bo coraz ciężej o pracę. Jeżeli buduje się tylko supermarkety,Apteki i Banki.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx8 
 • +4

  Vpanter

  14.07.2011, 15:41

  czytałem to

  Urywek był na stronie PiS. 850 mln to nie w kij dmuchał. Za takie pieniążki można sporo zrobić. W Tczewie tak nie ma ale też pewnie "krewni i znajomi królika" okupują nowo powstałe wakaty. Tak to już jest w tym państwie dla wybranych. Niby mamy demokrację a wciąż stare monarchicznie zwyczaje obowiązują. A co do samej PO to tylko głupek by w to tanie państwo uwierzył bo skoro chce się rządzić to trzeba swoimi stanowiska po obstawiać a że tych ze starego rozdania nie można wyrzucić wszystkich to się nowe urzędy powołuje itd,itd... Platforma o obiecuje a ludzi oszukuje-proste;)))

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  _gość

  14.07.2011, 15:48

  gadanie

  Ludzie tak narzekają na ten socjal a w rzeczywistości niewielkie pieniądze się na niego przeznacza względem utrzymania tej bandy z urzędów. Sama W-wa 850 mln a gdzie inne miasta? To są niewiarygodne pieniądze.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx9 
 • -5

  niewielkie pieniądze?_gość

  14.07.2011, 16:00

  co za bzdury piszesz - socjal to jedna z najważniejszych pozycji w budżecie, niestety: Największe wydatki przeznaczone są na: * oświatę i wychowanie - 54 mln zł * pomoc społeczną - 33 mln zł * transport i łączność - 31,5 mln zł * administrację publiczną - 14,5 mln zł * gospodarka komunalna i ochrona środowiska - 11,4 mln zł * gospodarkę mieszkaniową - 11 mln zł * kultura i ochrona dziedzictwa narodowego -9,8 mln zł

  Cytuj
  IP: 89.200.xx2.xx4 
  +2

  _gość

  14.07.2011, 17:26

  mi chodzi o pomoc społeczną

  oOo

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx7 
 • +1

  C>K>M

  14.07.2011, 21:22

  Akurat administracja to rozrastała się za każdego kolejnego rządu, to raczej kwestia ustroju niż partii przy władzy.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  _gość

  15.07.2011, 12:48

  ale jakoś teraz ich najwięcej

  Nie uważasz że w tanim państwie to jest normalne?

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx7 
  +1

  C>K>M

  15.07.2011, 14:04

  To, że partie nie spełniają obietnic wyborczych lub postępują wręcz dokładnie na odwrót niż obiecały to już niestety standard. Nie łudź się, że jak wygra ten niższy, to administracja nie urośnie, będzie rosła w takim samym tempie jak za kaszubskiego cudotwórcy.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -1

  MADRALE_gość

  15.07.2011, 11:15

  hej madrale. przerost administracji. Wskazcie kogo (bez danych, samo stanowisko) mozna sie pozbyc z urzedu miejskiego, skarbowki, starostwa itd ? Bierzcie wydzial i wskazcie ile osob mozna sie pozbyc a wam pokaze dlaczego nie mozna i jaki nawal pracy ta osoba ma i o ile dluzej bedziecei zalatwiac wszystko. Wskazujcie,

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +2

  _gość

  15.07.2011, 12:43

  hahah

  W WWA np zatrudnionych jest obecnie ponad 7500 urzędasów. Aż tylu jest potrzebnych? Przeczytaj tej pełny artykuł na niezależnej.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx7 
  +2

  C>K>M

  15.07.2011, 14:13

  Mówisz, że wykażesz, o ile dłużej bym musiał załatwiać sprawy, gdyby odchudzić administrację. Ale dlaczego w ogóle muszę załatwiać jakieś sprawy? Kto mnie do tego zmusił? Ta sama administracja. Jeżeli na wycięcie drzewa na własnej działce potrzebne jest zezwolenie, to logiczne, że trzeba zatrudnić kogoś, kto te zezwolenie będzie wydawał. Biurokracja sama dla siebie kreuje "pracę".

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 

  Ziutek Ciągutek_gość

  15.07.2011, 17:28

  C K M idealnie to ujołes, a myslałem ze nikt takich niuansów nie rozumie...mnie interesuje tylko wolność.....Wolność i Praworządność... dlatego głosuje na JKM, pozdrawiam (poranapobudke@wp.pl)

  Cytuj
  IP: 89.200.xx7.xx7 
  -2

  _gość

  15.07.2011, 19:03

  Wolność i Praworządność

  Współczuję ;)

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx9 
  +1

  Vpanter

  15.07.2011, 20:59

  Taaaa

  Wolność i praworządność piszesz. No fajnie by było... Aż się płakać chce;) Zniesienie dotacji na kulturę która i tak kuleje,zlikwidowanie tzw płacy minimalnej,całkowita prywatyzacja szkolnictwa(co ma zrobić młodzież z biednych domów?),itd. Pięknie by nie było za czasów siwego królika która jak jak Tusk chciałby władzy dla władzy. Na szczęście jednak twoja partyjka jest tylko mocna w necie ;))))))

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -2

  C>K>M

  17.07.2011, 20:00

  Vpanter

  Widzę, że jedziesz po KNP- Twoja partyjka, to przepraszam która jest? I czym się może pochwalić? Na kogo oddasz głos, tak, żeby potem moc sobie spojrzeć w oczy? Jestem bardzo ciekawy:)

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +2

  Vpanter

  18.07.2011, 15:30

  Vpanter ~ C>K>M

  Moja partyjka to moja partyjka;) Nie muszę się afiszować z tym na kogo oddam głos;) Jedno jest pewne-na pewno nie oddam głosu na cudotwórcę Donka i jego klikę zwaną PO,czyli partię bez programu i bez idei żerującą na ludzkiej łatwowierności i braku znajomości podstaw politycznych. No i też nie zagłosuję na Siwego królika który wraz z kamratami wiele mówi ale nic nie robi. Oczywiście w Sejmie ich nie ma,ale czy prócz pisania listów przez JKM do premiera coś robią? Nie,nie robią nic a mogliby np projekty obywatelskie. Są niziną polityczną która nigdy nie zaistnieje więc jadą po wszystkich rzucając populistyczne hasła dla ludzi którzy myślą że mogą wszystko i że każdy z nich może dzięki liberalizmowi zostać prezesem i nic nie robić. Nie dziwiłbym się gdyby za jakiś czas część jego kolegów nie odeszła do PO-partii dla wszystkich oportunistów chcąc zaistnieć w polityce. A co do tego czy będę mógł spojrzeć w lustro... Wiesz dla mnie niema partii idealnej(nie ma u nas partii typu PADSN-anagram...;))ale jeśli nie będziemy wybierać najlepszych na dany moment to ten kraj nigdy się nie zmieni tzn jeśli wciąż np będziemy wybierać populistów to będziemy mieli rządy populistów.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -2

  C>K>M

  18.07.2011, 16:17

  Vpanter

  Ok, ale "najlepszy na dany moment" to niemal to samo, co pojęcie "mniejszego zła", ja, wśród partii parlamentarnych nie widzę nikogo godnego mojego głosu, dlatego będę głosował na partię pozaparlamentarną. Przykład LPRu pokazał, że można się do parlamentu dostać i przeforsować trochę swoich idei.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +2

  Vpanter

  18.07.2011, 17:15

  na dzień dzisiejszy PO to zło;)

  Masz rację-najlepszy na dany moment to niemal to samo co mniejsze zło ale jednak nie do końca to samo;) LPR to całkiem inna historia która raczej teraz,przy obecnych realiach by sienie zdarzyła więc na to nie licz. Ale jedno jest u siwego Królika na plus-posiada program. Nie podoba mi się raczej ale jednak jest w przeciwieństwie do PO-partii liberalno-socjalistycznej-konserwatywno-chadecko-totalitarnej;)))

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.