Tczewskie "Mikołajki" nagrodzone w konkursie kolęd

Tczew - Tczewskie "Mikołajki" nagrodzone w konkursie kolęd
II Miejsce dla „Mikołajek” z Tczewa w VII Wojewódzkim Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek o tematyce świątecznej.
3 grudnia w Starogardzie Gdańskim odbył się siódmy Wojewódzki Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek o tematyce świątecznej. Podczas konkursu zaprezentowało się 19 zespołów z różnych szkół i jednostek Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.
Brał w nim udział również zespół Środowiskowego Hufca Pracy 11-1 ” Mikołajki”, który reprezentowały cztery uczestniczki: Ewelina Krzywosińska, Dorota Opieka, Patrycja Nowak i Aleksandra Perdyła . Opiekę artystyczną nad grupą sprawował sam Komendant 11-1 ŚHP, Czesław Różanowski, akompaniując dziewczętom na akordeonie. Uczestniczki bardzo sumiennie przygotowywały się do występu.

Uczestniczki z niecierpliwością oczekiwały na swój występ przysłuchując się świątecznemu kolędowaniu innych uczestników konkursu. Był to dla nich nie lada sprawdzian, gdyż był to pierwszy poważny występ uczestniczek na tak licznym forum. Najważniejsze było jednak to, że dziewczęta nie zapomniały o przyjaznym charakterze konkursu i o celu, jaki przyświeca jego organizacji.

Gdy nadeszła kolej „ Mikołajek”, uczestniczki starały się zaśpiewać znaną i lubianą przez wszystkich kolędę pełnią radości i umiejętności. O sukcesie tego wystąpienia świadczą wyniki. Decyzją jury zespół zajął drugie miejsce . Radość nasza jest tym większa, iż był to pierwszy występ dziewcząt i to od razu z sukcesem.
Mamy nadzieję, że zespołowi uda się nabierać coraz to nowych doświadczeń muzycznych poprzez branie udziału w niemniej prestiżowych przeglądach. Ciesząc się więc z sukcesu, uczestniczki postanowiły włożyć jeszcze więcej pracy, aby ciągle udoskonalać śpiew, dostarczając sobie przy tym wiele satysfakcji.
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej