O skuteczności dworcowej ochrony

Tczew - O skuteczności dworcowej ochrony
Ostatnio pojawił się artykuł o dworcowym "security" i pojawiły się głosy o dobrej skuteczności tejże ochrony. To jest skuteczna ochrona? Powybijane szyby w części okien i gablotek informacyjnych, obsmarowane ściany sprayami, pijący śpiący na ławeczkach, małolaci pijący na barierkach od strony Kozenu... Tak skuteczna jest ta security?

Mamy mówić o prawdzie więc nie dajmy się zwieść pro dworcowym komentarzom, że ochrona jest skuteczna i jest całkowicie bezpiecznie, mówmy jak JEST - dlatego mam nadzieję, że ten artykuł się pojawi. Serdecznie Pozdrawiam.
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (17)
dodaj komentarz

 • +10

  życzliwa_gość

  14.07.2010, 00:56

  Nowy dworzec

  Aż strach pomyśleć jak szybko menele doprowadzą do zniszczeń w (mam nadzieję) nowo wybudowanym dworcu. Chyba jednak lepiej, żeby po pracach, odpowiednie osoby zastanowiły się chociaż nad wymianą obecnej ochrony.

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx3.xx9 
 • +1

  ._gość

  16.07.2010, 19:36

  mietuś

  A Tym stadem wron dowodzisz Ty xD

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx9 
 • -21

  mieczyslaw

  14.07.2010, 02:00

  no chlopie, gratuluje "komentarza"

  ale pamietaj, zaraz "zleci sie stado wron", a one wszystkie kracza jednym glosem i oczywiscie zaatakuja Cie, ze artykul podobny juz byl, ze ochrona musi byc taka jaka jest, bo jakby to bylo inaczej, itp. osobiscie Cie popieram i na szczescie jest tutaj kilka osob, ktore maja wlasne zdanie i sa w stanie krytycznie oceniac rzeczywistosc, jednak nie ukrywajmy - wiekszosc rzuca sie jak hieny na padline. A piszac juz w temacie poruszonym przez Ciebie, mysle ze wladze miasta powinny byc zainteresowane co kolej wyrabia na dworcu w ich wlasnym miescie, gdyz tak jak pisalem juz wczesniej - spora rzesza odwiedzajacych Tczew lub po prostu bedacych tu przejazdem, ma pozniej wlasnie takie wspomnienia o miescie, jakie zostawi im w pamieci, tzw. "pierwszy kontakt" czyli dworzec. Pozdrawiam, a cala masa, ktora za chwile Cie skrytykuje, tak samo jak odpowiada "jej" (tej masie) parkowanie jak popadnie i smieci gdziekolwiek, nie przejmuj sie. Male pieski lubia glosno szczekac :).

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -5

  Tcz_gość

  14.07.2010, 11:42

  tu nie chodzi o wymianę ochrony ale...

  o egzekwowanie od nich ich zakichanych obowiązków! Skuteczność działania przede wszystkim.Ja bardzo często przebywam na dworcu i nawet jeśli security przechodzi i widzi leżących "pijaków" na ławkach to i tak nic nie robi...znajdują inne "obowiązki" niekoniecznie bardziej pożyteczne...

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx7 
 • -17

  C>K>M

  14.07.2010, 17:59

  No ale przecież niektórzy strasznie się bulwersują, gdy ochrona prosi delikwenta o przeparkowanie samochodu, gdyby próbowała wyprosić menela to pewnie zaraz ktoś by protestował, że to naruszanie nietykalności etc:) Hipokryci.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -9

  Peja Tcz_gość

  14.07.2010, 11:55

  Mietek-morod ty moja xD

  Zauważyłem,że najbardziej nie lubisz takiego Tcz18 wiec ja zmienię nick xD My się nie lubimy...

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx7 
 • ona__gość

  14.07.2010, 14:48

  Taaaaa, a Mieciu jak zawsze musi opowiadanko napisać ... napisz książke o Tczewie i jego zakamarkach ;p

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx2 
 • -17

  hmm

  14.07.2010, 17:27

  hm

  Może jak powstanie nowy dwozec ochrona w końcu zacznie działać i nie dopowadzi do zniszczeń przez ludzi dla których i tak nie ma to znaczenia!! Monitoing na dworcu zapewne też dużo by dał.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -19

  Casper

  14.07.2010, 19:11

  SOK też się powinno ruszyć, w końcu podlegają pod PLK. A jak na kilku ochroniarzy z prywatnej firmy to są bardzo skuteczni. To nie są roboty, które widzą wszystko i są na dworcu 24h na dobę. Jeśli ludzie nie zaczną reagować to w kilka osób oni nic nie zrobią. "Tczewski Chłopaku" jeśli widzisz np. tych "pijących śpiących na ławeczkach" w holu a przy wyjściu mijasz ochronę to im to powiedz, że tacy delikwenci tam leżą i śmierdzą, a gwarantuję Ci, że ochrona zaraz do niego pójdzie. No chyba, że się boisz? Tylko wtedy pozostaje kolejny problem. Reakcja ludzi wrażliwych na los takiego leżącego śmierdziela. Ktoś by pewnie zaprotestował przed jego wyrzuceniem, bo na dworze upał, a on biedny taki pijany i może się przewróci i zaśnie na ziemi w słońcu i co wtedy? Poprzedni artykuł jest dobrym przykładem, że ochronie nie opłaca się pracować tak jak powinni bo zaraz ktoś ich skrytykuje, że robią porządek. Bo w Tczewie to sami nietykalni mieszkają. A wystarczy parę słów i już przestraszony bo go przegonili z miejsca gdzie nie powinno go być. Na tczewskim dworcu po tym całym remoncie powinno zrezygnować się z usług SOK i wzmocnić ochronę z tej prywatnej firmy. Po drugie w gablotach wkleić duże plakaty z hasłami typu: Coś Ci śmierdzi? To menel obok Ciebie wyrzuć go z dworca. Albo: Ochrona nie widzi wszystkiego, a porządnych podróżnych jest więcej. Lub: Dworzec to poczekalnia a nie noclegownia. Jak to mówią w kupie siła. Jeśli nauczy się ludzi by reagowali będziemy mieli super dworzec i nikomu nie przyjdzie do głowy go niszczyć i zanieczyszczać.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  TCZEWIAK5

  14.07.2010, 22:58

  zgadzam się

  Fakt,zgadzam się,że działanie ochrony może śmiało budzić zastrzeżenia i to od dłuższego czasu,bo jak dworzec zmieniał się od czasów remontu to każdy chyba zauważył.Ciekawe czy długo w nienagannym stanie po remoncie wytrzyma?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  Basia11

  15.07.2010, 12:42

  będzie remont po remoncie

  Każdy widzi jak jest na dworcu i jak to wszystko wygląda.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  kajot55_gość

  15.07.2010, 23:44

  Security

  Ochrona dworca jest du.....ta ,chodza nieraz bo chodza,dla PICU ,w moim mniemaniu niech chodza po cywilnemu ,a beda reality,menele na i przed dworcem w "zywe oczy" pija winko 20 metrow od dworca i nie widze zeby pojawili sie ochraniarze chyba sie boja zeby nie dostali "smary"od pijanych obwiesiow.Osobiscie radze ochronie by nie przychodzili do pracy ,poki menele rzadza dworcem,a takze przed dworcem,Gdanska,tak dozyja emerytury.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx4 
 • -1

  ŁYSY_gość

  19.07.2010, 17:59

  NIE ZGADZAM SIĘ Z NIEKTÓRYMI POWYŻSZYMI OPINIAMI.OSOBY KTÓRE TAK KRYTYKUJĄ DZIAŁANIA OCHRONY DWORCA NIECH NAJPIERW ZAPOZNAJĄ SIĘ Z PLANEM OCHRONY LUB POPROSTU ZAPYTAJĄ SIĘ OCHRONIARZY JAKI TEREN PODLEGA ICH JURYZDYKCJI BO Z TEGO CO MI OSOBIŚCIE WIADOMO TO IM PODLEGA TYLKO BUDYNEK DWORCA KOLEJOWEGO WEWNĄTRZ JAK I Z ZEWNATRZ.PASAZ CZYLI PRZEJŚCIE NAD TORAMI I NA OSIEDLE ZATORZE PODLEGA OCHRONIE SOK PLK TCZEW.A DRUGA STRONA MEDALU JEST TAKA ZE JAK OCHRONA WYPRASZA JAKĄŚ OSOBĘ BEZDOMNĄ Z HOLU DWORCA TO CO NAJMNIEJ POŁOWA OSÓB TAM BĘDĄCYCH KRYTYKUJE TAKIE DZIAŁANIE OCHRONIARZY CZEGO SAM BYŁEM ŚWIADKIEM.LUDZIE ZDECYDUJCIE SIĘ WRESZCIE I OKREŚLCIE SIĘ BO TO CO CZYTAM POWYŻEJ ŚWIADCZY O TYM ŻE JEDNAK MA BYĆ SYF NA DWORCU BO JAK OCHRONA REAGUJE TO JEST ŻLE NAJWIDOCZNIEJ.PROPONUJE TYM OSOBOM KTÓRZY BRONIĄ BRUDNYCH ŚMIERDZĄCYCH PIJANYCH MENELI ABY ZABRALI JE DO DOMU TO MOŻE ZMIENIĄ ZDANIE JAK IM BĘDZIE ŚMIERDZIEĆ W DOMU.

  Odpowiedz
  IP: 79.162.xx4.xx8 
 • Jan_gość

  20.07.2010, 00:35

  Łysy vel Pauletta, gdyż z jednego kompa.

  Nie krzycz! Caps Lock Ci się zaciął. Nie wyzywaj nikogo od debili, gdy już Swoją pisownią dajesz świadectwo, że w szkołę rzucałeś kamieniami. Dajesz innym pretekst, żeby Ciebie tak nazwali.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx8.xx6 
 • -1

  Pauletta_gość

  19.07.2010, 18:43

  BOŻE CO WY WIECIE NA TEMAT OCHRONY!!!!!!!! DENERWUJE MNIE TAKIE GADANIE WSZYSCY SA TACY MĄDRZY TYLKO W GEBIE!!!!!NIE WIECIE CO TAM SIE DZIEJE A KAŻDY SIE UDZIELA TAKIE TCZE GADANIE!!!!ONI MAJĄ SWÓJ PRZYDZIELONY TEREN I TEGO SIE PILNUJĄ A NIE ŻE SĄ GDZIEŚ SZYBY PO WYBIJANE CO ZA DEBIL TO PISAŁ!!!!OGRANICZONY CZŁOWIEK!! ONI PILNUJĄ DWORCA I TYLKO!! NIE TO CO JEST 20METRÓW PRZED DWORCEM CZY NA PERONACH. TO DO NICH NIE NALEŻY !!!!! A TEN KOLEŚ O NICK-U "Security ~ kajot55_gość" TO JEST ŚMIESZNY JESZCZE BY SIE ZDZIWIŁ CO ONI POTRAFIĄ!!PEWNIE SAM BY SPIEP.....AŁ GDYBY MENEL DO NIEGO POD SZEDŁ BO BY SIE BAŁ!!!!ZAWSZE SIE KTOŚ ZNAJDZIE MĄDRY DEBIL A W RZECZYWISTOŚCI WYGLĄDA JAK PACHRUŚC NA JEDNEGO STRZAŁA!!! JA TAM JESTEM Z OCHRONY BARDZO ZADOWOLONA W KONCU NA DWORCU PANUJE PORZĄDEK!!!!OBY TAK DALEJ!!!!

  Odpowiedz
  IP: 79.162.xx4.xx8 
 • -26

  mieczyslaw

  20.07.2010, 10:23

  Gratuluję tej Pani,

  Pierwsza nagroda w kategorii: nie siła argumentu, a argument siły. Na Twoim miejscu użyłbym więcej słów "debil" oraz innych, co spowodowałby że tekst stałby się bardziej zrozumiały, a Twoje argumenty mocniejsze. Współczuję Twojemu parterowi lub Wam obojgu, jeśli w ten sposób ze sobą rozmawiacie.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • OCHRONA SPECGROM _gość

  20.07.2010, 13:33

  O skuteczności dworcowej ochrony

  Z całym Szacunkiem dla osób którzy popierają ochronę SPECGROM Inne osoby faktycznie jak nie znają terenu który podlega Ochronie SPECGROM to najlepiej aby nie pisały że ochrona nic nie robi Cały hol dworca podlega ochronie SPECGROM wyjście lub wejście na hol również tak samo jak chodnik który jest przed Dworcem Kolejowym Tczew Aż do miejsca wyznaczonego gdzie można palić papierosy Dodatkowo jak osoby wchodząc na teren Dworca widzą naklejki na drzwiach jest wyraźnie napisane Patrol a nie ochrona 24H Cały pasaż czy też perony należą do SOK PLK Dlatego ludzie nie miejcie pretensji jak coś się dzieję na pasażu to nie należy do ochrony SPECGROM tak samo 20metrów od dworca to już jest Teren Miasta

  Odpowiedz
  IP: 213.108.xx6.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia