Ekologia na cmentarzach? Segregujmy i ratujmy groby

znicze (fot. tcz.pl)
Tczew - Ekologia na cmentarzach? Segregujmy i ratujmy groby
A może tak zacząć segregować odpady, a za otrzymane dzięki temu pieniądze, zacząć odnawiać zniszczone groby?

Jak wiemy, miasto Tczew od jakiegoś czasu wspólnie z zakładem wywozu nieczystości w Tczewie SITA wprowadza politykę segregacji śmieci w gospodarstwach domowych i na osiedlach. Zastanawia mnie jedno. Czemu firma odpowiedzialna za wywóz nieczystości na cmentarzach (z tego co wiem to ZUK) nie jest zainteresowany tym pomysłem. Często odwiedzam groby i widzę, ile wyrzucanych jest materiałów wtórnych takich jak plastik, szkło i metal. A wszystko to ze zniczy, które zapalamy na grogach naszych najbliższych. Czemu osoba odpowiedzialna w Urzędzie Miasta nie zajmą się tym problemem, a zarobione w ten sposób pieniądze nie przeznaczy na ratowanie zniszczonych i zaniedbanych grobów. Dla większość tczewskiego społeczeństwa nie był by to chyba problem, żeby szkło wrzucić do jednego pojemnika, plastik do drugiego i elementy metalowe do trzeciego. Wystarczy tylko pomóc i postawić takie pojemniki. Mam nadzieje że ktoś z Urzędu Miasta lub pani redaktor z tcz zainteresuje się tym problemem i doprowadzą do postawienia pojemników na odpady wtórne.

Zdjęcie pochodzi od redakcji
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +7

  _gość

  08.11.2011, 21:08

  Aleś dał zagwozdkę urzędasom, teraz będą mieli problem lub pójdzie im to na rękę bo będą mogli utworzyć dodatkowy etat.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx7.xx8 
 • +1

  neo_gość

  08.11.2011, 21:10

  Bardzo dobry pomysł ! Szkło , plastik i zwiędłe kwiaty w jednym kuble jadą na wysypisko , a w szkole każą dzieciom zbierać korki po napojach . Jeden kapturek od znicza to pewnie z 5 korków .

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xx9 
 • -10

  jeden taki mądry _gość

  08.11.2011, 21:51

  JAk ci to przeszkadza, zależy Ci na segregacji to zgłoś śię do mnie, ja Ci dam worki rękawiczki i możesz segregować do bólu jak skończysz cmentarz to możesz zacząć segregować śmieci na wysypisku POWODZENIA

  Odpowiedz
  IP: 91.206.xx4.xx1 
 • +5

  Gość_gość

  09.11.2011, 01:28

  ?

  "Jak wiemy, miasto Tczew od jakiegoś czasu wspólnie z zakładem wywozu nieczystości w Tczewie SITA wprowadza politykę segregacji śmieci w gospodarstwach domowych i na osiedlach." - ok widzę, że całe życie w Tczewie i nie masz odniesienia. To co "miasto Tczew" robi w kwestii segregacji odpadów to jest żart, a nie polityka. Dla porównania weźmy taki Starogard - posegregowane śmieci są wywożone DUŻO taniej, że o takiej np. Rumi nie wspomnę (tam posegregowane śmieci są wywożone na koszt miasta). A co robi Tczew? "Akcje informacyjną" - przepraszam za przekleństwo, ale to jest k*rwa żenada...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx5 
 • -1

  luk_gość

  15.11.2011, 12:46

  Jaki ZUK wywozi nieczystości z cmentarza? Po drugie po jaką cholerę tyle tych śmieci ludzie produkują, najlepiej 100 zniczy i dziesięć wiązanek, żeby ludzie widzieli. Mniej śmieci to nie trzeba będzie segregować.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx0.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia