Skupy złomu. Co - i skąd - tam trafia?

Tczew - Skupy złomu. Co - i skąd - tam trafia?
Zadziwiający fakt - zwój kolejowych kabli przyjęty na pewien złomowiec... Kabli, które z wyglądu przypomniały te z dworcowych prac kolejowych...no ponad 1000 zł kolej komuś zasponsorowała nie ma co.. a niby kolej w kryzysie... ciekawe, czy panowie sokiści chociaż objechali za tym złomowce, bo jak nie to w ogóle jest farsa. Sam dorabiam na złomie jak jakiś mam, czy puszkach, ale nie jest to powód do wstydu, bo po pierwsze dorabiam, a po drugie nie są to rzeczy czyjeś...i na wartości złomu się znam, więc mówię to był jakiś 1000 zł, czyli wartość nowego 2,3 tysiące...
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -3

  baniak_gość

  14.05.2010, 07:59

  mokry kabel - miedź, ołów, parafina, papier, guma

  Wszystko zbrojone. Nie jest to element pozostały po rozbiórce domu. Pan na złomie nie musi być technologiem, ale sam kabel nie jest też opisany. Sam wyciągnąłem kiedyś Fadromą ok. 60 m takiego kabla na Przymorzu. W planach go nie było i nikt nie krzyczał że mu światło zgasło. Założę się, że teraz kable są grawerowane laserowo - już z nazwą zleceniodawcy. Większość klejowych elementów jest oznaczona - czy śrubki, złączki, podkładki, łubki. Dziwię się że nikt go wcześniej do pieca nie wrzucił i nie oddał samej miedzi.

  Odpowiedz
  IP: 95.51.xxx.xx2 
 • +10

  Tcz18W

  14.05.2010, 09:42

  zawsze .....tak jest

  to nie jest kabel kolejowy-z pewnością przykładowe zdjęcie.. od dawna na złomie rzeczy na lewo idą...ja się kiedyś spotkałem z oddaną potłuczoną żeliwną kratką kanalizacyjną ;D wszystko przyjmują i chowają...a to że na kolej można sobie przyjść jak się coś potrzebuje to też nic nowego...a sokistom chyba ciężko wyjść bo przecież ich kwatera jest przy dworcu a w artykule pisze "z dworcowych prac kolejowych"

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  Pan Włodek_gość

  14.05.2010, 14:55

  eee eee

  jestem byłym pracownikiem złomowca i wiem że przyjmuje się praktycznie wszystko-szczególnie w jednym złomowcu ... przyjmowane były kable trakcyjne z kolei,kolejowe blachy,śruby od torów itp-oczywiście mówimy tylko w temacie rzeczy kolejowych...i przynoszą,a raczej wcześniej przynosiły młode,ciągle te same osoby-traktując to jako źródło główne dochodów..i z pewnością to się ciągle te same osoby.Sokiści jeździli tylko wtedy gdy na własne oczy widzieli ze ktoś to brał a tak jak w powyższym przypadku-że "niby" nie widzieli w ogóle za tym nie jeżdżą.. powtarzam-przyjmuje się wszystko-bo nie ma odpowiednio respektowanych przepisów a zatrzymane osoby nie ponoszą kary...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx7 
 • +1

  mieczyslaw_gość

  17.05.2010, 13:02

  bo SOKisci to lenie i tchorze!

  jak kogos w morde bija - tozwracaja uwage staruszce, jak gdzies kradna lub burde wszczynaja, to odwracjaa glowy, nawet palacemu uwagi nie zwroca, bo sie boja, ale jak stoisz obok mostu kolejowego i chcesz zrobic zdjecia - 10-ciu sie zjechalo i wlepili mandat. tak dziala desant SOKistow. chyle czola panowie.

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.