"Urzędnicy powiatowi wyjaśnijcie sens tego działania - dlaczego most jest zamknięty?"

Tczew - "Urzędnicy powiatowi wyjaśnijcie sens tego działania - dlaczego most jest zamknięty?"

zobacz galerię zdjęć: 4
Poszedłem dziś na spacer. Niby nic nadzwyczajnego, a jednak. Jestem przestępcą, bo przeszedłem przez most! Mało tego, nie spadłem z niego, nie wpadłem w żadną dziurę (brak takich), most się nie zawalił, ba - nie miałem poczucia, że coś złego mi grozi będąc tam, poza jednym - zastanawiałem się, czy z drugiego końca nie podjedzie radiowóz, a może i Straż Miejska, i czy z tej okazji, ja - groźny przestępca, nie zostanę surowo ukarany - przecież złamałem prawo.

Tyle tytułem wstępu. Do czego zmierzam? Proszę spojrzeć na załączone zdjęcia - nasz powiat wszelkimi siłami pragnie nam dokuczyć - niedawno pisałem o drogach powiatowych w Tczewie, dziś chciałbym skupić się na samym moście. Będąc na spacerze, wchodząc na most i z niego wchodząc, doszedłem do jednego, prostego wniosku - PZD i ludzie, którzy odpowiedzialni są za drogi w powiecie tczewskim (a przynajmniej powinni), są specjalistami od budowania wszelkiego rodzaju zasiek i przeszkód drogowych - swoją drogą - czy uzyskano pozwolenie na budowę - wszak dospawanie do przęsła dodatkowych elementów, to ingerencja w konstrukcję mostu.

Niedawno pojawił się artykuł informujący o tym, że z mostu spadł pies! Sensacja na skalę województwa, jednak prócz braku dwóch cienkich deseczek (patrz zdjęcie), których brak poza kładką (są poza barierką na części nie przeznaczonej dla ruchu) na moście nie ma dziur! Nie rozumiem skąd upór władz powiatu w stawianiu zasiek i znaków zakazu ruchu pieszych na moście? Skąd taka konsekwencja i siła by prostym ludziom, ale i zwykłym spacerowiczom utrudniać życie? Dlaczego, jeśli już niemożliwe jest otwarcie obiektu dla pojazdów osobowych (co też budzi wiele wątpliwości, można wskazać wiele zaniedbań w tej materii po stronie powiatu), to nie może on służyć jako kładka, żywy obiekt historii, który niektórzy mają ochotę zwyczajnie odwiedzić, przejść się po nim, zrobić zdjęci - bez ryzyka mandatu karnego.

Urzędnicy powiatowi, proszę Was, wyjaśnijcie mi sens Waszego działania, bo ja go nie widzę. Idę o zakład, że nawet nie byliście na tym obiekcie i tak naprawdę nie wiecie w jakim jest obecnie stanie.

Abstrahując już od wszystkiego, co jakiś czas pojawia się informacja, że "most się zawali" lub że "grozi mu katastrofa" - proszę zatem mi powiedzieć, jakim cudem zalega na nim obecnie tyle śniegu i jak to się dzieje, że on nadal stoi? Jesteście niekonsekwentni, a argumentacja której używacie jako uzasadnienie Waszego postępowania, często przeczy samej sobie.
W jednym naprawdę osiągnęliście mistrzostwo, o czym już wspomniałem wcześniej, w budowaniu zasiek, przeszkód - nowa krata w wieży została wstawiona w ekspresowym tempie - tutaj PZD wykazuje się naprawdę niesamowitym refleksem i skutecznością działania, szkoda że równie szybko nie reaguje na sygnały o dziurach w jezdni oraz braku deski w moście.

Chciałbym jeszcze jedną rzecz sprostować - poza kratą, nie widać by cokolwiek z mostu zniknęło, więc argument o "rozkradaniu mostu" i zakupie kamer, by temu zapobiec dotyczył chyba tylko wspomnianej kraty, a jeśli tak, to wydaje mi się, że 25 tys. zł to za drogo by dopilnować stalowej kraty, której koszt nie przekracza kilkuset złotych.
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (22)
dodaj komentarz

 • +29

  szpieg szoguna_gość

  16.01.2012, 08:11

  wg mnie to lobbing strazy wiejskiej

  by te lenie smierdzace mialy jeszcze mniej pracy przy jeszcze wiekszych zyskach do kasy (mandaty). Tez ostatnio bylem na moscie i mam podobne wnioski co autor.

  Odpowiedz
  IP: 82.145.xx9.xx8 
 • +16

  lokis_gość

  16.01.2012, 08:14

  Jesteśmy już na głównej stronie portalu Gazety Wyb

  ...Wyborczej. Oczywiście w negatywnym świetle: "Zakaz wstępu! Jedyny taki most na Wiśle w Polsce! Sypie się zabytkowy most na Wiśle w Tczewie. Jest w tak złym stanie, że drogowcy musieli go całkowicie zamknąć. Na remont nie ma pieniędzy, rozkradają go złomiarze [...]", całość zobacz: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,10970344,Zakaz_wstepu__Jedyny_taki_most_na_Wisle_w_Polsce.html

  Odpowiedz
  IP: 87.204.xx7.xx8 
 • -17

  ja_gość

  16.01.2012, 08:28

  Skoro stan tego mostu jest taki dobry - idź do starosty i pokaż, że masz odpowiednie kwalifikacje (no chyba musisz mieć, skoro takie eksperckie elaboraty piszesz), powiedz, że chcesz wziąć na siebie rolę szefa PZD, puść ruch i czekaj co się stanie. komuś coś się stanie - twoje sumienie, twój wybór. a o stanie drewnianych pomostów, który jest fatalny - mówili jeszcze podczas konferecji z okazji 150-lecia mostu. i to nie urzędnicy powiatu, ale naukowy z politechniki gdańskiej. już wtedy dziwili się, czemu ten most jest dopuszczony do ruchu

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • +16

  noname_gość

  16.01.2012, 09:20

  Da: "ja_gość"

  Kto mówił i kiedy? Masz jakiś dowód, coś czym możesz poprzeć swoje słowa? Masz jakieś analizy, badania, wyniki ekspertyz? Byłeś na "drewnianym pomoście", że piszesz? Idź, sprawdź, dotknij, zobacz. Ciężar śniegu zalegającego obecnie na moście jest dużo większy, niż ciężar pojazdów, które po nim się poruszają. Poza tym ta konstrukcja została zaprojektowana głównie dla kolei i była w stanie udźwignąć ciężar naprawdę ciężkich składów i mimo tylu lat zaniedbań stoi do dziś - ktoś nam robi wodę z mózgów, nic więcej. Ja nie twierdzę, że most jest w doskonałym stanie, bo nie jest, ale sam, ot tak się nie zawali.

  Cytuj
  IP: 46.113.xx9.xx8 
 • -2

  miszunia38_gość

  16.01.2012, 09:03

  drodzy tczewiacy ......jezeli miasto ani panstwo nie chce zajac sie remontem naszego wspanilego mostu ...to mysle ze gdyby zorganizowano zbiorke pieniedzy na odbudowe od kazdego mieszkanca szybko mozna by bylo zachowac taki skarb.Nie mowie o wielkich kwotach,symboliczna zlotowka wystarczy.....sadze ze nie uszczuplilo by to zadnego domowego budzetu a napewno znajda sie osoby ktore dadza wiecej.Drodzy mieszkancy przemyslcie to bo naprawde warto:)

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx4.xx4 
 • +2

  lukee

  16.01.2012, 11:43

  Niestety, 60tyś. zł (a nawet 100) to tylko kropla w morzu...wielkiego remontu nikt za to nie zrobi. Chyba, że chcesz zrobić zbiórkę na skalę całego kraju...

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +12

  noname_gość

  16.01.2012, 13:13

  Do lukee

  Niestety, niestety, niestety... Pieniądze same się nie znajdą, a tym bardziej wtedy, kiedy urząd i ludzie za niego odpowiedzialni zajmują się wstawianiem krat, pisaniem listów i montowaniem kamer, zamiast swoją pracą. Oni zaczęli od "nie da się" i "my go nie chcemy" - a może powinno się zacząć od "da się" i "my to zrobimy"?! Nie od razu, ale można go uratować, potrzeba czasu, konsekwencji i przemyślanego działania.

  Cytuj
  IP: 46.112.xx2.xx2 
 • +15

  ktoś_gość

  16.01.2012, 09:10

  do ja

  Jesteś jednym z wileu co sobie dadzą wmówić takie bajki.Ludzi obudźcie się ten most nie moż się zawalić bo ryzyko że uszkodził by most kolejowy jest bardzo duże a do tego jak wiadomo nie można dopuścić bo jak narazie jest to jadyne połączenie na pomorzu.Zresztą most kolejowy też dopiero co po remoncie.Dleczego most zamknięto dopiero po wyborach zasłabniając się dziurami które były tam od czerwca i do pażdziernika nic z nimi nie zroboino.Zabranianie wchodzenia na most pieszym jest dla mnie nie uzasadnione.Z resztą chodzą tamtendy od pażdziernika i jakoś nic nikomu się nie stało.A co do śniegu to i owszem niby zły stan techniczny naruszona konstrukcjia a snieg zalega....To sie nazywa mydlić komuś oczy.A wiadomo teraz go nie otwrzą bo zaprzeczyli by sami sobie i starają się o pieniądze na remont.Tczewskie urzędy to jedna wileka porażka.

  Odpowiedz
  IP: 46.112.xx5.xx8 
 • +11

  abraham lincoln_gość

  16.01.2012, 12:26

  W każdym mieście jak się czegoś ludzie domagają zaraz robią transparenty i idą na ulice manifestować. Może my też takie coś zróbmy ?:)

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx6.xx1 
 • +10

  lubie_gość

  16.01.2012, 12:33

  lubie

  hmmm wojne widzial potrzaskany byl i to ostro. komune widzial. w czasie demokracji traci wzrok i swoj urok. Niech rzad zajmie sie ta sprawa to jest zabytek. Razem z Wieza Eifla widnieje na liscie UNESCO ilu inzynierow wzorowalo sie na tej konstrukcji. Jak bylo odsloniecie pomnika upamietniajacego 150 rocznice istnienia to nawet pani ambasador USA byla a teraz co ?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx0 
 • -8

  migacz_gość

  16.01.2012, 15:25

  Po pierwsze to nie przestępstwo, że przeszedłeś się po moście, a jedynie wykroczenie, więc nie dodawaj sobie Po drugie, jakie masz kwalifikacje, że twierdzisz, że most jest w dobrym stanie Po trzecie stanu mostu nie określa się tylko po tym czy asfalt leży i czy są deski w kładce, równie ważne, o ile nie ważniejsze jest to co się znajduję pod, a tego chyba nie widziałeś Po czwarte piszesz, ze na moście zalega śnieg to skąd wiesz czego na nim brakuje, robiłeś inwentaryzację przed, że wiesz, że tylko kraty? Ponadto to że śnieg leży na moście i nic się nie stało jeszcze to nie jest dowód, że nic się stać nie może. Poczytaj trochę prawo i wtedy wypowiadaj swoje mądre teorie. I po piąte wreszcie, skoro jesteś taki mądry i masz lekarstwo na każdą bolączkę tego miasta/powiatu/kraju/świata to dlaczego nie przekażesz swojej wiedzy stosownym władzom lub sam nie staniesz do wyborów?

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +11

  noname_gość

  16.01.2012, 16:06

  Do migacz_gość

  Marudo tczewska - przejdź się i sam sprawdź. 1. Skąd wiesz, że nie byłem, 2. Skąd wiesz, że nie inwentaryzowałem, 3. Nigdzie nie napisałem, że most jest w świetnym stanie - proszę, czytaj ze zrozumieniem - jak nie pomaga raz, to dwa razy :)

  Cytuj
  IP: 46.112.xx2.xx2 
  -10

  migaczu_gość

  16.01.2012, 21:52

  brawo. jedna z nielicznych mądrych opinii na tym portalu

  Cytuj
  IP: 89.200.xx2.xx4 
  -1

  _gość

  16.01.2012, 23:07

  do migacza

  "i po piąte"- wiedza kosztuje buraku!

  Cytuj
  IP: 46.112.xx5.xx8 
 • +4

  '_gość

  16.01.2012, 16:29

  ;

  tusk, wracaj ,,pożal się Boże " narciarzu z Dolomitów i zajmij się sprawami ważnymi dla Polaków!

  Odpowiedz
  IP: 81.219.xx6.xx9 
 • +6

  tom_gość

  16.01.2012, 16:36

  most

  widzę że wladze tczewa czytają co ludziska piszą tylko dlaczego nie podają swoich prawdziwych imion i nazwisk tylko ukrywają się pod nickami ?????gdzie wasza odwaga

  Odpowiedz
  IP: 178.56.xx5.xx9 
 • +1

  _gość

  16.01.2012, 21:40

  Skoro nie ma pieniedzy to niech przywroca most !!! Im jest to bez roznicy bo maja o wiele wiecej pieniedzy nisz my zwykli ludzie i nie robiło by im znaczenia dojazd na około !!!

  Odpowiedz
  IP: 46.112.xx1.xx2 
 • +1

  neo_gość

  16.01.2012, 23:25

  Za kilka dni , kiedy nikt normalny tu nie wchodzi urzędasy z UM takie wam minusy dadzą , że tylko 0 ( dla urzędników "zero" ) zobaczycie ! Zawsze tak robią !

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xx9 
 • +1

  Lisewiaczka_gość

  17.01.2012, 11:16

  :)

  To teraz co mają powiedzieć mieszkańcy Lisewa którzy zmuszeni są z korzystania z jedynego przewoźnika, który nie otrzymał dotacji i mieszkańcy z własnej kieszeni dopłacają do biletu, co mają powiedzieć ludzie którym przybyło bagatela 15 km w jedna stronę do pracy, ponadto częstotliwość odśnieżania jest tak "wielka", że jadąc samochodem ma się wrażenie jazdy po lodowisku, przez most był to dystans 1 km, bo też zbytnio nie dbano o stan nawierzchni w zimę, ale się przeżyło. Teraz może zamiast o remont mostu trzeba zacząć pisać petycje o możliwość przejścia nim z jednej na druga stronę Wisły.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx6.xx7 
 • kajot551_gość

  17.01.2012, 13:38

  Most

  ZNAJAC urzedasow w Tczewie to najpewniej jak wiele rzeczy do tej POry ZNOWU DOPROWADZA DO RUINY TO ICH SPECJALNOSC oprocz brania w "łape" za kontrakty ustawione POd sobie ZNANYCH.DZIALALNOSC PANI MARII IGNORANTKI z ZARZADU DROG i WISZACA BELKA-GILOTYNA czekająca na nastepną TRAGEDIE ,nie ZBUDZILA NIEKOMPETENTNEJ RZESZY i MARII z BLOGIEGO SNU za który placimy ,a kiedy straty BEDA OGROMNE i okaże sie że STRATY IDA W MILIONY <to przejda na z góry upatrzone inne stanowiska w KARUZELI STANOWISK SWOICH LUDZI z czego znany TCZEW i KORUPCYJNY UKLAD .

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx4 
 • -3

  as_gość

  24.01.2012, 12:39

  most

  most powinien zostac utrzciwie oszacowany ile jest tam stali ,wszystko powinno zostac spalone na zlom ,troche dolozone i powinna byc wybudowana nowoczesna przeprawa ,na remont mostu kasa sie i tak nie znajdzie bo nie jest on wazny ani dla warszawy ani dla brukseli ,a jego wartosc zabytkowa jest tez znikoma nie jest oryginalny na calej dlugosci ,pozatym byl dwa razy wysadzony filary sa w oplakanym stanie ,ludzie by mieli prace a tak bedzie rdzewial az sie zawali .

  Odpowiedz
  IP: 82.8.xx6.xx7 
 • +2

  _gość

  26.01.2012, 12:40

  Zgadzam się z autorem ale dokąd TA Maryja będzie siedzieć na stanowisku i nadal za nic nie odpowiadać a jej przełożeni którzy nie mają jaj będą ją dalej trzymać bo się czegoś boją to tak będzie Na głupie łańcuch na inny wiadukt nie <było w sklepie> a tu krata była <w sklepie > to założyli a to że ludzie zza wisły którzy idą do pracy za marne grosze żeby mieć na jedzenie to im się jeszcze utrudnia już tak trudne życie i tak urzędasy mają w d swoich wyborców ,ale już za jakiś czas przed wyborami znowu będą FAJNE OBIETNICE ,CUDA NA KIJU ITP.I MOŻE CIEMNY NARÓD TO KUPI , ale żebyście się nie zdziwili widać po acta że można się zebrać i pokazać gdzie wasze miejsce .

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia