"Łacina" coraz bardziej powszechna

Tczew - "Łacina" coraz bardziej powszechna
Kultura społeczeństwa, niestety, ale chyba coraz bardziej spada-coraz mniej poprawnej polszczyzny, a coraz więcej tzw łaciny i to szczególnie wśród młodzieży.

Ostatnio, przechodząc ze Starego Miasta na Kanonkę usłyszałam więcej słów wulgarnych niż w kiczowatym gangsterskim filmie-jakie wzorce czerpie młodzież,czy "dom" coraz mniej ma wpływu na kulturę młodzieży?(w tym przypadku). No tam na pewno przydałaby się Straż Miejska-może mandacik i reprymenda za mandat w domu dałaby jakiś skutek.

Myślę, że to mógłby być temat dla władz miasta-jak nie dopuścić do demoralizacji młodzieży. Niestety coraz częściej młodzież zażywa narkotyki, pije alkohol itp-a przecież to oni kiedyś będą stanowić o losach Polski i zadajmy pytanie-czy tak ma ta Polska wyglądać jak młodzież obecna?
Myślę że tutaj cytat "Takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowane" może po raz kolejny dać dużo do myślenia.
pozdrawiam serwis tcz.pl
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • -2

  Skalpel

  16.06.2010, 11:03

  weźcie się odczepcie tej młodzieży,sami nie jesteście lepsi. W tym wieku wszyscy a bynajmniej wiekszość zachowywała się tak samo.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -2

  Ciech_gość

  16.06.2010, 11:14

  Ogarnij się

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx7 
 • -6

  tcz45

  16.06.2010, 14:57

  moje zdjęcie

  znowu ktoś użył tego samego mojego zdjęcia. Z jednej strony mi to się podoba ale z drugiej czemu ten ktoś nie zrobi sam sobie fotki i komentuje to co zechce...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • git_gość

  16.06.2010, 15:56

  Interesuj się sobą a nie co inni gadają...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx3 
 • +1

  xxx gość_gość

  16.06.2010, 21:58

  Młodzież jest ogólnie dobra tylko nie ma za bardzo z kogo brać dobrych wzorców, dookoła wszyscy przeklinają wiec czemu oni nie maja tego robić.Kiedyś też ludzie używali wulgaryzmów i jakoś nikomu to nie przeszkadzało a teraz na tej młodzieży to się tylko psy wiesza a nikt nie dostrzega w nich pozytywnych stron.Takie mamy czasy, dorośli sami przykładem nie świecą a wymagają tego od innych! Agresja budzi agresje, a wulgaryzmy naszych Stróżów Prawa pozostawiają też wiele do życzenia, oni to dopiero dają super przykład naszej młodzieży......

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx6 
 • +2

  srutututu_gość

  17.06.2010, 10:09

  to jak taki jesteś odważny aby komentowac stróżów prawa to sie ujawnij,a potem komentuj...nie oceniaj wszystkich jednakowo-nie znasz nie oceniaj...a jak ty jesteś dobrym wzorcem to daj przyklady -konkretne rzecz jasna...

  Cytuj
  IP: 77.113.xx0.xx2 
 • +6

  Baśka_gość

  17.06.2010, 11:20

  eh co wy mówicie..

  Próbujecie wybielać młodzież mówiąc-"nie ma za bardzo z kogo brać dobrych wzorców"-może wzorców wielu nie ma ale każdy swój rozum ma i powinien wiedzieć co dobre a co złe.Przekleństwa-wychodzą wzorce-ich wzorce typu Peja,Firma... Kiedyś aż tak nie było to teraz się tak porobiło-małolaci palą trawkę,wciągają białe,piją alkohol-powtarzam każdy wie co robi bo swój rozum ma.To nie jest adresowane do wszystkich młodych a przecież tylko do tych co się odchyla od przeciętnych norm społecznych-za przeklinanie można dostać mandat więc jest to i przez prawo unormowane.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.