Nasz tczewski drzewostan

Tczew - Nasz tczewski drzewostan
Na ul. Gdańskiej w Tczewie zakończyło się wielkie strzyżenie. Nie chodzi o zakłady fryzjerskie, ale o drzewa. Jak wyglądają teraz? Widać na załączonym obrazku. Drzewa straciły swe korony, stały się kikutami bez gałęzi. Czy aż tak bardzo zasłaniały światło latarń?

Warto byłoby pomyśleć o dodatkowych lampach od strony cmentarza, bo oświetlenie tylko po jednej stronie daje marny efekt. Chodzi zarówno o widoczność dla kierowców, jak i dla pieszych, którzy licznie korzystają z tej trasy (i z nieszczęsnych, krzywych chodników).

Drzewa, a właściwie ich liściaste korony, tworzyły naturalną barierę przed hałasem od ulicy i dworca PKP. Poza tym oczyszczają powietrze – wiedzą o tym dzieci ze szkoły podstawowej... I jeszcze jedno. Ptakom, które przebywały w tych okolicach trzeba powiedzieć: „Sorry, znajdźcie sobie drzewa gdzie indziej”. Czy do wiosny odrosną gałęzie zielonych płuc miasta? Raczej nie zdążą. Zielono tak szybko też nie będzie…
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • kaul

  14.12.2009, 01:20

  nei wierze

  tak późno a ja tą bzdurę przeczytałem zielone płuca miasta... ostatnio o mały włos nie miałby dziczek wbudowanej topoli w dystrubutor, a mieszkaniec bloku w dużym pokoju jadłby śniadanei z topolą... zrób cos dla ludzkości :)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • bax_gość

  14.12.2009, 09:05

  ...no

  Topole przy Dziczku są wycięte w całości. Wycięli zresztą wszystkie stare drzewa, które mogłyby się przewrócić. Zastanów się nad komentarzem zanim go napiszesz :)

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx8.xx2 
 • jaro_gość

  14.12.2009, 18:24

  jedno zostało na pamiątkę

  przy Gdańskiej 48 jedno się ostało nie tknięte. Dlaczego?

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xxx.xx2 
 • tcz45_gość

  16.12.2009, 09:40

  brzydkie drzewa do wycięcia

  jestem za wycinaniem takich straszydeł , jak te drzewa. Lepiej wyciąć je całkowicie i w te miejsca posadzić ładne ozdobne krzewy. Na Sobieskiego akacje są tylko zasłaniaczami lamp i okien mieszkań...i też zasługują na wycięcie....

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx3.xx7 
 • -4

  KeBi

  16.12.2009, 15:15

  JODŁOWA 2-4

  No dobra, Topole rozumiem (pyłki, słabe zakorzenienie, zasłaniają latarnie i widoczność na drodze) ale dlaczego wycieli jedno z najładniejszych drzew na Suchostrzygach mianowicie wierzbę płaczącą pomiędzy blokami Jodłowa 2 a Jodłowa 4? Teraz zamiast pięknego widoku pozostały straszące kikuty...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • mayster_gość

  17.12.2009, 10:02

  bo u nas nie można przyciąć drzew tylko opier... na łyso od razu. Pięknie będą latem wyglądać te pnie....

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx0.xx8 
 • użytkowniczka_gość

  17.12.2009, 17:25

  Tak, "piękne" są teraz te drzewa... Mogliby wyciąć je całkowicie, bo teraz niestety tylko szpecą. Szpecą również ale przede wszystkim uniemożliwiają normalne chodzenie chodniki przy ul. Gdańskiej!! Masakra totalna, buty się niszczą, a w deszczowa pogodę trzeba chodzić w wodzie. ZRÓBCIE COŚ Z TYMI CHODNIKAMI!!!

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.