Góra lodowa utrudnia nam życie

Zima nad Wisłą (fot. tcz.pl)
Tczew - Góra lodowa utrudnia nam życie
Osiedle Za Parkiem jest dosyć często ,,przejeżdżane” przez mieszkańców itd., ponieważ jest to alternatywa dla drogi Sienkiewicza, ale… Ostatni raz, kiedy naszą ulicą (nie licząc Sienkiewicza) jechał pług został odnotowany 4 lata temu, kiedy to śniegu nie było zbyt wiele, a pługi skracały sobie drogę, ale to nie tu jest pies pogrzebany. Jako, że powstało odgałęzienie ulicy Sienkiewicza (mała, brukowana droga także o nazwie Sienkiewicza) odblokowało to trochę ruch i umożliwiło szybsze dostanie się nam, mieszkańcom do główniejszej drogi, lecz powstał problem – mianowicie mieszkańcy tej krótszej drogi Sienkiewicza (znajdujący się bliżej ulicy Krasińskiego) znaleźli sposób na pozbycie się śniegu z podjazdu oraz z ich wydzielonej części chodnika. Tym sposobem było utworzenie hałdy lodu i śniegu na samym środku ulicy, które uniemożliwiło jakikolwiek ruch pojazdów z jednej i drugiej strony. Mało tego, jedni z tamtejszych mieszkańców, którzy głównie przyczynili się do jej utworzenia zrobili sobie istny parking dla swoich samochodów, dzięki czemu nie muszą ich wprowadzać do garażu itp. W związku z zaistniałą sytuacją powiadomiliśmy straż miejską, która wielokrotnie już obiecywała nam, że coś z tym zrobią, ale niestety na obiecywanych się skończyło. Dlatego pytam się dlaczego kiedy ludzie parkują na Placu Hallera dostają mandaty, a ludzie usypujący z zalegającego na własnym podjeździe śniegu hałdę nie ponoszą za to kary? Czy służby ratownicze i władze są powiadomione o zaistniałej sytuacji? Szczerze w to wątpię, dlatego prosiłbym o uświadomienie mieszkańcom co się dzieje pod ich nosem, a dokładniej jakie panuje bezprawie w naszym mieście.
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -1

  gosia_gość

  10.01.2011, 19:54

  Ci mieszkańcy postępują zgodnie z prawem.pozdrawiam i miłej lektury http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/kiedy-za-odsniezanie-chodnika-odpowiada-w lasciciel-nieruchomosci-kiedy-gmina,132_5701.html

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx1 
 • asd_gość

  10.01.2011, 19:59

  a dzisiaj to mi prawie gały z orbity wyleciały jak zobaczyłem że śnieg z kozenu wywożą.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx1 
 • albert_gość

  10.01.2011, 22:09

  Śnieg

  Co do wypowiedzi gosia_gość - postępowanie to nie jest zgodne z prawem. Mianowicie, kiedy właściciel posesji pozbywa się zalegającego śniegu ze swojego podjazdu poprzez rzucanie na ulice jet to wykroczenie karne. Dozwolone jest usypywanie ,,górki" śniegu wzdłuż krawędzi chodnika, a link podany przez Panią jest tylko utwierdzeniem powyższego tekstu, ponieważ tamci mieszkańcy usypali sobie górę lodową i nie ma komu jej usunąć.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx3.xx9 
 • +3

  AG

  11.01.2011, 12:20

  zgłoś na SM

  Zawsze dla nich jakaś odmiana będzie w pracy;D

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • verex_gość

  12.01.2011, 15:39

  Przeniesienie góry lodowej

  Niech tą lodową górę śniegu przeniosą na osiedle bajkowe, najlepiej na plac z pomnikiem JP II, przynajmniej dzieciaki będą miały na czym jeździć...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.