Uczennice ZSRiK ze stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

Tczew - Uczennice ZSRiK ze stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

zobacz galerię zdjęć: 2
Byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Uczennice klas trzecich technikum - Patrycja Pielecka i Sandra Pogorzalska z ZSRiK w Tczewie otrzymały stypendia dla młodzieży uzdolnionej w zakresie przedmiotów zawodowych, które w naszym województwie zostały przyznane po raz pierwszy.

Podczas uroczystej Gali Stypendialnej 14 grudnia 2016 r. w budynku Polskiej Filharmonii Bałtyckiej stypendystki otrzymały z rąk Pana Marszałka Mieczysława Struka stypendia oraz pamiątkowe dyplomy.

"Moje stypendium odłożę na przyszłość. Myślę o studiach w zakresie turystyki i te pieniążki na pewno mi się przydadzą" - mówi Sandra - uczennica kształcąca się na kierunku technik obsługi turystycznej - stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego, a także Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2016/2017.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Patrycja Pielecka - ucząca się w zawodzie technik technologii żywności - "moje stypendium przeznaczę na kurs języka angielskiego, ponieważ chciałabym zdawać maturę z tego języka oraz na kurs prawa jazdy"

Stypendia te ? poprzez wsparcie najzdolniejszych uczniów pomorskich szkół zawodowych ? służyć mają między innymi zmianie wizerunku szkolnictwa zawodowego i zachęceniu młodzieży do wyboru tej ścieżki edukacji.

Uroczysta gala stypendialna z udziałem marszałka województwa Mieczysława Struka była podsumowaniem realizowanego przez władze regionu ?Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży ? mieszkańców województwa pomorskiego".

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +5

  gość_gość

  21.12.2016, 20:43

  Nie tylko ZSR i K

  Pragnę zauważyć, że nie tylko uczennice ZSRiK otrzymały stypendia od Marszałka Województwa. Dwie uczennice z Zespołu Szkół Ekonomicznych również te same stypendia otrzymały. Tak do wiadomości osób czytających ten artykuł żebyście Państwo mieli pełne informacje a nie szczątkowe.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx1 
 • +3

  gato nero_gość

  21.12.2016, 23:05

  pełna informacja

  Jeśli z naszego powiatu stypendium otrzymało więcej osób, to dlaczego portal tym się nie zainteresuje i nie zrobi pełnej relacji? Powinniśmy wspierać tych zdolnych młodych ludzi!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.