Z wizytą w Gimnazjum Nr 2

Tczew - Z wizytą w Gimnazjum Nr 2

zobacz galerię zdjęć: 2
Dnia 10 maja Gimnazjum nr 2 w Tczewie odwiedził poseł RP, Jan Kulas. Przybył w towarzystwie dyrektora Biura Poselskiego, radnego Romana Kucharskiego. Celem nadrzędnym wizyty było spotkanie z młodzieżą gimnazjalną. Szanowny gość zapoznał uczniów z pracą sejmu – wyświetlił 12- minutowy film o codziennym dniu pracy w sejmie, jego specyfice. Po filmie młodzież wysłuchała prelekcji dotyczącej trudnej, a przede wszystkim odpowiedzialnej pracy posła. W dalszej części spotkania uczniowie zadawali panu posłowi pytania dotyczące stażu pracy pana posła w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, o struktury parlamentu, wreszcie o uczucia pana posła związane z wypadkiem polskiego samolotu pod Smoleńskiem. Odpowiadając na zadawane pytania, pan poseł wygłosił do młodzieży przesłanie. Pan Jan Kulas powiedział: „ Najważniejszym zadaniem młodzieży jest nauka i kultura. Jedynie taką drogą uczeń będzie mógł zrealizować swoje plany na przyszłość, spełnić swe marzenia. Ludziom, którzy tragicznie zginęli pod Smoleńskiem należy się pamięć i modlitwa”. Na zakończenie miłego spotkania poseł na ręce pani wicedyrektor W. Olszewskiej wręczył pamiątkowe książki, zachęcił obecnych na sali wychowawców do przyjazdu z młodzieżą do Warszawy, do zwidzenia sejmu.

Młodzież pożegnała dostojnego gościa kwiatami. Uczniowie naszego gimnazjum dziękują panu posłowi za interesujące spotkanie.
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +11

  Tcz18W

  23.05.2010, 11:44

  hmmmm

  W każdej szkole by kwiaty dali-to są takie przyjęte ogólnie zasady. A i tak pod nosem się śmiali uczniowie ale to normalne. Może pan poseł teraz wysłucha co mają do powiedzenia okoliczni mieszkańcy. A uczniów spyta jak się papieroska pali pod szkołą albo jak najlepiej uderzyć-oczywiście nie wszystkich.Ktoś to wrzucił na poprawę wizerunku szkoły ale żebym ja uwierzył że to spokojna i kulturalna szkoła to bym musiał być po "głupim jasiu" albo na pół nie wyspany to usłyszeć. K...ki na dyrektora-to jedyna szansa..

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  ......_gość

  23.05.2010, 11:55

  ......

  Zadbajmy o jakość własnego podwórka-panie pośle niech pan się zainteresuje co Ci uczniowie od kilku lat wyprawiają a nie..... bójki papierosy.....

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx7 
 • -3

  jedznarowerze_gość

  23.05.2010, 12:46

  Ładny gest :)

  Odpowiedz
  IP: 77.255.xx6.xx2 
 • +3

  Górall_gość

  23.05.2010, 20:49

  "Młodzież pożegnała dostojnego gościa kwiatami. Uczniowie naszego gimnazjum dziękują panu posłowi za interesujące spotkanie." Czy to jakiś żart?? dostojnego gościa, hahaha.

  Odpowiedz
  IP: 109.243.xx4.xx4 
 • -3

  Casper

  24.05.2010, 11:47

  Nasz poseł chyba zapomniał, że jego działania powinny być prowadzone głównie w sejmie, a tymczasem widać go częściej w Tczewie a do Warszawy to chyba na występy gościnne jeździ. Więc nie ma się co dziwić, że skutki takiej polityki są zerowe.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • łowca_gość

  16.02.2011, 14:20

  Ja nie mogę.

  Przecież to jest neo-komuna. "Celem nadrzednym wizyty było spotkanie z młodzieżą gimnazjalną".- g... prawda. Co było celem "podrzędnym"? "Prelekcja o trudnej....pracy posła" - to po co się tam pchasz. Poseł wygłosił do młodzieży (uwaga,uwaga!) PRZESŁANIE. Największy, moralny autorytet wszechczasów miasta Tczewa wygłasza PRZESŁANIE. Młodzież do końca życia zapamięta to przesłanie. Ja pozwolę sobie wygłosić przesłanie do pana posła- Won z polityką od dzieci!!!!

  Odpowiedz
  IP: 79.184.xx8.xx2 
 • wissajl_gość

  19.02.2011, 13:25

  Stereotypy o gimazjach

  Gim. 2 to patologia, Gim. 3 to monoloch ale dla wszystkich, Gim. 1 - idziesz bo jesteś cool, a Katol - snobistyczny ród? Tymczasem prawda ma się nieco inaczej. Do 3 przyjmują każdego, 1 pielęgnuje dzieci nauczycieli (patrz kolejność przyjmowania), Katol tylko dla myślących o czymś więcej niż wódka i szlugi. Co do 2... To już totalne chamstwo (nie, nie jestem wychowankiem tej szkoły)... Nie mówię, że tam jest odlot - jednak 1000% bardziej wolę 2 niż 3... Widać to nawet po uczniach - 3 - żule pod klatką, w dwójce rozwija się chociaż sport... Do TEJ szkoły nic nie mam, a jak jedziecie na opinii innych do daleko nie zajedziecie...

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx2.xx2 
 • kolomikodm@12345657890komngfts_gość

  13.02.2012, 19:00

  gimnazjum

  mie niestety niebyło wtedy kiedy ten cały poseł przyjechał ale morze i to nawet lepiej dla mie poniewarz niemusiałam wysłuchiwać tych godzinnych bzdór co gadał ten cały poseł

  Odpowiedz
  IP: 46.204.xx4.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.