Czego kamera nie widzi...

Tczew - Czego kamera nie widzi...
Byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Monitoring w przestrzeni publicznej z reguły instaluje się w celu poprawy bezpieczeństwa i zachowania porządku. W naszym mieście często słyszy się o tym, że kamer jest za mało i gdyby było ich więcej to realnie wpłynęłoby to na poprawę poczucia bezpieczeństwa. Z jednej strony jest w tym jakaś logika, ale będzie "cacy", dopiero wtedy, gdy ludzie nadzorujący monitoring będą potrafili to wykorzystać. Pytanie, czy tak się dzieje?

W dniu dziejszym idąc na dworzec, zaobserwowałam jak na placu przed dworcem panowie zwani "żulami", odpoczywali sobie na ławeczkach. Chociaż spożywanie alkoholu w miejscach publicznych jest zabronionie, a teren MONITOROWANY, jeden z nich wyciągnął sobie "wino" miodowo-lipowe i w majestatczyny sposób zaczął "bombonić". Wszystko działo się pod okiem kamer, a mimo to nie zjawiła się żadna służba porządkowa, ani przez głośnik nie popłynęła żadna reprymenda w kierunku miłośnika prymitywnych trunków.

Wiele osób pewnie powie "baba się czepia i szuka sensacji", ale nie to jest moją intencją. Pragnę po prostu przypomnieć, że kamery ze SPOŁECZNYCH pieniędzy nie powinny być tylko dla "picu".
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +7

  Piotr_gość_gość

  29.03.2017, 09:09

  Baba się czepia...

  ...ale słusznie i ma rację. Posterunek Policji na dworcu zlikwidowali, SM ani widu ani słychu. Podobno dworca pilnują funkcjonariusze SOK, ale ich raczej interesuje to co na dworcu, niż to co przed nim. Sam czekałem kiedyś na ławce przed dworcem na przyjazd znajomych i miałem to szczęście, że wpadłem w oko dwóm "mocno zmęczonym" panom. Parę prób wyciągnięcia drobnych, stękanie "daj choć fajkę" ( nie palę ) i wreszcie mało wybredne komentarze, w których roiło się od słów uznanych powszechnie za obraźliwe. Wytrzymałem może kwadrans, może 20 minut - pytanie czy chcą wp.....ol eee tzn czy chcą być uderzeni pomogło. Powlekli się w stronę biało-czarnej lokomotywy - pewnie utrudniali życie komuś innemu.

  Odpowiedz
  IP: 158.116.xx5.xx1 
 • +6

  juzew_z _kozenu_gość

  30.03.2017, 10:52

  Baba się czepia...

  i ma rację. SM nie reaguje na żuli i żebraków różnej maści zaczepiających ludzi na placu przed dworcem. Gdyby ogłosić konkurs na nowy herb Tczewa to wygrałby żul przed dworcem a w tle odwrócony strażnik miejski. Przykre to jest bo co spotyka osoba wychodząca z dworca? .............Taka jest wizytówka tego miasta niestety.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xx8 
 • +4

  Anika_gość

  30.03.2017, 22:27

  Głos rozsądku

  Całkowity brak reakcji. Policja przed dworcem pojawia się bardzo rzadko, miejscy zaczepiają tylko zniedołężniałych żulków, agresywnych natrętów zostawiają w spokoju, a SOK działa tylko na terenie dworca i to też nie w sposób, który możnaby uznać za odpowiedni. Przy wyjściu na kozen praktycznie zawsze stoją żule, a w windzie albo nasikane, albo naśmiecone. Po co więc te kamery? One działają a SOK nie, czy odwrotnie?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx8 
 • +4

  Andrzej S._gość

  06.04.2017, 08:49

  A kiedyś byłą "pani" która pilnowała przez kamery porządku i przez głośnik przywoływała do porządku... no cóż kolejna rzecz tylko na pokaz na początku a po 3 miesiącach zwolnili "panią" inikt już nie patrzy nie interweniuje... Bo musi być kasa dla specjalisty ds. komunikacji miejskiej ...który NIE ROBI NIC !

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx1.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.