Polska - zdrowym być by chorować - paranoja z ubezpieczeniem

Tczew - Polska -  zdrowym być by chorować - paranoja z ubezpieczeniem
Witajcie, opisze wam moja historie ;) zacznę więc od początku ;) mam 23 lata, we wrześniu tamtego roku podjęłam naukę i na podstawie legitymacji szkolnej byłam ubezpieczona u rodzica w zakładzie pracy. W kwietniu skończyła mi się umowa w pracy, w maju, czerwcu i lipcu miałam umowę w pracy na zastępstwie no i miałam wszystkie składki zusowskie odprowadzane, no i po wygaśnięciu umowy zaczęły się schody.

W trakcie trwania umowy (w połowie lipca) dowiedziałam się, że muszę mieć operację. No ok wszystko póki co jest dobrze. Po operacji wszystko
oki no i zaczęły się schody. Na podstawie legitymacji z września tamtego roku byłam ubezpieczona tylko do 30 września tego roku. Po operacji jak byłam tylko w stanie poszłam do Urzędu Pracy by się zarejestrować, a tam usłyszałam, że nie mogą mnie zarejestrować jako osobę bezrobotną, gdyż jestem osobą nie zdolną do pracy (zobaczyli mnie o kulach), a ja im tłumaczę że to tylko chwilowo, że to kwestia 2 tyg. Ale oni dalej swoje, że mnie nie mogą zarejestrować no i koniec tematu. No myślę sobie ok. Poszłam do ZUSu tam usłyszałam, że mam pojechać do Gdańska, albo do Malborka do NFZ podpisać umowę o opłacanie prywatnych składek zdrowotnych, ale warunek- muszę mieć stopień niepełnosprawności. Hmm. I co dalej... Następnie wylądowałam w PZU, owszem tam jest coś takiego jak ubezpieczenie medyczne no i mogłam skorzystać z tego, ale niestety biurokracja papierkowa będzie trwała z 2-3 miesiące - myślę sobie cholera nie mam czasu tyle na czekanie bo mam za dużo wizyt w szpitalu i ciągłych lekarzy.

Udałam się do MOPSu - myślę pomogą - a tam usłyszałam, że pomagają osobom bezdomnym i że jak będę osobą bezdomną bez zasiłku i zameldowania to mnie ubezpieczą. Cały dzień spędziłam na chodzeniu o kuli (2 tygodnie po operacji) . I co mi pozostało?? 29 września wylądowałam w szkole i się zapisałam do szkoły ;) No i tam zapłaciłam PZU no i na podstawie legitymacji szkolnej jestem dalej ubezpieczona - tylko po co mi kolejna szkoła skoro już kilka szkół skończyłam?? Tylko po to by być ubezpieczonym i nie płacić za lekarzy ;)))) To tylko Polska - trzeba mieć mega zdrowie by chorować i walczyć z urzędami.
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia