Automatyczne przejazdy kolejowe - czekając na nieszczęście?

Pociągi mają dojechać na najbliższej stacji (fot. tcz.pl)
Automatyczne przejazdy kolejowe - czekając na nieszczęście?
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Postęp techniczny pozwolił zautomatyzować przejazdy kolejowe np. w Subkowach czy wyjeździe z Tczewa do Szpęgawy. O ile jest to mniej kosztotwórcze niż człowiek, który pilnował przejazdów to o bezpieczeństwie TRZEBA by było pomyśleć może wyciągając wnioski!

Przejazdy te są monitorowane 24 h i wiele niebezpieczeństw, jeśli ktoś analizuje te materiały powinno być zauważyone. Zamykanie samochodów wewnątrz przejazdów kolejowych, jak jedzie pociąg jest częstym przypadkiem jak i otwieranie przejazdu po przejechaniu jednego pociągu, gdzie z drugiej strony nadjeżdża następny. Dodatkowo w obliczy wcześniej opisanych zdarzeń "mało" ważne zamykanie zapór nawet od pół do godziny i tym samym brak możliwości przejazdu. Sądzę, że nie należy czekać na nieszczęście a po prostu wyciągać wnioski. Może trzeba ponieść dodatkowe inwestycje w te "nowoczesne przejazdy".Życie ludzkie jest tego warte a takie oszczędności to nieuchronne źródło nieszczęść oby w tym przypadku nie było za późno !

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

  • Adam_gość

    18.04.2014, 15:43

    Dziś w Subkowach przejazd był zamknięty przeszło godzinę

    Odpowiedz
    IP: 83.25.xx0.xx3 
  • Mieszkaniec_gość

    18.04.2014, 20:52

    Szkoda słów

    Ten przejazd to w ogóle nieraz człowieka potrafi wyprowadzić z równowagi.. Nie dość, że 5 minut czeka się aż przejedzie pociąg to dopiero kolejne 5 minut po przejechaniu się otwiera, a żaden inny pociąg w tym czasie nie przejeżdża. Do tego dochodzą jeszcze ci, którzy czekają "godzinę" po tym jak się szlabany otworzą i dopiero wtedy ruszają żółwim tempem, a zanim taki zdąży przejechać to one znowu idą w dół.

    Cytuj
    IP: 5.174.xx5.xx0 
  • M.D_gość

    18.04.2014, 20:52

    przejazdy

    Tekst poniżej krytyki. Wystarczy nie wjeżdżać na przejazd jak miga czerwone światło co sygnalizuje że za kilka sekund rogatki się zamkną, trzeba znać kodeks drogowy "wspaniali kierowcy" a nie wjeżdżać na przejazd do ostatniej chwili. Trzeba trochę ruszyć "mózgownicą" , no chyba, że jeżdżą samobójcy. Jak przepisowo się jeździ to na tych przejazdach jest bardzo bezpiecznie.

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx6.xx7 
  • minoga_gość

    18.04.2014, 20:55

    ale o co chodzi?

    Zanim szlabany się zamkną,są sygnały świetlne żeby taki gamoń jak autor nie został zamknięty,ale to i tak wydaje się dla niego za trudne. Jeśli rogatki są długo zamknięte można to zgłosić,znalezienie nr telefonu w obecnych czasach nie jest niczym skomplikowanym dla choć trochę ogarniętej osoby...

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx3.xx7 
  • _gość

    19.04.2014, 07:29

    Potwierdzam że przejazd był zamknięty przeszło godzinę, ale to NIE TYLKO DZISIAJ !! Tak się zdarzało na początku średnio raz na dzień, teraz się trochę unormowało i zdarza się raz na jakiś czas, ALE WCIĄŻ SIĘ ZDARZA !! A mimo wszystko nie powinno, ludzie przez to szału dostają. Dziwne że jeszcze nikt tego tak konkretnie nie rozwalił, a podejrzewam ze nie dużo brakuje.

    Odpowiedz
    IP: 159.205.xx4.xx7 
  • wioslarz25

    19.04.2014, 20:10

    zamiast narzekać

    w internecie to właśnie wystarczy zadzwonić do PLK. chyba zdrowsze to niż szargać sobie nerwy.

    Cytuj
    Uż. zarejestrowany 
  • _gość

    20.04.2014, 23:54

    Tak owszem racja, ale ile razy w przeciągu jednego tygodnia można zgłaszać taką samą awarię, i tak jest od samego początku kiedy tylko to zostało zamontowane. Jest to chyba największe utrapienie ludzi, jeżeli ktoś raz trafił na rozwalone rogatki i podjężdżając drugi raz ma taką świadomość że to znowu nie działa to wyprowadzi z nerwów każdego. Podczas ostatniej awarii kurier zostawił samochód na drodze, wyjął paczkę i poszedł pieszo dostarczyć do klienta. Tak samo chłopak dowożący pizze - zostawił samochód na środku drogi i poszedł. I oczywiście zdążyli wrócić, wycofać się i jechać dalej, a szlabany tak jak były opuszczone tak były.

    Odpowiedz
    IP: 159.205.xx4.xx7 
  • _gość

    22.04.2014, 09:17

    Mogliby numer na tych szlabanach wymalować, to by można było zgłosić. System moze i zautomatyzowany, mógłby być troszeczkę bardziej inteligentny, tzn. inna czujka dla pociągów szybkich typu intercity, ktore naprawdę bardzo szybko są na przejeździe po zamknięciu szlabanów i inna czujka dla towarowych, który przejeżdża po 5 minutach a przez ten czas nadjeżdża kolejny z drugiej strony. Tragedia jest wtedy, kiedy muszą się wymijać na tym samym torze gdzieś w oddali, wtedy można czekać nawet 15-20 minut. Druga sprawa nie wiem kto to mógł zrobić, ale PKP mogło dogadać się z gminą lub na odwrót i w Subkowach dorobić kawałek przejścia dla pieszych na tym przejeździe, a tak postawili płot a ludzie i tak na ulicę muszą wchodzić wężykiem z jednego chodnika na drugi. Potem jak szlabany są otwarte, to najpierw piesi i jedna część pojazdów potem druga i znowu szlaban się zamyka. Paranoja. Do tych co mówią żeby czekać aż się szlabany otworzą i zgaśnie czerwone światełko, to po staniu 10 minut przed przejazdem chciałoby się jak najszybciej ten przejazd opuścić i wtedy takie kwiatki wychodzą, że ktoś nie zdąży opuścić przejazdu, teraz jest lepiej, bo opuszczają się raz jeden potem drugi i a nie obydwa jednpocześnie, dlatego takich sytuacji jest mniej.

    Odpowiedz
    IP: 79.186.xx7.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.