Mała wzmianka o Pelplinie z WP

Tczew - Mała wzmianka o Pelplinie z WP
Policja zatrzymała trzy osoby podejrzewane o kradzież z katedry w Gnieźnie pierścienia prymasa Stefana Wyszyńskiego. Pamiątkowy pierścień został rozmontowany, a brylanty z niego sprzedano prawdopodobnie w Antwerpii - powiedział komendant wojewódzki policji Krzysztof Jarosz.

Z pierścienia kard. Stefana Wyszyńskiego wyjęto szlachetne kamienie i pozłacaną blaszkę z wizerunkiem Matki Bożej. Złodzieje prawdopodobnie sprzedali brylanty w Antwerpii. Trwają poszukiwania pozłacanej blaszki i samego pierścienia. Jedna z hipotez mówi, że pierścień został przetopiony.

Według policji zatrzymani w Pelplinie (Pomorskie) podejrzewani o kradzież pierścienia Mieczysław W. i Barbara R. przygotowywali się już do kolejnych kradzieży na terenie Pomorza. Wcześniej okradli sześć kościołów na południu Polski. Trzecia z zatrzymanych osób jest podejrzewana o inne kradzieże.

Trwa wyjaśnianie szczegółów i przesłuchanie podejrzewanych. Jeszcze w piątek sprawa ma być przekazana prokuraturze.

Pierścień skradziono na początku lutego z wystawy poświęconej prymasowi.

Złoto-srebrny pierścień, wysadzany brylantami, z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej pochodził z 1966 roku. Jego wartość materialna szacowana jest na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pierścień był darem biskupów polskich, dla kardynała Stefana Wyszyńskiego z okazji 1000-lecia chrztu Polski.
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -1

  towarzysz

  25.03.2011, 18:37

  Miecio i Basia11?:D

  A tak na poważnie to ludzie w Polsce naprawdę nie znają umiaru i nie posiadają w swych zasobach umysłowych czegoś takiego jak szacunek do wiary,tradycji,obyczajów. Szkoda,że do takich sytuacji dochodzi,bo opinia o polakach idzie w śwait,ale cóż autorze(hehehe)żyjemy w kraju,w którym określenie złodziej nie jest niczym nieprzyjemnym. Spójrz na ulice-pełno tam takich,którzy by chętnie wieczorową porą napadli w imię twych drobnych z portfela. Co kraj to obyczaj u nas np to pijaństwo i złodziejstwo-bez urazy dla NORMALNYCH.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  mieczyslaw

  27.03.2011, 17:22

  towarzysz,

  Od Basi to się odstosunkuj.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -1

  _gość

  27.03.2011, 17:30

  miet

  znów szalejesz?

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx9 
  +2

  towarzysz

  30.03.2011, 00:04

  mieczyslaw

  Coś jeszcze ciekawego powiesz?

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.