Z podejrzeniem złamania po skierowanie?

lekarz, grypa, zdrowie
Tczew - Z podejrzeniem złamania po skierowanie?
Wczoraj tj. 22.04.2011 miała (jak dla mnie) bardzo dziwna sytuacja. Mianowicie około godziny 15 moja córka (lat 4) doznała urazu i nastąpiło podejrzenie złamania. Żona zabrała córkę na izbę przyjęć, gdzie dowiedziała się, że nie zostanie udzielona pomoc bez skierowania od lekarza rodzinnego. Jak dla mnie to już pierwsza co najmniej dziwna sytuacja... Ale to co wydarzyło się później, to już lekka przesada - kazała iść do przychodni, do której przypisane jest dziecko po skierowanie.

W przychodni okazało się, że żadnego lekarza już nie ma i skierowania nikt nie może wystawić (zgroza!!!). Tak więc żona wraz z płaczącym z bólu dzieckiem musiała czekać 3 godziny do 18, aż przyjmie ją lekarz na pogotowiu i wystawi skierowanie! Trudno wytłumaczyć małemu dziecku, że musi znieść ból, bo ktoś wymyślił takie chore przepisy!!!! Najbardziej jestem zbulwersowany faktem, że w każdej przychodni powinien być co najmniej jeden lekarz aż do godziny 18! Ale sądząc po całym tym zdarzeniu, lekarze postanowili skrócić godziny przyjmowania ze względu na święta (w moim odczuciu karygodna sytuacja). Chciałbym również zaznaczyć, że to nie jedyna przychodnia, w której lekarze postanowili skrócić swoje godziny pracy!

Pomijam fakt, że ta cała sytuacja dotyczyła bezpośrednio moją rodzinę. A jakby stało się komuś coś bardziej poważnego np. otwarte złamanie nogi, to też kazaliby komuś czekać do 18 aż wypisze lekarz skierowanie??!!!! To już do alkoholików karetki przyjeżdżają, bo w swoim amoku alkoholowym sobie krzywdę zrobił, a normalnych ludzi traktuje się obcesowo tzw. metodą spychalstwa!!!

Naprawdę nie jestem człowiekiem, który robi z igły widły, ale jeśli naprawdę stanie się kiedyś komuś krzywda większa niż mojej córce i będzie musiał przejść to całe biurokratyczne piekło zanim dostanie się do lekarza to z całego serca współczuję. Pewnie znowu musi dojść do jakiejś tragedii, żeby ktoś odpowiedzialny za całą tą sytuację przejrzał na oczy.
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (21)
dodaj komentarz

 • +11

  mefisto_gość

  23.04.2011, 11:25

  Brak słów!

  Panie Bartoszu co tu dużo przecież to Polska!

  Odpowiedz
  IP: 81.103.xx8.xx7 
 • +10

  ONA_gość

  23.04.2011, 12:36

  Panie Bartoszu a jak pan myśli po co chcieli skierowanie? odpowiedź jest prosta naszym tczewskim chirurgom wszystko trzeba pisac, przecież oni nie potrafią rozróżnić złamania od skręcenia, a tak lekarz pierwszego kontaktu napisze skierowanie na którym bedzie wszystko napisane i już.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx9.xx9 
 • +3

  _gość

  25.04.2011, 00:32

  złamania od skręcenia, i to i to w gips. Ale lepsze jaja, jak opuchlizne wsadzaja w gips :)

  Cytuj
  IP: 178.235.xx1.xx8 
 • +4

  abc_gość

  23.04.2011, 18:55

  Tczewska służba zdrowia to jest umieralnia a nie lecznictwo

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xxx.xx9 
 • d_gość

  23.04.2011, 19:14

  wystarczy wezwac karetke ze jest zlamana reka i nie ma mozliwosci ruchu dziecko a ty nie mozesz jej przywiezc, bo nie masz kasy na taxi bo zona wziela, przyajda i przyjma cie od reki

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx4 
 • +1

  _gość

  25.04.2011, 20:04

  figa

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx1 
 • +3

  Dam_gość

  23.04.2011, 21:33

  Jabym to zgłosił do telewizji i narobił im wstydu.

  Odpowiedz
  IP: 178.1.xx1.xx0 
 • +5

  gość_gość

  23.04.2011, 22:00

  szkoda gadać!!!

  Dlaczego przez czyjąmś głupotę dziewczynka musiała tak cierpieć???? Przegięcie totalne szkoda tylko tych biednych rodziców którzy musieli patrzeć na płaczącą dziewczynkę no i oczywiście szkoda malutkiej tyle godzin w bólu SZKODA SŁÓW!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 83.7.xx8.xx7 
 • -14

  _gość

  25.04.2011, 16:48

  ojojoj naprawdę, co za męczarnia spotkała to bezbronne dziecko, podejrzenie złamania , tragedia ....... no już bez przesady,,, , a tak poza tym to od kiedy pamietam przy delikatnym zlamaniu czy pęknięciu kości ZAWSZE trzeba było iść po skierowanie do przychodni,, i nie rozumiem po co się tak tym bulwersujecie..... , a tak w ogóle to autor nie napisał czy jego córka miała złamanie kości, tylko że podejrzewał że kość się złamała,, pewnie dziecko uderzyło się w paluszek i troche popłakało ( jak każde dziecko ) a już nadwrażliwi rodzice musieli na pogotowie jechac i jeszcze sie bulwersować ze do przychodni musze isc..... no ludzie, jak nie macie pomyslu na 'artykul' to nie piszcie byle czego,, bo ten akurat nic nie wniósł nowego ani interesującego

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx1 
  +2

  M._gość

  26.04.2011, 12:02

  aleś głupi!!

  nawet jesli było podejżenie złamania to człowiekowi należy udzielić pomocy!! skoro dziewczynka płakała podczas czekania to musiało ją boleć! panu wyżej powinno śie zdarzyć coś niemiłego to by zrozumiał, bo jak inaczej głupotę ludzką leczyć. Uff szkoda małego dziecka i przyszłych pacjętów

  Cytuj
  IP: 84.38.xx6.xx9 
  -3

  _gość

  26.04.2011, 14:57

  do 'aleś_głupi' , miałem złamaną rękę 2 razy i jakoś spokojnie bez marudzenia wiedzialem ze najpierw trzeba isc do przychodni, i też dość długo czekałem,, a jakoś nie zamieszczam tu żadnych głupich artykułów, tak jak to robią inni, myśląc, że kogoś obchodzi ich jakże poważne '' problemy '' , chociaz tak bym tego nie nazwal . . . a tak poza tym to zajrzyj pan do słownika ortograficznego bo słowo takie jak "pacjętów" nie istnieje ..

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx1 
  +3

  ._gość

  26.04.2011, 16:00

  Słuchaj gościu!

  Jeżeli nie pamiętasz o tym, że można było chodzić do chirurga bez skierowania, to jesteś młodym człowiekiem, albo cierpisz na demencję. Z Twojego wpisu można też wysnuć wniosek, że nie masz dzieci i przy tym brak Ci zielonego pojęcia o reakcji rodziców na krzywdę dziecka. Jeszcze jedno! Pouczasz kogoś na temat ortografii, a sam nie masz zielonego pojęcia na temat pisowni. Kto Cię nauczył zaczynać zdanie małą literą? Resztę błędów przemilczę.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx8.xx2 

  _gość

  26.04.2011, 17:59

  i kto to mowi,, kto przed chwila sam zaczal zdanie z malej litery ? ,, a reszte moich bledow przemilczysz bo ich poprostu nie ma,, szybkie pisanie na klawiaturze to nie blad,,, .......,,,,,,, <-- to też nie są błędy, ani ortograficzne, ani intrpunkcyjne, ani językowe anie zadne inne

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx1 
 • ._gość

  27.04.2011, 00:29

  Słuchaj gościu!

  Gdzie w moim wpisie znalazłeś zdanie rozpoczęte małą literą? Teraz Twoje perełki: "ojojoj naprawdę, co za męczarnia spotkała to bezbronne dziecko, podejrzenie złamania , tragedia ....... no już bez przesady,,, , a tak poza tym to od kiedy pamietam przy delikatnym zlamaniu czy pęknięciu kości ZAWSZE trzeba było iść po skierowanie do przychodni,, i nie rozumiem po co się tak tym bulwersujecie..... , a tak w ogóle to autor nie napisał czy jego córka miała złamanie kości, tylko że podejrzewał że kość się złamała,, pewnie dziecko uderzyło się w paluszek i troche popłakało ( jak każde dziecko ) a już nadwrażliwi rodzice musieli na pogotowie jechac i jeszcze sie bulwersować ze do przychodni musze isc..... no ludzie, jak nie macie pomyslu na 'artykul' to nie piszcie byle czego,, bo ten akurat nic nie wniósł nowego ani interesującego do 'aleś_głupi' , miałem złamaną rękę 2 razy i jakoś spokojnie bez marudzenia wiedzialem ze najpierw trzeba isc do przychodni, i też dość długo czekałem,, a jakoś nie zamieszczam tu żadnych głupich artykułów, tak jak to robią inni, myśląc, że kogoś obchodzi ich jakże poważne '' problemy '' , chociaz tak bym tego nie nazwal . . . a tak poza tym to zajrzyj pan do słownika ortograficznego bo słowo takie jak "pacjętów" nie istnieje .. i kto to mowi,, kto przed chwila sam zaczal zdanie z malej litery ? ,, a reszte moich bledow przemilczysz bo ich poprostu nie ma,, szybkie pisanie na klawiaturze to nie blad,,, .......,,,,,,, <-- to też nie są błędy, ani ortograficzne, ani intrpunkcyjne, ani językowe anie zadne inne Trzy wpisy - trzy zdania. PO PROSTU są błędy. Ps. Znam dwie ANIE.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx2 
 • +2

  lol_gość

  27.04.2011, 08:20

  do gościa który twierdzi że moja córka "cierpiała". daj mi namiary na siebie a polamie ci jeszcze raz reke w dwoch miejscach i zobaczymy czy bedziesz tak cwaniaczyl. chodzilo mi o to pacanie ze w przychodniach nie bylo lekarzy od 15 do 18 ( jakby byli to odrazu skierowanie bym dostal)no ale jak ty nie umiesz czytac ze zrozumieniem to swiadczy tylko o odchyleniu twojego intelektu od nas wszystkich. Gratuluje,zycze ci (lub komus z twojej rodziny) podobnego zdarzenia i pogadamy.ja tez mialem zlamana reke 2 razy,nos 2 razy ale pajacu DZIECKO TO DZIECKO.tak jak napisal moj przedmowca... kto nie ma dzieci ten nie zrozumie.

  Odpowiedz
  IP: 79.190.xx7.xx4 
 • +1

  a moral jest taki_gość

  27.04.2011, 09:09

  a morał jest taki,cokolwiek nie napisze człowiek jest minusowany i komentarze nic mądrego tu nie wnoszą.Dlatego postanowiłam nic więcej już tu nie pisać :-)))

  Odpowiedz
  IP: 77.114.xx9.xx3 
 • +4

  _gość

  27.04.2011, 10:28

  nóż się w kieszeni otwiera...

  krew mnie zalewa jak czytam lub słyszę kolejne takie historie w tczewskim pogotowiu. na własne oczy widziałem jak lekarz dyżurujący na pogotowiu (akurat ortopeda) kazał kobiecie z chłopcem kulejącym (nie mógł właściwie nawet stanąć bo się przewracał) iść do poradni po skierowanie. nie wiem czy jest jakieś lekarstwo na obecną sytuację. przykre jest to, że znajdzie się jeszcze baran jeden z drugim (pewnie lekarz albo pielęgniara - a te to są najgorsze) i broni kolegów z branży. zawsze domeną polaczków poza alkoholizmem i złodziejstwem była wybitna znajomość medycyny, na przykład: "a tak poza tym to od kiedy pamietam przy delikatnym zlamaniu czy pęknięciu kości " - no ku**a człowiecze skoro stawiasz diagnozy przez internet to chyba jesteś jakimś pier****nym nadczłowiekiem. z kąd wiesz czy to było pęknięcie kości czy jak piszesz delikatne złamanie i co to wogle ku**a znaczy delikatne? a gdzie kończy się delikatne a zaczyna niedelikatne? weź się rozpędż a jakaś ściana się na pewno znajdzie.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx6.xx1 
 • _gość

  27.04.2011, 15:06

  ojojoj spokojnie, jak to się wszyscy nagle bulwersują moimi wpisami ,,, po to są te komentarze żeby wyrazić SWOJĄ opinię, co ja właśnie uczyniłem,,, a tu zaraz chcą mi ręce łamać w dwóch miejscach,, no super, po prostu świetnie,,, to tylko świadczy o tym że ktoś tutaj jest niezrównoważony,,, gdybym ja tak atakował każdą osobę, która napisała komentarz niezgodny z moją opinią i się jeszcze tym wpisem nie wiadomo jak przejmował to już dawno wylądowałbym w Starogardzie... .... a tam do jakiejś osoby wyżej - niedelikatnie to w moim rozumowaniu jakieś złamanie w kilku miejscach, otwarte, z krwią i operacją zakończone,, a delikatne to np. idzie sobie koleś, potknie się i przewróci na rękę, która zacznie go boleć, dotrze do domu i stwierdzi ''oo nie, to nie jest zwykłe stłuczenie, idę do lekarza" ... . .. i fakt nie mam dzieci ale to nie ma nic do rzeczy . . . .

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx1 
 • lol_gość

  28.04.2011, 07:59

  sam zaczales koleś ta dyskusje...jak piszesz ze masz dosc takich artykulow i komentarzy to po co wogole tu sie udzielasz (podobno cie to nie interesuje).a poniewaz dotyczylo to bezposrednio mnie to wkurzyly mnie twoje szydercze stwierdzenia "ojej,biedne dziecko...bolało" bedziesz mial swoje dzieci to zrozumiesz. a tak wogole to sprawa dotyczy wszystkich,ktos kto zamieszcza tu jakies uwagi to niekoniecznie chce sie uzalac nad tym co go spotkalo,tylko wywolac ogolna dyskusje zeby inni wiedzieli co moze ich czekac.... sam czlowiek nic nie zdziala,ale w grupie jest silniejszy. pozdrawiam

  Cytuj
  IP: 79.190.xx7.xx4 
 • SomebodySomewhere._gość

  27.04.2011, 16:48

  do nóż się w kieszeni otwiera..

  Jaką historię w tczewskim pogotowiu, co za brednia ? A co wspólnego ma pogotowie z lekarzyną z przychodni który wcześniej idzie do domu świętować ??? Ludzie jak już się wypowiadacie to zorientujcie się jak wygląda sytuacja. Pogotowie to jednostka, która zajmuje się nagłymi stanami zagrożenia życia: pożar, wypadki komunikacyjne, nagłe zatrzymania krążenia itd. Nie mają nic wspólnego z bójką w barze (krew z nosa) czy urazem (także złamaniem bądź stłuczeniem) ręki czy nogi. A to że dostać się na izbę chirurgiczną można tylko i wyłącznie posiadając skierowanie od jakiegoś cymbała z przychodzi to bardzo przykra a wręcz patologiczna sytuacja. Podobnie jak płacenie za parking na terenie szpitala. TO jedna wielka patologia nie poparta żadną argumentacją. Szpital tczewski lansuje się wszędzie a tak naprawdę podejrzewam, że to wszystko zmierza do jednego wielkiego upadku... No cóż Jesteśmy w Polsce kraju paradoksów, głupoty i chamstwa .. ot taka nasza Ojczyzna. Ale to my ją tworzymy i my ją możemy zmienić a zacząć trzeba od jednostki .. ;) (a świstak siedzi i zawija .. )

  Odpowiedz
  IP: 184.105.xx4.xxx 
 • dw_gość

  28.05.2011, 19:19

  Do BARANA z 25.04 16.48

  Te dwa złamania to pewnie złamany rozum ze złamaniem psychiki. Pacanie idź się leczyć, najlepiej nogi bo na głowę już za późno.

  Odpowiedz
  IP: 83.7.xx3.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia