"Potrzebujący" w karetce pogotowia

Tczew - "Potrzebujący" w karetce pogotowia
W dniu dzisiejszym, przechodząc sobie chodnikiem, mogłam zauważyć jak ambulans pogotowia zabiera..."potrzebującego" pomocy lekarskiej... Pomagać trzeba wszystkim..ale.. jak widzi się jak coś takiego, to po prostu... Otóż potrzebującym okazał się kompletnie urżnięty mężczyzna, który nie był w stanie utrzymać się na własnych nogach i nieśli go na jakimś kocu, czy worku (nie wiem jak to się nazywa). Ludzie - każdy pije na własną odpowiedzialność, a potem karetki wzywać!!? Trzeba pomóc, ale wydaje mi się, że za coś takiego taki "potrzebujący" został pociągnięty do opłaty interwencji, a jak nie zapłaci to niech to odpracuje, bo to że się upił, a potem dostał "szoku" alkoholowego, to jego wina, a pogotowie mogło by być(jeśli była by taka sytuacja) wysłana do bardziej potrzebującej osoby...
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (14)
dodaj komentarz

 • +7

  Genia_gość

  02.05.2010, 21:08

  a hmm

  no coś w tym jest... ale cóż zrobić... sama byłam świadkiem takich rzeczy i nie dziwi mnie to już... a co do pociągania do odpowiedzialności to dobre by było..ale ja bym jeszcze dała nakaz przymusowego leczenia alkoholowego bo jeśli znów się upije i karetka za późno przyjedzie i jego stan będzie gorszy-odpowie pogotowie przecież..żenada prawda:D powinno się walczyć z alkoholizmem bo to duży problem..weźmy np pod uwagę rodzinę gdzie są osoby które są alkoholikami i mają dzieci-przecież one maja całe dzieciństwo zniszczone..myślę że instytucje powinny się zainteresować takimi sprawami głębiej-a nie ze potem się słyszy rodzice byli pijani w domu a dziecko przez okno wyleciało,albo że oni podali mu alkohol...to oburzające... i co do niektórych rodziców apelowała bym o więcej odpowiedzialności bo jak widzi się momenty że rodzic daje pic piwo swojemu dziecku bo ma 16 lat i jak mówi jest prawie dorosłe to to jest już samo w sobie patologią-w alkoholu jak przy innych używkach ode jednego piwa czy kieliszka wódki może się zacząć-nie wierzycie-opisana powyżej irytacja jest przykładem..i zaraz ktoś powie że jak widziałam to mogłam zainterweniować-spróbujcie a zobaczycie reakcje takiego rodzica...uczmy dzieci żeby nie miały takich problemów w przyszłości jak ten pan który został przewieziony na pogotowie...choć z pewnością trafi do szpitala po ataku 99% padaczki alkoholowej..

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx5 
 • -3

  _gość

  02.05.2010, 23:30

  Fakt taka 'filipinska choroba' jest tylko na zyczenie samego 'poszkodowanego' , ale nie oznacza to ze w razie potrzeby pogotowie takiej osobie niema udzielic pomocy.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx7 
 • -2

  lacky luke_gość

  03.05.2010, 10:19

  Dlaczego ma płacić za przyjazd karetki? płaci podatki i składki na opiekę zdrowotną to ma prawo do tego aby przyjechała karetka!

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx2.xx6 
 • +2

  ..._gość

  03.05.2010, 18:22

  ...

  od kiedy płaci te podatki?:D zastanów się... idź na dworzec i popytaj który płaci podatki...

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx9 
 • +6

  mieszkanka_gość

  03.05.2010, 11:32

  Tak problem alkoholizmu w Tczewie jest wielki!!! Oni są dumni że tak żyją. Oni nie mają problemu. To MY mamy problem,że chcemy żyć inaczej. O przymusowym leczeniu, to bajka. Komisja do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych ,zatrudnia 5 osób na pensjach i nie robi nic twierdząc ,że alkoholik musi chcieć sam się leczyć.Przecież jak będzie chciał sam to oni są nie potrzebni.Tam powinni pracować 2 psychologowie ,którzy do tych ludzi dotrą.A tak to są tylko ciepłe posadki a pieniądze z koncesji wpływające do urzędu są marnotrawione. Sądy też prowadzą ileś rozpraw /kazda kosztuje/ a wyrok jest zawsze jeden.....nie nadaje się na przymusowe leczenie. Pieniądze za rozprawy skasowane, a alkoholik dalej jest PANEM. Dopóki nie powstaną przymusowe obozy pracy dla alkoholików za talerz zupy,zaraza to będzie zataczała coraz większe koło. Będzie coraz więcej rodzin nieszczęśliwych i coraz więcej dramatów.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx5.xx6 
 • -3

  OlĆ._gość

  03.05.2010, 11:54

  ...... ; *

  A z kąd wiecie że był pijany . ? są takie choroby że nie mOżna się utrzymać na nogach . ; * i znam takich ludzi którzy wgl. nie piją a czasem mają sytuacje że dostają ataku. i wgl. nie można osądzać takich ludzi ; / Pomyślcie zanim coś powiecie albo napiszecie bo na prawdę mOżna tym skrzywdzić tym ludzi. ; * PzDr. OlĆ.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx6 
 • +2

  ..._gość

  03.05.2010, 18:26

  ...

  w artykule jest jest że był pijany,a po drugie domyśl się.po za tym normalnie by go na noszach wynieśli a nie...

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx9 
 • +2

  anonim_gość

  03.05.2010, 19:17

  szok

  to niebył pewnie zwykły pijak który po imprezie się zapomniał i do domu trafić nie mógł.Pewnie jeden z tak zwanych czwartaków ,co ciągle łoją,śpią gdzie popadnie.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx6.xx3 
 • -1

  Lucas

  04.05.2010, 10:04

  opłaty

  Są pobierane opłaty od osób które wymagają pomocy doraźnej i znajdują się pod wpływem alkoholu, a obie te sytuacje są ze sobą w ścisłym związku przyczynowo skutkowym. Jakoś tak to leciało..

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  TedeTcz

  04.05.2010, 10:49

  to cos nowego??

  takich przypadków jest mnóstwo.. i trzeba wprowadzić jakieś uregulowania prawne,bo karetka przyjedzie,weźmie go i ewentualnie odwiezie do szpitala i ci?!-wychodzi i dalej pije i po jakimś czasie sytuacja się powtarza!!.... moim zdaniem też praca kuratorów powinna być bardziej widoczna,bo jest wile rodzin gdzie istnieje problem alkoholu,są osoby nadużywające alkoholu,często robią piekło w domu a na tym cierpią dzieci tylko jeśli je posiadają...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +7

  Tcz18W

  04.05.2010, 20:22

  tak to juz jest..

  wiele jest takich przypadków i wiele ich będzie bo taka osoba raczej jak teraz tak nadużywa alkoholu to raczej od tak nie przestanie... a po za tym powinno się takiego delikwenta chociaż przymusowa na AA wysłać-może wiele nie da ale było by widać ze odpowiednie organa się tym zajmują...na pewno AAA by mu nie zaszkodziło...i część czasu spędził by tam a nie z butelka w dłoni...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • Ruda_gość

  05.05.2010, 22:20

  mądre rady

  A może zamiast tych dywagacji zadajmy sobie pytanie kto z was podszedł do leżącego na ulicy aby sprawdzić co mu jest najłatwiej jest wykręcić 999 i po kłopocie,a pijacy to istna plaga takimi osobnikami zająć powinna się straż miejska policja ,karetka to nie taksówka ,która takie szumowiny ma najlepiej odwozić do domu,a potem pisze się że jak potrzeba to karetka późno przyjechała.A jak mają ratować życie gdy muszą użerać się z degeneratami.Może w okresie walki przedwyborczej pretendenci do stołka prezydenta i starosty pomyślą o IZBIE WYTRZEŹWIEŃ w Tczewie . Jakie byłyby z tego korzyści,

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx2.xx3 
 • sara_gość

  05.05.2010, 22:37

  AA

  Jacy naiwni!!!co im pomoże?to nie wiecie co dzieje się np.w Kocborowie?Tam dopiero personel zarabia na pijakach! tam mają pacjenci wszystko za podwójną cenę o każdej porze dnia i nocy i wszyscy o tym wiedzą,ale wygodnie być cicho!Tam jest niby wódka,tam są fajki z przemytu-----i jak to możliwe---na terenie szpitala?Biznes jest biznes !!!

  Odpowiedz
  IP: 77.255.xx9.xx4 
 • lola_gość

  05.05.2010, 22:47

  pijacy

  Ale za utrzymanie tej izby wytrzeżwień zapłacimy my,bo Ci degeneraci nie mają z czego i dla nich to będzie hotel!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 77.255.xx9.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.