Tatiana z Pelplina liczy na naszą pomoc

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Tatiana z Pelplina liczy na naszą pomoc
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Tatiana obecnie ma 12 lat. Mieszka w miejscowości Pelplin w woj. pomorskim. Dziewczynka choruje na Zespół Retta, który objawia się postępującymi zaburzeniami neurorozojowymi, prowadzącymi do znacznej niepełnosprawności ruchowej oraz znacząco ogranicza możliwość komunikacji z otoczeniem.

Tatiana nie chodzi, nie mówi, nie używa rąk celowo. Dziewczynka ma skoliozę, padaczkę, przykurczeoraz problemy z wypróżnianiem. Pomimo ciężkiej choroby jest bardzo pogodna i uśmiechnięta. Ale bywaja też dni, kiedy płacze. Tatianka kocha zwierzęta, między innymi konie, psy i koty. Jednak najbardziej kocha swojego brata, z którym bardzo lubi przebywać. Dziewczynka zaczęła naukę
komunikacji alternatywnej, by móc się porozumieć z otoczeniem. Bardzo lubi szkołę. Oprócz rehabilitacji w ORW, ma rehabilitację w domu w ramach SUD i w Ośrodku Wczesnej Interwencji.
Obecnie głównym celem naszej Fundacji jest zgromadzenie środków na zakup programu do komunikacji Gird3 oraz wanny z hydromaażem, do celów rehabilitacyjnych. Tylko od Państwa zależy,

czy ta chora dziewczynka będzie mogła uczyć się komunikacji z otoczeniem i żyć razem ze swoją rodziną , a nie obok niej. Każda Państwa wpłata to wielka pomoc dla Tatianki.

Jak pomóc?

FUNDACJA SŁONECZNA NADZIEJA
32-600 Oświęcim, ul. Korczaka 4
Telefon: +48 33 47 11 545
NIP: 5492444603

REGON: 364751916
KRS: 0000624494
www.slonecznanadzieja.pl

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • ..._gość

  19.02.2018, 11:56

  ...

  poszło :) powodzenia :)

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx5.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.