Jak wychować Olimpijczyka w brudzie i syfie? Instruuje Unia Tczew!

Tczew - Jak wychować Olimpijczyka w brudzie i syfie? Instruuje Unia Tczew!
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
W Gazecie Tczewskiej sprzed dwóch tygodni pojawił się ciekawy artykuł na temat zaplecza socjalnego wioslarzy Unii Tczew, które delikatnie mówiąc jest w opłakanym stanie. Czy miasto faktycznie nie jest w stanie dogadać się z koleją w sprawie własności terenu, na którym stoi hangar klubu? Nie ma co ukrywać, że sport tczewski kuleje, a tu klub, który jednak może pochwalić się jakimiś sukcesami, balansuje na krawędzi...


"Podstarzała siedziba z prowizorką siłowni, zimą brak ogrzewania i wody, sprzęt do pływania, z którym wstyd pokazywać się na zawodach - to stan tczewskiej sekcji wioślarskiej Unii Tczew, klubu, który przyszłym roku będzie obchodzić swoje 95. urodziny. Mimo pogarszających się z roku na rok warunków, udaje się wychować zawodników pokroju Mateusza Biskupa, który z powodzeniem rywalizował na olimpijskich akwenach.

- Miasto nie otrzyma środków na remont hangaru, bo nie jest właścicielem. My nie zainwestujemy, bo już trzy lata temu próbowano wypowiedzieć nam umowę. Na sponsorów nie mamy co liczyć. To nie jest sport, którym się można reklamować. Prace ograniczają się do bieżącego malowania, dlatego jest jak jest - mówi Jacek Prętki, prezes KKS Unia Tczew. (...)" - czytamy w publikacji.


Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +6

  Jay Jay_gość

  11.10.2016, 09:19

  szkoda

  Szkoda, aby sekcja upadła przez brak warunków. Może jest szansa, aby spróbować zadziałać? Panie Prezydencie Pobłocki nie pozwólcie doprowadzić do upadku kolejnej dyscypliny sportu w naszym Tczewie!

  Odpowiedz
  IP: 91.198.xx9.xx7 
 • +4

  wioslarz25

  11.10.2016, 10:33

  Słucham

  Z tym brudem i syfem to trochę przesadziles PIOTREK

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +6

  K_gość

  11.10.2016, 14:47

  Czy miasto wspiera sport ? Są jakieś przykłady ???

  Czy miasto wspiera sport ? Są jakieś przykłady ??? Coraz bardziej wydaje mi się że jest wręcz odwrotnie

  Odpowiedz
  IP: 108.171.xx3.xx2 
 • +4

  balon_gość

  11.10.2016, 15:19

  Cały tczewski sport to brud i syf. Panowie z urzędu nie dostrzegają, jakie korzyści wynikają z reprezentowania miasta przez sportowców w całej Polsce i na świecie. Pewnie stwierdzili: orliki piłkarskie są, orliki lekkoatletyczne są, nowy pomostek dla wioślarzy też jest, to tera niech robią wyniki, a tak na prawdę infrastruktura to jedno, równie ważne jest zainteresowanie klubami ze strony miasta, a takiego u nas nie widać. Mamy wspaniałych lekkoatletów, wioślarzy, czemu promuję się tylko piłke nożną i ręczną ? Róbcie tak dalej, a nasze społeczeństwo zamieni się w otyłych ludzi, znających sport wyłącznie z ekranu telewizora. Nie pozdrawiam.

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx5.xx8 
 • -3

  ZYX_gość

  11.10.2016, 19:16

  à propos obskurnej siłowni. Skoro wioślarze w niej trenują to co robią regularnie na siłowni TCSiR? Wiadomo że siłownia w siedzibie klubu nie powinna tak wyglądać ale pisanie że oni tam trenują jest delikatnie mówiąc nie na miejscu

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx6 
 • +6

  Zyx2_gość

  12.10.2016, 22:49

  .

  Czytam już piąty raz twoja wypowiedź i szczerze mówiąc nic z niej nie rozumiem. Kiedy wioslarzy widujesz na siłowni w tcsir ? Zimą kolego zimą . A na tej obskurnej trenowali trenują i będą trenować cały czas. Więc mi wytłumacz co jest nie na miejscu ?

  Cytuj
  IP: 77.114.xx4.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.