Remont mostu z innej perspektywy

Tczew - Remont mostu z innej perspektywy

zobacz galerię zdjęć: 2
Pracownicy firmy pracują. Pewnych robót nie można przyspieszyć. Jak już chcecie coś opisywać to róbcie to z prawdą. Ja zauważyłem, że deski, które pokazuję na zdjęciach można było zaimpregnować, co przedłużyłoby ich żywotność na wiele lat, a tak cóż... Za kilka lat znowu wymiana. Dla mnie to tylko wykonanie niezbędnych i wyjątkowo koniecznych prac dla przejezdności aut.
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (24)
dodaj komentarz

 • -30

  mieczyslaw

  10.08.2010, 15:08

  Kosmetyka, nie remont.

  Tcz45 - proszę Cię, przecież każdy widzi jaki jest zakres prac oraz budżet - nie da się cudów zdziałać w takich warunkach. Do tego ekipa pracująca od 7-15. Dlaczego w największe upały nie pracowali wieczorami i nocą? Dlaczego nikt nie szanuje czasu i pieniędzy zwykłych ludzi, tylko liczy kilka marnych tysięcy oszczędności na tym, że firma nie będzie pracowała 24h/dobę a przez 8h? Przecież w tym czasie społeczeństwo wydaje dużo, dużo więcej. traci czas, niszczy auta, naraża się na stres, itp. Nie usprawiedliwiaj ich, bo naprawdę nie ma czego.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -21

  Przepiura

  10.08.2010, 23:28

  Praca na moscie 24h/dobę. Nocą z noktowizorami. Albo odrazu zatrudnić wampiry :D btw, gratuluje pierwszego miejca w antyrankingu ;)

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -33

  mieczyslaw

  11.08.2010, 09:32

  Oświetlenie

  Przepiura, a słyszałaś o czymś takim jak żarówka? Na moście jet oświetlenie, poza tym w całym cywilizowanym świecie takie prace wykonuje się właśnie nocą, bo wtedy temperatury są akceptowalne, a tam gdzie nie ma możliwości podłączenia się do sieci energetycznej, stawia się agregaty prądotwórcze. Dzięki za gratulacje, ale należą się jednemu użytkownikowi, który co wieczór dorzuca mi minusów - takie ma hobby.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -23

  Przepiura

  11.08.2010, 12:30

  Żarówka żarówką, ale nie da się oświetlić wszyskiego na tyle, żeby zagwarantować bezpieczeństwo pracy. Mówiąc o warunakch panujących w Tczewie :P

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -29

  mieczyslaw

  11.08.2010, 13:53

  Bzdury opowiadasz.

  Tylko w Tczewie się nie da, bo wszędzie indziej "się da".Można wykonywać skomplikowane prace w zupełnych ciemnościach pod wodą, na wysokości, budować autostrady nocą, a w Tczewie nie można przybić kilku desek pod wieczór, bo "się nie da" - a może ma się w d...pie ludzi, ich czas i pieniądze? Pomyśl trochę.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -18

  Przepiura

  11.08.2010, 19:13

  Tak sie skałda, że jak patrze na problem z innej strony , to nie znaczy że nie myślę :/ nie tylko w Tczewie się nie da, ale w wiekszości miasteczek w Polsce. nieraz bywa o wiele gorzej. A to że pracodawca nie zapewni odpowiednich waerunków w nocy to juz nie jest wina pracowników, a im się zawsze najbardziej obrywa.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -31

  mieczyslaw

  12.08.2010, 10:00

  Co Ty wygadujesz Przepiura?

  Płacisz za wykonanie usługi - wymagasz. Koniec, kropka. Bez przesady, to że oddaje samochód do warsztatu, to nie powód żebym się zastanawiał, czy mechanik dostanie od swojego pracodawcy przerwę na siku. Mnie to nie interesuje, mnie interesuje to: ile zapłacę i czy usługa jest wykonana prawidłowo, bo za to płacę. A to co wypisujesz, to jakieś społecznikowskie i socjalistyczne farmazony. Jest do remontu most, mamy tyle i tyle kasy, ogłaszamy przetarg na prace o zakresie takim, a takim, wybieramy firmę, która jest najlepsza i robimy to. A warunki do przetargu ustala ten, kto płaci. Dlatego całą winę za obecną sytuacje ponosi Starostwo Powiatowe w Tczewie. I nie pochwały i obrona im się należą, a potężny k...p w tyłek, za partactwo, którym nas raczą przy każdej inwestycji, której się dotkną.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -15

  Przepiura

  12.08.2010, 23:37

  ok, niech bedzie ze wypisuje społecznikowskie i socjalistyczne farmazony, polityka mnie akurat nie rusza -.- Ale przynajmniej nie wkurzam się wiecznie, że nie żyję w Utopi.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -29

  mieczyslaw

  13.08.2010, 13:06

  i za to masz plusa :)

  pozdrawiam Cię :)

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +2

  E_gość

  15.08.2010, 17:09

  MIETEK

  Kto cie minusuje?

  Cytuj
  IP: 109.207.xx9.xx5 
  +4

  TCZEWIAK5

  15.08.2010, 17:14

  Do Mieczysława-Co Ty wygadujesz Przepiura?

  Ja w tym wypadku się z Tobą nie zgodzę. Z Twojego toku myślenia wynika,że pracownicy mogli by pracować 18h bez butelki wody w blisko 40 stopniowym upale jeśli im pracodawca jej nie zakupi bo...Ty płacisz i wymagasz. Płacisz i chcesz mieć wykonaną usługę i nic więcej Cię nie obchodzi-warto choć czasem być człowiekiem Mietku(jeśli mogę się tak zwracać)i w takich sprawach zmienić choć na chwilę wygodny punkt widzenia.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -29

  mieczyslaw

  16.08.2010, 10:54

  Do Mieczysława-Co Ty wygadujesz Przepiura?

  Co Ty wygadujesz? Ja płacąc za czyjąś usługę mam jeszcze dbać o to, czy usługodawca nie łamie przepisów prawa pracy? Może jeszcze mam się dowiedzieć czy osoby zatrudnione mają aktualne badania lekarskie? Zapytać ile przerw im przysługuje, albo czy są zadowoleni? To się kupy nie trzyma co tutaj wypisujesz. Od dbania o BHP i Prawo Pracy są odpowiednie instytucje. Idąc do zegarmistrza z zegarkiem pytasz go o jego czas pracy? Ile ma przerw, kiedy był w toalecie ostatnio, albo czy jego pracodawca zostawił mu butelkę z wodą, bo jest upał? Bredzisz.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -30

  mieczyslaw

  16.08.2010, 10:59

  Do Mieczysława-Co Ty wygadujesz Przepiura? c.d.

  Z mojego punktu widzenia wynika, że mają pracować uczciwie, solidnie i efektywnie. A nigdzie nie napisałem, że mają stać w słońcu przez 18h bez butelki wody. Mylisz pojęcia. Cieszę się, że z Ciebie taki "dobry wujek" i jestem ciekaw, czy jakby Tobie budowali dom, a prace przeciągały się, bo jest upał, potem spadł deszcz, a w międzyczasie Twój niedoszły dom nie powstaje, a wręcz cierpi z powodu nieukończenia w terminie, czy wtedy byś się interesował i pytał robotników, czy byli już dzisiaj na siku? Przez takie podejście jak Twoje niczego w tym kraju nie zbudujemy, a jeśli już coś, to będzie to trwało strasznie długo. Za dużo tu socjalistów, nie da się dbać o wszystko i wszystkich, a jak ktoś miał w d...pie swoją edukację, to niech teraz nie stęka, że nosi deski przy remoncie mostu w słońcu - taka praca i za nią dostaje wynagrodzenie. Trzeba było nie rzucać kamieniami w szkołę, tylko do niej chodzić.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +4

  TCZEWIAK5

  16.08.2010, 12:46

  Nie rozumiesz Mietek

  Nie zrozumiałeś przesłania ale ok-niech ci będzie."Trzeba było nie rzucać kamieniami w szkołę, tylko do niej chodzić."-nie obrażaj człowiecze. Reedukacja nie jest mi potrzebna. Może i jestem socjalistą ale to nie znaczy,że Twój liberalizm jest lepszy-uszanuj mój pogląd tak jak ja szanuje Twój.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +4

  TCZEWIAK5

  16.08.2010, 13:33

  Liberalizm=wolność pod przymusem

  Twój liberalizm zakłada "wolność ponad wszystko". Nie dopuszcza takowej jak teraz ingerencji prawa w nasze życie itp. Skłaniając się bardziej ku polityce liberałowie są m.in. za obniżeniem podatków gdyż promują oni państwo-minimum czyli jednostka sama "zdziała" na to co potrzebne-uważasz to za mądre? Przecież jeśli obniżysz podatki to fakt-będziesz miał więcej pieniędzy ale też więcej będziesz wydawał ponieważ państwo w tym nurcie ideologicznym nie ma niczego ustalać i przedsiębiorca nie będzie skrępowany by podwyższać za coś cenę. Teraz płacisz podatki i mniej ci zostaje ale nie musisz płacić za wszystko w tak szeroko zakrojonym zakresie jak w państwie liberalnym-np teraz młodzież,która dobrze się uczy ma szanse na studia dzienne a przy liberalnej polityce te miejsca zostają ograniczone i są zmuszeni za grubą kasę się kształcić zaocznie -to jest ten brak faworyzowania bogatszych jednostek?! Po za tym nie każdy przecież musi chcieć być "prywaciarzem"-niektórym lepiej jest spokojnie pracować i żyć bez totalnej konkurencji-mają do tego prawo-nie można ich zmuszać... Hmm tylko liberalizm mówi o szeroko zakrojonym indywidualizmie czyli,że człowiek powinien "chcieć" a jeśli nie chce?-Liberalizm po części to wolność pod przymusem-z jednej strony jesteś wolny a z drugiej masz działać-rozumiesz to????? Wiem,że napiszesz teraz pasjonujący wywód ale swojego zdania nie zmienię-nie możesz wolności dawać i jednocześnie kazać abyś wziął swój własny los we własne ręce i się nie żalił na życie-nie każdy tak potrafi a robienie tego na siłę to rzucanie kogoś na głęboką wodę w której może się utopić. Dobry przykład to teraz PO-prywatyzacje,prywatyzacje..a zwykłego człowieka w d.. kopnąć-nie jest tak????

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -29

  mieczyslaw

  16.08.2010, 15:45

  Tczewiaku nr 5.

  Nie popiera PO - tak na początek, nie obraziłem Cię, ani nie sugerowałem Ci doedukowania się - to było do ludzi "pracujących", np. przy "remoncie" mostu. Co do liberalizmu, o którym całkiem sporo wiesz, ma swoje plusy, choćby niższe podatki i państwo - jako aparat, który nie wszędzie wpycha palce. Wysokie podatki, o których teraz piszesz i które rzekomo mają nam gwarantować wiele aspektów życia w Polsce "za darmo" to główny argument osób o poglądach podobnych do Twoich, ale dosyć kiepski - przykładem jak kiepski jest porównanie państwowej służby zdrowia z funkcjonującą już prywatną - ta druga za te same pieniądze jest w stanie zdziałać dużo więcej i jeszcze zarobi, ta pierwsza (państwowa) tylko powiększa dług. A nasze pieniądze z naszych podatków są przewalane z jednej dziury w drugą, a powinno być tak, że kasa z podatku drogowego idzie na drogi, ze składki ZUS na ZUS, ze składki zdrowotnej na służbę zdrowia, itd. Przelicz sobie, jakimi pieniędzmi państwo polskie obraca i zastanów się czy robi to efektywnie (choć nie ma się co tu zastanawiać, ponieważ odpowiedź jest oczywista). A teraz pomyśl o ile taniej i szybciej byś pewne rzeczy zrobił, gdyby nie ten cały, ciężki, powolny i niezdolny do efektywnej pracy aparat administracyjny? Nadal popierasz swój socjalizm? W takim razie nie miej pretensji, że jest jak jest, czyli byle jak.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  Bezimienny_gość

  10.08.2010, 15:47

  do tcz45

  Lepiej zdaj nam relacje z tego, co dzieje się na dworcu :)

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx6.xx1 
 • -1

  gosciowa_gość

  10.08.2010, 21:21

  hmmm

  oby tylko nie odwalili fuszerki.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx9 
 • -17

  tcz45

  10.08.2010, 21:31

  już wkrótce obszerne relacje

  z placu budowy, ale czekam na ostateczne decyzje od kompetentnych osób na zgodę publikacji fotek

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  seph_gość

  10.08.2010, 23:24

  Sorry, ale z jakiej racji masz się pytać o zgodę na publikacje zdjęć? Do tego z przestrzeni publicznej.

  Cytuj
  IP: 83.25.xx9.xx1 
 • -16

  Spajko

  11.08.2010, 07:45

  Pseudoremont

  Masakra, generalnie guzik zrobione. I tyle czasu tom już trwa. To teraz sobie zadajmy pytanie: Ile jeszcze to potrwa?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -15

  Spajko

  11.08.2010, 07:46

  ile potrwa :)

  Pewnie odp. brzmi: Aż skończą :P Masakra

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  zuza_gość

  12.08.2010, 13:05

  Mot dla pieszych i rowerzystów już otwarty. Dla samochodów od 21 sierpnia.

  Odpowiedz
  IP: 178.37.xx0.xx6 
 • -16

  Spajko

  12.08.2010, 13:29

  ...

  ... się zobaczy!

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia