Uważaj - wyciekły dane użytkowników PSN

Tczew - Uważaj - wyciekły dane użytkowników PSN
Używasz konsoli PlayStation i korzystasz z usługi PSN? Możesz mieć poważny problem, bowiem wyciekły dane zarejestrowanych użytkowników - być może również dane do kart kredytowych. Przeczytaj komunikat wydany przez Sony.

Drogi Kliencie PlayStation Network/Qriocity,

Niedawno odkryliśmy, ze w dniach miedzy 17 kwietnia, a 19 kwietnia 2011, niektóre informacje z kont użytkowników usług PlayStation Network i Qriocity zostały naruszone w wyniku nieprawnej i nieautoryzowanej ingerencji w naszej sieci. W odpowiedzi na ta ingerencje doszło do:
• Tymczasowego wyłączenia usług PlayStation Network i Qriocity;
• Zaangażowania z zewnątrz, uznana firmę od zabezpieczeń do przeprowadzenia pełnego dochodzenia odnośnie tego co się stało; i
• Szybko podjętych działań w celu wzmocnienia bezpieczeństwa i infrastrukturę naszej sieci, poprzez przebudowę naszego systemu, aby zapewnić większa ochronę danych osobowych.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za cierpliwość, zrozumienie i dobra wole, ponieważ staramy się robić wszystko, aby rozwiązać te problemy tak szybko i efektywnie jak tylko jest to możliwe.

Wciąż badamy szczegóły tego incydentu i sadzimy, ze nieupoważnione osoby są w posiadaniu następujących informacji przez Ciebie dostarczonych: nazwisko, adres (miasto, województwo, kod pocztowy), kraj adres e-mailowy, datę urodzenia, PlayStation Network/Qriocity haslo i login oraz używane online PSN ID. Możliwe jest również, ze dane Twojego profilu mogły zostać uzyskane, wliczając w to historie zakupów, adres posiadacza karty (miasto, województwo, kod pocztowy). Jeśli zostało przez Ciebie autoryzowane konto podrzędne zależne od Ciebie również jego te same dane mogły zostać uzyskane. W obecnej chwili nic nie wskazuje na to, ze dane kart kredytowych zostały naruszone, jednak nie możemy wykluczać tej możliwości. W przypadku podania danych karty kredytowej za pośrednictwem PlayStation Network lub Qriocity zostając po bezpiecznej stronie dodamy, ze numer karty kredytowej (wykluczając kod zabezpieczający), datę ważności oraz adres posiadacza karty również mogą być pozyskane.

Dla własnego bezpieczeństwa zachecamy Cie do zwrócenia szczególnej uwagi na e-mail, telefony, pocztowe oszustwa, które proszą o podanie osobistych lub poufnych informacji. Sony nie skontaktuje się z Toba poprzez e-mail, czy jakikolwiek inny sposób z prośba o numer karty kredytowej, numer ubezpieczenia, identyfikacji podatkowej lub inne podobne numery czy inne dane osobowe. Jeśli zostaniesz poproszony o takie informacje, możesz mieć pewność, ze Sony nie jest podmiotem pytania.

Kiedy uslugi PlayStation Network Qriocity zostaną przywrócone do życia zalecamy również, aby zalogować się i zmienić hasło. Dodatkowo, jeśli używasz tej samej nazwy użytkownika lub hasła, co w swoim koncie PlayStation Network czy Qriocity lub w innych niezależnych usługach lub rachunkach, również zalecamy ich zmianę. Aby zabezpieczyć się przed ewentualnością kradziezy tożsamości lub inne straty finansowe, zachecamy do zachowania czujności, sprawdzania wyciągów z konta i do monitorowania raportów kredytowych.

Dziękujemy za Twoja cierpliwość podczas realizowania dochodzenie tego incydentu, żałujemy i przepraszamy za wszelkie niedogodności. Nasze zespoły pracują na okrągły zegar i usługi zostaną przywrócone tak szybko jak tylko to będzie możliwe. Sony bierze ochronę informacji bardzo poważnie i będzie kontynuować prace w celu zapewnienia dodatkowych środków ochrony danych osobowych. Zapewnienie jakości i bezpiecznych usług rozrywkowych dla naszych klientów jest dla nas priorytetem. Pros zimy o kontakt na pl.playstation.com/psnoutage jesli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania.

Z powazaniem,
Sony Network Entertainment and Sony Computer Entertainment TeamsSony Entertainment Europe Network Limited (poprzenio znany jako PlayStation Network Europe Limited) jest oddzialem Sony Computer Entertainment Europe Limited kontrolujacym dane osobowe dla PlayStation Network / Qriocity

* Załączone logo jest własności firmy Sony
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • _gość

  29.04.2011, 09:44

  fajnie

  Coś jeszcze?:D

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx9 
 • -2

  PC !!!!!!!!!!!_gość

  29.04.2011, 10:04

  HAHAHA

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx9.xx4 
 • +1

  PS3_gość

  02.05.2011, 20:40

  Ty PC z czego Ha, nawet nie wiesz o czym tu piszą!

  Ty PC z czego Ha, nawet nie wiesz o czym tu piszą!

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.