Niebezpiecznie ślisko

Tczew - Niebezpiecznie ślisko
Byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Nadchodzi zima co widać za oknem więc ulice i chodniki pokryte lodem stają się śliskie i niebezpieczne dla przechodzących.Normalną rzeczą jest sypanie soli czy piasku ale widać nie wszyscy(którzy powinni) o tym pamiętają.
chciałbym tutaj poruszyć kwestie dwóch miejsc:
1-Przejście schodami od SP2 w stronę pilawy.Kiedyś była otwarta brama wraz z chodnikiem prowadzącym wprost do pilawy ale teraz nie wiadomo dlaczego jest zamknięta i trzeba obejść chodnikiem obok który jest bardzo śliski bo nieposypany piaskiem-widać czy dziecko złamię tam nogę czy nie jest obojętne...niestety.
2-Przejście Warsztatową.Zero piasku,zero soli a jak się przechodzi idąc z kanonki to można się poczuć jak na lodowisku.

Nie jestem zorientowany jaki jest przydział na te prace ale napewno wypadałoby sprawdzić czy w ogóle są prowadzone zanim ktoś się tamtędy idąc połamie.
Pozdrawiam.
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (13)
dodaj komentarz

 • +3

  Tom_gość

  30.11.2010, 08:39

  Pomysł

  To może mieszkańcy miasta się zorganizują, i w ramach ''czynu społecznego'' w weekend posypali by trochę piaskiem ;) Skoro ludziom odpowiedzialnym za to się nie chce... Po mimo mojego młodego wieku, zgłosił bym sie, gdyby było coś takiego organizowane.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx6.xx1 
 • +4

  _gość

  30.11.2010, 10:42

  Jak zawsze ;D

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx7 
 • -3

  Casper

  30.11.2010, 12:57

  W zasadzie wystarczyło by umieszczenie tego zdjęcia, z napisem "Uwaga! ślisko". Reszta chyba jest zbędna, bo wiadomo, że wszystkich chodników w mieście nie odśnieżą, ani nie posypią. Jakby tak było to pod koniec grudnia skończyły by się zapasy piasku i soli. To, że jest 2010 rok i jesteśmy w UE, nie znaczy, że wszystko będzie cacy. Trzeba zachować zdrowy rozsądek i uważać w taką pogodę. A Ty Tom to jakiś młody socjaldemokrata, że "czyny społeczne" proponujesz? Szkoda, że młodzi chcą się cofać w komunę, zamiast iść do przodu i zmienić ten ustrój, bo jeszcze dużo jest nie tak jak być powinno.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  _gość

  30.11.2010, 15:44

  ale przynajmniej idąc w lewo

  Można liczyć na widoczne efekty a nie obiecanki w stylu wuja Tuska. Człowiek ma prawo wymagać,że droga będzie odśnieżona i nie złamie tam nogi a gadanie,że nie bo zapasów soli nie wystarczy jest po prostu śmieszne. Jak nie ma za co zakupić więcej to niech podniosą jeszcze podatki:D-upadającej Polsce już nic nie zaszkodzi. Ty sobie żyj w przekonaniu,że ten twój liberalizm gospodarczy ci da przyszłość mlekiem i miodem płynącą ale nie gadaj,że powracając do systemu z czasów kryzysu ktoś się cofa bo bycie socjalistą nie oznacza bycia utopijnym komunistą. Pokaż co robi ten twój przyszłościowy ład? Nie wiesz to ja ci powiem: -zwiększenie stawki VAT,-poło.zenie łap na pieniądze emerytów,-rosnący poziom biedy(heh liberalizm-bogaci się bogacą a biedni w biedzie żyją),-wyprzedaż majątku narodowego(prywatyzacje),-doprowadzenie do wojny politycznej osłabiającej pozycje Polski na świecie,-itd,itd. Głosuj dalej na polską Margaret Thatcher w spodniach i żyj przekonaniem,że się poprawia. To jest ta droga przyszłościowa. Ja tam nie jestem czerwony ale te twoje wywody to rozbrajają:D

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx7 
  +2

  RPS

  30.11.2010, 15:49

  dlaczego cofać w komunę?

  i co znaczy iść do przodu? Jak na razie widzę to Polską tonie w bezradności polityczno-gospodarczej i na pewno do przodu nie idzie.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -2

  Casper

  30.11.2010, 17:51

  "Idąc w lewo można liczyć na widoczne efekty". Bardzo ciekawe stwierdzenie, w zasadzie to tak, bo wtedy jest co raz gorzej. A pisząc o tym, że nie sypią, ponieważ zabrakło by piachu i soli miałem na myśli to, że jest właśnie jak za Twojej ukochanej komuny. Podniesienie stawki VAT to efekt zaciągania długów, gdy chce się społeczeństwu zapewnić wszystko i by żyło im się lepiej. Ale to społeczeństwo nie myśli, że to wszystko za ich pieniądze. W 2010 roku Polska spłaciła kredyty Gierka, kiedy spłaci kredyty Tuska? Strach pomyśleć.A co do chęci odebrania pieniędzy emerytom to właśnie przez politykę socjalną, przymusowe ubezpieczenia, jest jak jest. Prywatyzacja jest potrzebna - nie mylić z wyprzedażą za bezcen. RPS właśnie dlatego Polska tonie w tej bezradności, bo niektórzy tak jak Twój przedmówca wolą iść w lewo. Wolą by państwo zapewniało im wszystko dookoła. Wolą oddawać grube pieniądze ze swojej pensji na ubezpieczenia, co raz większe podatki na to by państwo miało pieniądze, np. na odśnieżenie chodnika w zimie, który jak widać nie zostaje odśnieżony. Ja wolałbym by państwo się nie wtrącało w moje życie, a za pieniądze mieszkańcy mogli by wynająć prywatne firmy, które dbają o takie podstawy jak nieoblodzony chodnik zimą.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +1

  _gość

  30.11.2010, 19:07

  Casper

  tylko pamiętaj że prywata twoja sobie sama ceny winduje-jakie chce. A komuna coś robi

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx7 
  +5

  TCZEWIAK5

  30.11.2010, 20:37

  Casper,poczekaj

  Czemuż to uważasz poglądy bardziej na lewo (socjalizm) za utopię? Przecież są różne odmiany socjalizmu korzystne dla gospodarki. Może przykład przytoczony teraz przeze mnie będzie skrytykowany ale przytaczam go tylko dla zobrazowania socjalizmu korzystnego dla rozwoju gospodarczego a mianowicie Narodowego Socjalizmu. Ta gałąź socjalizmu wyprowadziła Niemcy z wielkiego kryzysu,rozpoczęła rozkwit przemysłowy(zagłębie Ruhry) a w Polsce co-upadające stocznie mamy zamiast rozwoju przemysłu za Tuska. Narodowy Socjalizm zakładał "opiekę" państwa nad gospodarką ale nie jej scentralizowanie-przedsiębiorstwa mogły normalnie funkcjonować i się rozwijać-czy to było złe? To dobrze,że pastwo dawało podpórkę przedsiębiorcom. Niemcy stały się potęgo gospodarczą bez liberalizmu(przy którym na pomoc państwa większą nie ma co liczyć i taka jest prawda). Popatrz na kryzys gospodarczy teraz i powiedz czy przy gospodarce socjalistycznej byłby możliwy? Spójrz na Chiny np-kraj rozwijający się pod komuną(choć takiej skrajności nie popieram). Komunizm to utopia i z tym się zgodzę ale nie socjalizm... Co robi nasz Tusk? Premier z prezydentem w garści a nic nie robi. Ludzie chodzą glosować na niego bo im złote góry obiecuje nie od spełnienia,hmm sory do spełnienia ale tylko przy odważnych decyzjach których nie podejmie bo się boi spadku poparcia. Głosujcie na Tuska dalej i dalej narzekajcie.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -1

  Casper

  01.12.2010, 12:10

  Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę.

  Czytając takie poglądy nie dziwie się, że nie ma w Polsce wolnego rynku. Każdy liczy na pomoc państwa, aż spadnie mu z nieba. Jakoś w Ameryce nie było inkubatorów przedsiębiorczości i super sobie poradzili. Życzę powodzenia tym, którzy liczą na pomoc państwa, wierzą w socjalizm i twierdzą, że komuna "coś robi". Niestety głupich jest więcej niż mądrych i przy następnych wyborach znów okaże się, że wygrają obiecanki PO lub PiS i nie zdziwię się jak wygrają czerwoni. Tczewiak5 odpowiadając na Twoje pytanie myślę, że jest odwrotnie i że to socjalizm i keynesizm, który jest bardziej elegancką odmianą gospodarczego bolszewizmu doprowadził do kryzysu.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +1

  _gość

  01.12.2010, 16:52

  haha cyrk co ty wiesz o stanach.popatrz ile tam ludzi z biedy zdycha.liberalizm w sredniowieczu byl dobry

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx7 
  +4

  TCZEWIAK5

  01.12.2010, 16:57

  jestem prawicowy

  Ale uważam,że "mądry" socjalizm jest w stanie dać państwu więcej niż nieudolnie prowadzona polityka zagorzałych liberałów za których odnotowuje się co prawda wzrost gospodarczy ale bogacą się tylko bogaci a reszta społeczeństwa(jak np w Polsce)jest tylko od ściągania podatków.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 

  _gość

  01.12.2010, 17:28

  no tak Casper

  głupich jest więcej-zobacz kto rządzi

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx7 
 • +4

  to_gość

  30.11.2010, 14:04

  przejdź się na dworzec PKP tymczasowym obejściem pod blokami i sklepami, nie dość ze pełno dziur to jeszcze lód. masakra :( rozumiem ze ta droga to sprawa sklepów i spółdzielni, ale skoro tyle miastowych i nie tylko tam chodzi, to ZUK by mógł tam trochę piasku sypnąć.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.