Wybieg dla psów czy pijalnia?

Pies
Tczew - Wybieg dla psów czy pijalnia?
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Chciałabym się podzielić swoją opinią na temat wybiegu dla psów przy ul. Kolejowej na Kozen.

Miejsce to powstało na terenie dawnych ogródków, aby zwierzaki w dobie dbania o czystość przestrzeni publicznej mogły się wybiegać i spokojnie wypróżnić. W teorii pomysł jak najbardziej trafiony ale niestety nie tylko właściciele psów z niego korzystają. Od jakiegoś czasu osoby które nie chcą na widoku pić alkoholu, przenoszą się na ławeczki wewnątrz wybiegu. Nie raz już nie mogłam idąc z pieskiem na wybieg się usiąść, bo ławki były zajęte. I żeby nie było-ławeczka nie jest głównym problemem. Chodzi o to, że miejsce to nie jest pijalnią! Są pewne zasady których należy przestrzegać. Może policja patrolująca teren będzie zwracać na to uwagę. Jak zaczną tam zostawiać śmieci to kto będzie miał to sprzątać? Właściciele psów ???

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +9

  EkO_gość

  10.09.2018, 08:00

  coś dla SM

  Oni lubią takie tematy... Tak jak pisze autorka-są pewne zasady. Trzeba ich przestrzegać. Z braku przestrzegania tych zasad, tworzy się chaos i patologie. Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych jest zakazane. Jeśli ktoś chce to robić to niech uda się do pubu z ogródkiem lub idzie w miejsce, gdzie nikomu nie będzie to przeszkadzać.

  Odpowiedz
  IP: 94.40.xx2.xx0 
 • joł_gość

  10.09.2018, 17:01

  mylisz się.

  Zgodnie z Art14: 2a. Zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów. "Nad Milenem" nie jest ani ulica, ani park ani plac. dodatkowo: 6. W innych niewymienionych miejscach, obiektach lub na określonych obszarach gminy, ze względu na ich charakter, rada gminy może wprowadzić czasowy lub stały zakaz sprzedaży, podawania, spożywania oraz wnoszenia napojów alkoholowych. W Tczewie nie ma nawet jednego miejsca z takim zakazem.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx5 
  +4

  gwajer_gość

  12.09.2018, 03:10

  do joł

  Niestety, mylisz się. Prawo się zmieniło, poprzednie brzmienie przepisu wskazywało zamknięty katalog miejsc, w których pić nie było wolno - place, parki, ulice. W nowelizacji ustawy rządzący zastosowali rozwiązanie odwrotne. Spożycie alkoholu zakazane jest zakazane w każdym miejscu publicznym i dopiero samorządy mogą wskazać, czy chcą ustanowić jakiś wyjątek od tej reguły. Ponadto mogą one wprowadzić ograniczenia w sprzedaży trunków między 22 a 6 rano. Nowe brzmienie przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości obowiązuje od 9 marca.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx5.xx0 
 • -2

  Gość_gość

  10.09.2018, 08:36

  ...

  To samo dzieje się na Suchostrzygach przy Milen

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx9.xx4 
 • +9

  Ann_gość_gość_gość

  10.09.2018, 08:45

  Tylko jakoś tej SM za bardzo nie widać.. Po co więc utrzymywać coś, czego de facto jakby nie ma?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx3.xx5 
 • +5

  -_gość_gość

  10.09.2018, 14:08

  No jak to nie ma. Już 27 lat są ale gówno robią. Niedoszłe milicjanty

  Cytuj
  IP: 94.254.xx6.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.