Tak montują wiatraki pod Pelplinem

Tczew - Tak montują wiatraki pod Pelplinem

zobacz galerię zdjęć: 2
Elektrownia wiatrowa to zespół urządzeń produkujących energię elektryczną, wykorzystujących do tego turbiny wiatrowe. Energia elektryczna uzyskana z wiatru jest uznawana za ekologicznie czystą, gdyż, pomijając nakłady energetyczne związane z wybudowaniem takiej elektrowni, wytworzenie energii nie pociąga za sobą spalania żadnego paliwa.

Takie stojące urządzenia często widzimy jadąc samochodem. Ale niewielu z nas widziało moment montażu wirnika turbiny.
Miałem okazję to zobaczyć i utrwalić na polach pod Pelplinem.
Jak to wygląda, pokazuje mój krotki film. To precyzja i dokładność.

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (11)
dodaj komentarz

 • +2

  Ziutek Ciągutek_gość

  05.08.2011, 00:39

  ehhh, pozostaje mieć tylko nadzieje ze bedzie mozna uzyc tych wiatraków do uprawiania BASE jumpingu...kto wie moze pelplin stanie sie jego mekką na tym płaskim jak diabli pomorzu...podobno do krzyza papieskiego tez mozna wejsc i wdrapac sie po mini drabince na samą góre...pozdrawiam fanów sportów eksptremalnych

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx7.xx7 
 • +1

  tcz45

  05.08.2011, 09:28

  wypadek ptaka

  znalezione w necie , uboczne skutki stawiania takich wiatraków http://www.youtube.com/watch?v=GUIG3bQcnR4&feature=related

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  lukee

  05.08.2011, 09:59

  Jest ryzyko, jest zabawa...

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +2

  Ja.22._gość

  05.08.2011, 13:05

  wypadek ptaka

  tcz45 - to może zamknijmy ruch uliczny w Polsce? Wiesz, ile zwierząt ( w tym również ptaków) ginie dziennie na polskich ulicach? Zresztą nie tylko przez elektrownie wiatrowe - weź proszę pod uwagę odpady, skutki uboczne itp. A wracając do el. wiatrowej (podkreślam - nie znam się na tym kompletnie), ale czy nie dałoby się zamontować jakby "klatki" z cienkiego drutu, albo jakiejś konstrukcji metalowej zapobiegającej dostania się ptaków pod "szpony" wiatraka?

  Cytuj
  IP: 109.197.xx2.xx3 

  Luke_gość

  05.08.2011, 15:41

  Lepsze wiatraki niż cokolwiek innego

  Nie ma idealnych rozwiązań. Nie ma. Energetyka atomowa, jest niebezpieczna na wypadek awarii, lub ataku terrorystycznego i wydala kłopotliwe odpady, energetyka wodna powoduje spore zmiany w lokalnym środowisku, elektrownie na paliwa takie jak węgiel, czy gaz emitują mnóstwo szkodliwych substancji do atmosfery. Z wszystkich tych źródeł energii wolę wiatr, słońce i wodę. Żal mi tego ptaszka, ale nie chcę wdychać spalin, nie chcę się bać, że w wypadku awarii elektrowni atomowej będę musiał przeprowadzić się setki kilometrów stąd. Po za tym nad ziemią latają miliardy ptaków. Szum wiatraka mi nie przeszkadza, jego widok jest znośny. Jest zdecydowanie więcej za niż przeciw.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx2.xx8 
  +1

  mieczyslaw

  05.08.2011, 20:55

  ekologiczne?

  BZDURA! Elektrownie wiatrowe mają tyle wspólnego z ekologią i ochroną środowiska, co Hitler z utrzymaniem pokoju w Europie.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -1

  luke_gość

  06.08.2011, 20:31

  Do Miczysław: NIE MA EKOLOGICZNYCH ROZWIĄZAŃ

  i tutaj się z Tobą zgodzę. Ale są mniej i bardziej szkodzące naturze. Wszystkie elektrownie powodują szkody dla środowiska (no może poza kolektorami słonecznymi - ale tutaj sama produkcja jest szkodliwa). Zaznaczam tylko że uważam, że pozyskiwanie energii ze słońca, wiatru i wody jest znacznie mniej szkodliwe dla środowiska.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx2.xx8 
  +2

  mieczyslaw

  07.08.2011, 11:52

  luke_gość

  I tu się mylisz - w kwestii elektrowni wiatrowych. Pomijając bilans energetyczny podczas ich produkcji i wykorzystania, największym "złem" elektrowni wiatrowych jest to, że aby zapewnić ciągłość w dostarczaniu energii w sieci energetycznej kraju, równolegle do pracujących wiatraków musimy utrzymywać konwencjonalne bloki energetyczne - co to oznacza? Ano czy wieje, czy nie musimy palić węgiel - tyle, że jak wieje to energia ze spalonego węgla leci prosto w komin - to hipokryzja, nie ekologia. Dopóki nie będziemy w stanie magazynować energii elektrycznej na dużą skalę, nie ma sensu stawiania elektrowni wiatrowych. Powinniśmy zająć się budową zapór na Wiśle i w ten sposób pozyskiwać czystą energię.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • GryFFF

  05.08.2011, 11:30

  Jeszcze te wiatraki wszystkim mieszkańcom okolic bokiem wyjdą.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -1

  _gość

  07.08.2011, 15:09

  bokiem to im dopiero wyjdzie ta elektrownia atomowa w pobliżu pelplina

  Odpowiedz
  IP: 178.37.xx1.xx8 
 • agusia_gość

  08.08.2011, 17:12

  pare zdjęć

  a tutaj zdjęcia wiatraków pod Pelplinem: http://konstrukcjestalowe.blogspot.com/2011/08/wiatraki-gmina-pelplin.html

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx4.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia