Paczka Świętego Wincentego

Święta Bożego Narodzenia (fot. tcz.pl)
Tczew - Paczka Świętego Wincentego
Jesteśmy Wincentyńską Młodzieżą Maryjną z Tczewa , nasz cel to pomoc ubogim. Nasze Siostry mają pod opieką bardzo dużo rodzin dotkniętych niedostatkiem, którym chcielibyśmy pomóc.

Zbieramy się, aby iśc w odwiedziny do osób starszych, samotnych i często bardzo chorych, które nie są w stanie nawet wstać z łóżka. Nawet sobie nie wyobrażamy ile w naszym mieście jest ludzi, potrzebujących wsparcia. Zabieramy ze soba środki czystości i sprzątamy mieszkania. Osoby te spragnione są też kontaktu z innyi ludźmi i czasem rozmów nie ma końca. Niestety nie jesteśmy w stanie chodzić codziennie, ale chcemy sprawić , aby każdy miał szczęśliwe święta, aby każda z tych twarzy do których chodzimy się uśmiechneła. 
Dlatego akcja taka- Radośne Święta razem z Paczką Świętego Wincentego . Akcja jest zbiórką różnych różności , takich jak:
~środki czystości (mydła, płyny, domestosy - wszystko co niezbędne w gospodarstwie domowym )
~artykuły spożywcze (mąka, cukier, olej, ryż, kasza, makaron, masła, dżemy, konserwy - wszystko z długim terminem do spożycia
~wszelkiego rodzaju pościele, prześcieradła, koce, ręczniki (wszystko musi być w dobrym stanie, nadające się do dalszego użytkowania )
Oczywiście są też najmłodsi, którzy z utęsknieniem czekają na Świętego Mikołaja , zbieramy :
~zabawki, maskotki, lalki, samochodziki (wszystko co się nada dla dziewczynki i chłopaca)
~ środki czystości dla dzieci (szamponiki itp)
~artykuły szkolne (zeszyty, kredki, długopisy, ołówki, bloki itp)
~ nic tak nie rozwesela dziecięcej buźki jak słodycze! (czekolady, batony, cukierki )
~ owoce - mandarynki, pomarańcze, banany

Ludzie o Ogromnych Serduchach ! Zachęcamy do włączenia się w akcje! Zapisujcie, piszcie wiadomości, posty co możecie ofiarować. Pomóżcie nam pomagać- razem możemy więcej :)
Artykuły będą zbierane w Przedszkolu Sióstr Miłosierdzia, będą ustalone dwa dni , w które będzie można przynosić rzeczy - potem zrobimy paczki i rozdamy potrzebującym. (info niebawem )
Do dzieła! :) 


https://www.facebook.com/events/1462126640483073/?active_tab=about

Kontakt: Siostra Natalia +48734846995
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia