Kłopotów z koleją ciąg dalszy...

Wieczorem nie jest łatwo wrócić na tczewski dworzec (fot. tcz.pl)
Tczew - Kłopotów z koleją ciąg dalszy...
Dzisiaj (tj. 26 stycznia) planowałam jechać pociągiem Przewozów Regionalnych z Chojnic do Sopotu - pociąg wjechał na stację ok. 8:55 (do do minuty nie jestem pewna, po czym same wagony (nieogrzewane) stały na peronie 40 minut zanim podstawiono lokomotywę. Jakieś zapowiedzi przez megafon były, ale nie oszukujmy się - w zamkniętym pociągu ich nie słychać. Od konduktora jak zwykle żadnej informacji nie było.... Zdenerwowana poszłam na pociąg z Malborka (wyjazd z Tczewa 9:46, ale był opóźniony). W tym czasie pociąg z Chojnic odjechał. Ale w sumie nie żałowałam, bo ten z Malborka był przynajmniej ogrzewany. W rezultacie do Sopotu przyjechałam o 60 minut później niż planowałam... Paranoja....
Jeszcze klientka PR
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (10)
dodaj komentarz

 • Rafał_gość

  26.01.2010, 13:19

  No ale co zrobisz jak takie opóźnienia są

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx8.xx1 
 • L_gość

  26.01.2010, 16:57

  Sam jechałem tym z Chojnic.. kompletnie nieogrzewany.. Za co oni biorą tę kasę? Otworzyć prywatną linię :D

  Odpowiedz
  IP: 91.213.xx8.xxx 
 • +1

  _gość

  26.01.2010, 20:38

  ciekawe czy bys sie cieszyl gdyby otworzyli prywatna linie i kupe kasy bys placil na dojazd. ja codziennie dojezdzam do Elblaga, czesto pociagi sie spozniaja, ale o pare minut. (tylko raz czekalam 4,5godziny na pociag do Elblaga, bo trakcje byly zerwane w Pszczolkach) To, ze nie sa ogrzewane to prawda, nie kazdy pociag jest ogrzewany jak nalezy.

  Odpowiedz
  IP: 83.16.xx5.xx2 
 • -1

  _gość

  26.01.2010, 22:19

  zgadzam się z poprzednią wypowiedzią dodam ,że pociąg z Malborka do Gdyni o 9.46 był też opóźniony ok 35 minut...masakra to pkp

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx7.xx4 
 • -3

  pingapinga

  27.01.2010, 08:03

  stary tabor

  należy wymienić tabor - jeździmy na co dzień ruinami. w berlinie w muzeum techniki stoją takie jako eksponaty. i cóż z tego, że pociąg jest ogrzewany, skoro okna sa nieszczelne, drzwi się nie domykają i wszystko wywiewa. pkp powinno płacić odszkodowania za leczenie się z wszystkich przeziębień.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  Madzik_gość

  27.01.2010, 08:45

  Paranoja!

  Popieram, brak jakiegokolwiek odzewu ze strony PKP czy na skargi czy to na nasze komentarze! Pociągi w mrozie jechały zimne, masakra. Dzisiaj kiedy mróz zelżal pociąg ciepły!!! kto tym zarzadza? Kolejna sprawa to już poruszana nie raz zatłoczone pociągi! Dzisija pociąg odjeżdżający o godz 5:10 z Pelplina do Gdyni przyjechał jednoskładowy. Ludzie stali na sobie jeden na drugim. Taki problem, zeby jeżdziły dwie jednostki?

  Odpowiedz
  IP: 212.77.xx5.xx6 
 • -4

  pingapinga

  27.01.2010, 13:12

  skargi

  to, że na PKP źle się dzieje, wiadomo nie od dzisiaj. jednak muszę przyznać, że odpowiedziano na moją skargę. wysłałem ją mailem, więc prawdę mówiąc nie liczyłem na odzew. wysmarowałem niezbyt pochlebny mail skarżąc się na podstawienie jednego składu i straszliwy tłok w przedziałach. zdziwiłem się, że odpowiedzieli z przeprosinami i wyjaśnieniem sytuacji, o zaistniałym problemie, bla, bla, bla. niby standardowe pisemko, ale ze strony kolei to i tak niewyobrażalne. może nadchodzi czas zmian ??? :o)

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • _gość

  27.01.2010, 09:08

  (Wyre) montowane perony.

  Może nie całkiem na temat, ale warto podnieść następującą kwestię: dlaczego wyremontowane perony mają średnią jakość, a zadaszenie jest tak daleko (zdaje się, że dalej niż bylo przedtem) i jest takie małe (wąskie)? Nawet większość peronów dla SKM - ek jest sensowniej zaplanowana. A to nie jest jakiś tam podmiejski peron, ale odwiedzany przez sporą rzeszę podróżnych dworzec. Zadaszenie jest w takim miejscu, w którym staje co najwyżej elektrowóz albo jest koniec składu pociągu. W dodatku nie wyciągnięto wniosków po poprzednik nieudanym projekcie omawianych wiat, w których zazwyczaj było m.in. nasikane. Była to architektura, która wręcz zachęcała niektóre osoby do tego typu czynów.

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx3.xx4 
 • _gość

  27.01.2010, 10:07

  MARUDERZYYYYYYYYY

  lepiej zeby ten prywaciarz nie wszedł... bo bilet do gdańska juz nie bedzie kosztował 6.50. bo nikt nie bedzie dopłacał do interesu - jak to jest teraz - taka jest prawda kolej doplaca do interesu bo z biletów to sie zwraca moze 30 %.... wtedy dopiero zatesknicie za publicznym przewoznikiem. prywaciarz Ci powie - jesli nie odpowiada to na 50 prosze lub na pks - demokracja.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx0.xx8 
 • stc_gość

  27.01.2010, 14:06

  coś na kolei musi się zmienić bo tak dalej nie może byććććććććććććććććććććććććććć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx1.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia