"Nowy regulamin karty miejskiej" - zmiany dla Veolii czy dla pasażera?

Tczew - "Nowy regulamin karty miejskiej" - zmiany dla Veolii czy dla pasażera?
W związku ze zmianami regulaminu karty miejskiej (tutaj ) jakie zostały wprowadzone 14.05.2011r. pasażerowie nie są zobowiązani do kupowania biletu u kierowcy w przypadku niesprawności obu kasowników.

Jaka jest definicja niesprawności kasownika? Czy tylko gdy kasowniki są wyłączone uznaje się je za niesprawne, czy gdy skasujemy własny przejazd a za bagaż kasownik odmówi nabicia opłaty też uznajemy to za niesprawność i nie musimy płacić dodatkowo za wózek lub psa? Jak udowodnić kontrolerowi że kasownik mimo że jest pozornie sprawny nie przyjął dodatkowej opłaty.

Kolejną i najbardziej odczuwalną zmianą w regulaminie jest zlikwidowania możliwości kasowania z jednej karty miejskiej przejazdu za dodatkowe osoby (w tym dzieci), pozostawiono opcję opłaty kartą za bagaż, wózek, psa.
Władze usunięcie opcji płatności za dodatkową osobę tłumaczą dobrem pasażera. Czy aby na pewno o nasze dobro chodzi? Czy tak jak nam się wmawia nabijanie każdej osoby z osobnej karty miejskiej przyspiesza kasowanie, czy to rozwiązało problem z nienabijaniem przez kasowniki opłat dodatkowych? Pozornie tak.

Ostatnio jadąc autobusem zaopatrzyłem się w dodatkowo zakupione w kiosku bilety dla dzieci. Oczywiście już jest to większy wydatek niż kasowanie z jednej karty miejskiej. Dzieci pojechały na ulgowych biletach papierowych, ja za siebie i wózek postanowiłem zapłacić kartą miejską. Zdziwiłem się gdy po zalogowaniu się przy wejściu, kasownik odmówił posłuszeństwa , nie nabił opłaty za wózek , wyświetlił że żądanie jest nieprawidłowe i nakazał dokonanie wyjścia. Czy w tym wypadku kasownik możemy uznać za niesprawny? Czy nie jest to wada systemu jaka nie pozwalała skasować dodatkowych osób i wylogowywała pasażera? Jeżeli tak to kosztem pasażerów nie rozwiązano problemu z kasownikami a tylko zamieciono go pod dywan.

Proszę w komentarzach innych pasażerów o podanie swoich doświadczeń. Oraz o opinię czy zmiany w regulaminie uważają za pozytywne lub negatywne. Mam nadzieję że opinie tutaj wyrażone wpłyną na decyzje zapadające w magistracie.
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (19)
dodaj komentarz

 • -7

  st_gość

  29.05.2011, 13:58

  Zamiast pisać gorzkie żale na tcz.pl lepiej napisać do Urzędu Miasta, w tym szczególności do prezydenta Pobłockiego - tego, kto tą kartę wprowadzał. Veolia nie ma nic do karty miejskiej. Nawet jak Veolia odejdzie i wygra inna firma przetarg to i tak będzie ten "cudowny" system.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx3.xx4 
 • +4

  _gość

  29.05.2011, 15:13

  nowy przewoźnik

  Mógłby odmówić przy podpisaniu umowy stosowania karty miejskiej. Miasto by sie nie zgodziło-szukają nowego przewoźnika.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx9 
  +9

  zaratustra83

  29.05.2011, 15:58

  "gorzkie żale" ?

  Oczywiście można napisać pismo do magistratu, tylko co to zmieni. Na razie mam tylko swoje doświadczenia z kartą. Dzięki temu artykułowi można zapoznać się z opinią innych pasażerów. Następnie jeżeli mam do czynienia z osobnym przypadkiem to istnieje możliwość że mam wadliwą kartę (nie w pisaniu do magistratu będzie rozwiązanie), jeżeli jednak podobnych problemów doświadczają inni pasażerowie to mamy problem z systemem i wtedy z opiniami wyrażonymi na tym portalu można udać się z wnioskiem o zmiany. Mam też nadzieję że padnie tu parę propozycji na rozwiązania zaistniałych nieprawidłowości. Dialog i konsultacje z innymi użytkownikami komunikacji miejskiej nie są dla mnie "biadoleniem". Za to nasi decydenci największy "grzech" jaki popełniają to właśni nie wystarczający lub brak dialogu z zainteresowanymi sprawą ludźmi i nie chodzi tu już tylko o wspomniany regulamin karty miejskiej.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +3

  qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

  30.05.2011, 10:05

  aaa ?

  Kolejna osoba, której przeszkadzają tematy na tcz24 od tego jest ten serwis ! A jak Ci się cos nie podoba to idź na forum o ludziach któym się nic nie podoba np żal.pl :)

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -2

  _gość

  30.05.2011, 10:42

  qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

  Twój ciągły populizm jest gorszy od mądrości pana M.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx9 
  +2

  qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

  30.05.2011, 15:20

  Fajnie

  Jeżeli nie odpowiada Ci treść mojego komentarza poprostu nie czytaj ich. Widzisz mój "awatar" więc jak go zobaczysz zjedź niżej i nie będzie problemów :) A propo twoich mądrości życiowych zastanawia mnie ile przepisywałeś mój nick :) heh

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -1

  _gość

  30.05.2011, 15:49

  qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

  A jaką mają treść twoje komentarze? Piszesz rzeczy bardziej niż oczywiste.To czysty populizm i demagogia.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx7 
 • +2

  _gość

  29.05.2011, 14:08

  pretensje do miasta

  Mi się też działalność i pomysły Veoli bardzo nie podobają ale co zrobić. Miasto przecież wie lepiej co dla pasażerów dobre. Pisanie artykułów jest może jakimś agitacyjnym sposobem na zbudowanie pewnych anty-veolijskich nastrojów ale nic nie da w sumie. Oni mają nas(pasażerów)gdzieś i czy komuś się to nie podoba ich nie interesuje. Veolia dzięki miastu ma w tym temacie władzę dyktatorską na tczewskim rynku i tylko miasto(jeśli wie jak:D) może to zmienić,nie my,chyba że przestaniemy jeździć w ramach protestu autobusami.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx9 
 • +5

  _gość

  29.05.2011, 14:27

  Ja miałam taką sytuację, że dojeżdżając do pracy musiałam się przesiadać w związku z czym chciałam skorzystać z "przywileju" nie płacenia za przesiadkę ( które następuję w czasie nie dłuższym niż 15 min.) i codziennie przy przykładaniu karty do wylogowania zamiast wylogowania logowało mnie po raz kolejny w tym samym autobusie tak też zamiast płacąc za raz za ta całą podróż płaciłam trzy razy po tyg zrezygnowałam z przykładania karty do wylogowywania z obawy o dodatkowe koszty co więcej, pragnę zauważyć iż od jakiegoś czasu chcąc się wylogować wyświetla nam się komunikat "kartę już przyłożono". Nie chcę popadać z skrajności ale jaką mamy pewność, że to wynika z niesprawności systemu a nie z celowych działań Veolii chcących zarobić na pasażerach ? Mam nadzieję, że wrócą bilety miesięczne !!! A jeśli chodzi o naszych radnych to szkoda słów niczego dla nas nie robią. Ja proponuję żeby zaczęli pracować za darmo w czynie społecznym ciekawe ilu będzie wtedy chętnych.

  Odpowiedz
  IP: 83.7.xx9.xx4 
 • +1

  _gość

  29.05.2011, 15:12

  kilku by się znalazło

  którzy by za free pracowali ale niewielu przypuszczam

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx9 
 • +2

  tins_gość

  29.05.2011, 17:54

  masakra

  za siebie płacę 66 groszy, za wózek 2,30... skandal!!!!

  Odpowiedz
  IP: 83.29.xx7.xx0 
 • -2

  ddd_gość

  30.05.2011, 08:14

  to po co jedziesz autobusem, lepiej się przejść

  w Tczewie dojście gdziekolwiek zajmuje nie więcej nić 40 minut , a dziecko będzie miało spacer

  Cytuj
  IP: 84.38.xx1.xx1 
  +6

  psssotqa

  30.05.2011, 23:11

  Do tins

  O ile osoba dorosła jest w stanie przejść z jednego końca miasta na drugi w ciągu 40 minut, to w przypadku dziecka może nie być to już takie proste. Mój trzyletni syn, odległość z Czyżykowa na Stare Miasto pokonuje w czasie od 40 minut do godziny. I nie jest to kwestia jego zmęczenia, raczej zainteresowania otoczeniem, typu zbieranie patyczków czy dłubanie w ziemi. Oczywiście można dziecko ciągnąć na siłę za rękę i kontynuować "bieg" własnym tempem, jednak przyjemność z takiego spaceru będzie znikoma i minie się z celem. Są sytuacje, kiedy naprawdę trzeba gdzieś szybko dotrzeć więc lepiej jechać autobusem, niż ciągnąć dziecko zębami po piachu. Wracając do tematu, jeśli mamy do przejścia całe miasto, czyli trasę Czyżykowo - Suchostrzygi - Czyżykowo, to proszę mi powiedzieć, jakie dziecko pokona ją w godzinę i 20 minut? O ile w jedna stronę brzdąc ma jeszcze siłę i ochotę "pedałować", to w drodze powrotnej, może być po prostu zmęczony, co za tym idzie niezadowolony i nie będzie chciał iść.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +1

  rodzic_gość

  01.06.2011, 23:57

  do ~ ddd_gość

  Wyobraź sobie że nie wszyscy rodzice mają czas na spacery i kasę na opiekunki. Czasami trzeba lecieć na złamanie karku z dzieckiem do jakiegoś urzędu, banku czy do lekarza. Wtedy autobus jest jedynym sensownym środkiem transportu. No ale niektórzy myślą że bycie rodzicem to tylko spacerki z dzieckiem a reszta załatwia się sama.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx2 
 • +5

  psssotqa

  30.05.2011, 14:03

  Zmiany konieczne

  Ostatnimi czasy często korzystam z komunikacji miejskiej. Zawsze jeżdżę z wózkiem. W ciągu ostatnich kilu dni udało mi się jeden jedyny raz dokonać opłaty za wózek, za pomocą karty miejskiej. W pozostałych przypadkach, niestety - zmuszona byłam do zakupu biletu. To jest dość kłopotliwe, gdyż w pierwszej kolejności muszę zabezpieczyć wózek, posadzić starsze dziecko, a później gnać przez pól autobusu do kierowcy. Przeszło mi przez myśl, żeby biletu nie kupować, ale jak udowodnić, że kasownik nie zadziałał? Przecież kiedy wejdzie kontroler, może się zdarzyć, że zadziała. Nauczona doświadczeniem, zaczęłam wozić ze sobą papierowe bilety - wygodniej skasować bilet niż robić zamieszanie w zatłoczonym autobusie. Ku mojemu zdziwieniu, za przejazd płacę 1,32, a za wózek niestety pełną kwotę czyli 2,30. Reasumując lepiej wozić ze sobą bilety papierowe bo po 1 nie zapłacimy opłaty manipulacyjnej, po 2 nie ma ryzyka, że karta nie zadziała, po 3 i tak dla dzieci trzeba mieć osobne bilety więc odpada nam szukanie drobnych w portfelu, a po 4 nie zużywamy środków na karcie, tym samym nie zużywając przysługujących nam ulg. Zmiana regulaminu uderza bardziej w nasze kieszenie i wprowadza niepotrzebne zamieszanie. To wyjątkowo nietrafiony pomysł. Wiem już, na kogo tym razem nie zagłosuję.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +4

  roza-81

  30.05.2011, 21:24

  Problem z opłata za wózek

  Temat wózków jest rzeczą denerwująca mnie w sumie najbardziej , mam niepełnosprawne dziecko ale sprawne ruchowo więc jeździ normalnym wózkiem( jeździ tym wózkiem bo pozwala to ograniczyć ataki histerii i akcje pod tytułem znienacka wbiegam na ulice ,ma swój świat i ciężko ją kontrolować )Niepełnosprawnemu dziecku oraz jego opiekunowi przysługują darmowe przejazdy ale wózka już się to nie tyczy.W Tczewie obowiązuje też posiadanie karty miejskiej na osobę niepełnosprawną oraz migawki na okaziciela , w czym tkwił mój problem mojemu dziecku nie dało się zrobić zdjęcia ,każda wizyta u fotografa kończyła się kilkugodzinnym wrzaskiem i rzucaniem po podłodze (paszport i jego wymagania tyczące ustawienia twarzy rzecz nieosiągalna )Wizyta w aquarium w Gdyni podobna sytuacja wstęp wolny bo dziecko ma orzeczenie ale winda dla niepełnosprawnych obsługuje tylko wózki inwalidzkie po prostu paranoja ,ze zwykłym targałam się po schodach.Generalnie przepisy w tym kraju są o kand d**y trącił , dziecko ma darmowy przejazd ale wózek płaci jak dorosły więc gdzie ta ulga ?Windy są nie dla niepełnosprawnych tylko dla ich wózków ( współczuje osoba poruszającym się o kulach śmigać 2 piętra schodkami )Ja jestem szczęśliwym posiadaczem zdrowych nóżek i i niezłej krzepy i mogę spokojnie olać autobusy i windy dla wózków ,jednak są ludzie którym niezbędne do funkcjonowania są te drobne udogodnienia

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • achi_gość

  31.05.2011, 18:54

  serwisant jest zajety

  serwisant jest zajety na kawke z toba nie pojdzie.szukaj gdzie indziej hehe

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx7.xx4 
 • +2

  aa_gość

  04.06.2011, 21:38

  .

  Ja juz dawno jak mam gdzies jechać autobusem to wole przejsc sie z buta.

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx1.xx9 
 • +5

  zaratustra83

  05.06.2011, 08:35

  alternatywa

  Ja jeżdżę rowerem ale dzieci na ramie nie wezmę i czasami trzeba jechać autobusem.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.