"Skandal! Zatrudnijcie w końcu osoby bezrobotne"

Tczew - "Skandal! Zatrudnijcie w końcu osoby bezrobotne"
Byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Zima jaka jest każdy widzi, lecz problem z odśnieżaniem dróg i co WAŻNE chodników jest większy niż mogłoby się wydawać. Zastanawiam się, gdzie są te wszystkie osoby BEZROBOTNE, które otrzymują zapomogi od Miasta, MOPS-u i innych organizacji?

Problem by się rozwiązał gdyby to właśnie te osoby pomagały w odśnieżaniu ulic Tczewa i chodników. Otrzymują ZA DARMO przecież nasze ciężko zapracowane pieniądze, bo to my płacimy podatki właśnie na takie także cele. Pracujemy ciężko po 8 lub więcej godzin, żeby Miasto miało dla osób BEZROBOTNYCH na zapomogi. Owszem powinno się pomagać, ale powinno być tak, że dostaniesz jak wykonasz prace społeczne - i tak siedzą w domu lub co najgorsze piją pod sklepem. Zamiast pić zabraliby się do roboty.

Takich osób przecież jest wiele w naszym Mieście i na pewno miasto wyglądałoby inaczej przy pomocy takich osób.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


APEL do władz naszego Miasta. Zróbcie coś z tym niech te osoby zaczną Wam jako Miastu i nam jako mieszkańcom pomagać przy pracach społecznych, a nie tylko wysyłać straż miejską do wlepiania mandatów.

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (16)
dodaj komentarz

 • +1

  _gość

  03.02.2010, 21:36

  Ciekawy pomysł, ale...

  Uważam, że jest niewykonalny dlatego, iż mamy w Polsce kiepskie prawo i na pewno nie pozwalają na takie zatrudnianie przepisy. Inaczej już by się tak stało. Druga sprawa. Przypomniało mi się. Była "akcja" zatrudniania bezrobotnych. Niestety nie podobały im się stawki za godzinę pracy. Widziałaby Pani jakie były krzyki i przekleństwa. No cóż... ja myślałem, że lepszy przysłowiowy rydz niż nic. Myliłem się... Bezrobotni się rozleniwili. Taka prawda! Najbardziej potrzebujący nie odmówiłby nawet takich "groszy". Proszę zobaczyć: http://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,wiadomosci&item=1ada9da267b436c07909e3d40f375d6e

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx7.xx4 
 • +1

  łukasz_gość

  03.02.2010, 21:54

  nie miato każe tych co maja wlasne domi jednorodzine na ulicy zwirki cala droga prawie nie ejst odsnieżona i na przeciwko dawmnej poczty na suchostrzychac to skandal mozna nogi sobie połamac jak mamy chodzic pełno sniegu nikt tam sobie z tym nie robi

  Odpowiedz
  IP: 91.94.xx6.xx6 
 • pipi_gość

  04.02.2010, 21:12

  akcja śnieg

  Mający domki jednorodzinne nie muszą odśnieżać chodników,jeżeli chodnik a posesję dzieli pas zieleni!!!Tak jest na ulicy Żwirki .Chodnik należy do miasta i pole do popisu mają władze--dajcie zarobić bezrobotnym!

  Cytuj
  IP: 87.205.xx7.xx9 
 • +5

  siwa

  04.02.2010, 02:28

  popieram w 100%, tyle bezrobotych to by miasto dalo im prace chociaz przy odsniezaniu

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +7

  bezrobotny z musu_gość

  04.02.2010, 06:54

  jest rozwiązanie

  Zatrudnić bezrobotnego pobierającego zasiłek z urzędu..? hm takiemu trzeba dać ubranie ochronne, odpowiednie buty, sprzęt.., chyba powinien mieć aktualne badania lekarskie, bo może być chory i jak mu się coś stanie , kto za to zapłaci..? ile godzin ma przepracować.....po za tym aby otrzymać taki zasiłek ten ktoś musiał przepracować ostatni rok i płacić podatki, więc pracował na siebie , by w takiej nagłej sytuacji mógł pobierać ten mały zasiłek....czy nie mam racji..? ja jestem bezrobotny i do śniegu nie pójdę, bo jak potrzebowałem pomocy z urzędu pracy to mnie olali..teraz nie zmuszą mnie do odśnieżania... LEPSZYM ROZWIĄZANIEM BYŁOBY zatrudnienie dłużników czynszowych wszak zalegają na ogromne sumy i nijak nie mogą spłacić ciągle rosnącego zadłużenia. Takowy mógłby chociaż częściowo coś tam odrobić. Są jeszcze ludzie ukarani mandatami, skazani za drobne wykroczenia, przestępstwa itd....to duża liczba ludzi.....trzeba tylko szybko i mądrze podejmować odpowiednie decyzje....bo niedługo kolejne opady a potem nagła odwilż i będzie mokro... co na to władza......

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx3.xx7 
 • -1

  pingapinga

  04.02.2010, 07:51

  niestety

  w Polsce jak na razie nie jest to możliwe. PRAWO, PRAWO i jeszcze raz PRAWO do d**y. w innych krajach potrafią zorganizować takie prace społeczne i wszystko zgodnie z prawem. na przykład w stanach - nie płacisz mandatów - dostajesz łopatę, kamizelkę i odśnieżasz i jeszcze cieszysz się, że możesz to zrobić zamiast płacić. a u nas nie płacisz mandatów, bo jak przyjdzie komornik po 2 latach i weźmie 10% od mandatu, to śmiejesz się, że to najtańszy kredyt na rynku.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +4

  kamcia_gość

  04.02.2010, 08:14

  popieram w 100 % , niech "żury" stojący pod sklepami pijacy cały czas alkohol wezma sie do roboty

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx0.xx5 
 • +1

  1978eb_gość

  04.02.2010, 12:10

  koszmar!

  Koszmar jest z jazdą wózkiem po chodzniach! Nie można spokojenie wyjść z dzieckiem na spacer bo aż ręce bolą bo tyle sniegu na chodnikach, a zaparkować samochód to nastęna bolączka bo albo się zakopiesz albo samochód za dużo wystaje! Niech wkońcu ktoś sie za to weźmie bo jak bedzie ostra odwilż to sie utopimy!

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx2.xx7 
 • +1

  _gość

  04.02.2010, 14:27

  owszem wedlug prawa jest to niemorzliwe ale...

  owszem wedlug prawa jest to troszke nie mozliwe ale nikt i zaden urzad sie nie wtraci w to ze ktos pod swoim blokiem cos spolecznie zrobi fakt ja zasilkow nie biore bo sam pracuje i tej place podatki ale nie mogac juz patrzec na stan drog i chodnikow zebralismy sie z chlopakami i odsniezylismy sobie parkingi pod blokiem (ul. saperska 5)takze jakby kazdy z takich osob ktore i tak siedza w domu i ze tak powiem patrza sie w sciany odsnierzylby kawalek badz pokazal ze mozna cos samemu bez interesownie zrobic to bylby stan drog i chodnikow o niebo lepsze od tego co jest teraz

  Odpowiedz
  IP: 213.238.xx3.xx3 
 • +1

  ...._gość

  04.02.2010, 15:34

  Przepraszam troche bezczelne ......człowiek pracuje tyle lat zostaje zwolniony i dostaje zapomoge nie za twoje pieniadze !!!! nie tylko za twoje ...po to czlowiek robi i placi skladki ze gdy pracy zabraknie bedzie mial prawo do tego zasilku !!! wiec prosze brać pod uwage to że człowiek nie każdy jest nierobem od zawsze pijacym pod sklepem !!!

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx2.xx7 
 • +2

  anonim_gość

  04.02.2010, 16:25

  poczekaj....

  Czytam opinie na temat pracy bezrobotnych przy odśnieżaniu.... i krew mnie zalewa. Jesteście tacy mądrzy, że Ci którzy otrzymują zasiłki to łopate do ręki i machać. Jak bedziesz np. po studiach, przepracujesz conajmniej 5 lat i stracisz pracę z powodu zamknięcia firmy to chciałbys iść odsnieżać? Bardzo ciekawe. Spróbuj chociaż rozejrzeć się za ofertami pracy i zobacz ile jej jest, a jak jest to za ile... Może wtedy zmienił bys podejście, a nie gadał że utrzymujesz bezrobotnych. Ja też utrzymywałem i płaciłem całkiem spore podatki od dochodu. Ale raz na wozie raz pod wozem. Obyście Wy co tak jesteście "anty" bezrobotnym nie musieli pobierać tego żałosnego zasiłku co nie starcza nawet na opłaty na mieszkanie. POWODZENIA. PS> Odsnieżanie swoją drogą... Niech dadzą zarobić tym, którzy naprawde nie mają gdzie spać i czego jeść. Bo dla nich to pewnie byłoby zbawienne.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx4.xx3 
 • poczekaj.... ~ anonim_gość _gość

  05.02.2010, 07:20

  poczekaj.... ~ anonim_gość

  Jestem pracodawcą i gdy mam zatrudnić kilka osób do pracy to zaczynają się schody, a to ludzie mówią za cięzko, a to za mało płatne bo chcieliby z 3tyś, a to coś. Powiem Ci, że szukałem pracowników w grudni masakra 90% ludzi nie chce pracować nie ukrywajmy tego a powody są rózne, własnie taki po studiach nie pójdzie do pracy za 1000zł. Trudno czasy są jakie są nie da się zarobić więcej a jak się da to takie osoby doceniają swoją pracę. Więc wszyscy na bezrobociu do roboty chociażby do odśnieżania Miasta !!!

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx7 
 • +3

  Malkontent_gość

  05.02.2010, 08:54

  Koszty zbyt wysokie!

  Problem nie odśnieżonych ulic i chodników jest rzeczywiście spory, jednak powinny zająć się nim osoby już teraz za to odpowiedzialne! To firmy takie jak ZUK zatrudniają "odpowiednią" liczbę osób i sprzętu do zimowych akcji i to one za to odpowiadają! Nie linczujmy od razu wszystkich osób pozostających bez pracy, lecz te które pracują i nie wywiązują się ze swoich obowiązków (biorąc za to ciężkie pieniądze!) - ZUK to firma miejska, więc pewnie szef zarabia ok 9000 brutto - jak prezesi miejskich spółek. Mimo zachęt - także na tym portalu - wykonanie telefonu i interwencja ws. nieodśnieżonej ulicy nie daje jednak żadnych efektów! Ani dyrektor ZUK, ani nawet państwo pracujący w UM palcem nie kiwną w przypadku zgłoszenia problemu! Sam tego doświadczyłem, więc wiem o czym piszę! Smutne to, choć w polskich realiach jest to regułą, że to podatnik jest dobry dla urzędnika kiedy płaci podatki, bo w drugą stronę to nie działa i petent zawsze może się pocałować w pewne zasłonięte miejsce.

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx2.xx7 
 • Anula252_gość

  06.02.2010, 22:47

  POwinni odśnieżać chodniki. Tak jak w artykule tyle bezrobotnych tu a ośnieżyć nie ma komu... Czasami iść nie idzie. wąskie ścieżki tylko wydeptane przez przechodniów. A przy ul. Solidarności to już wygle kaplica. Przy przejściu dla pieszych.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx7.xx7 
 • ja_gość

  08.02.2010, 14:23

  !

  Bezrobotny który pobiera zasiłek - przepracował odpowiednią ilość lat aby go otrzymać i pracując sam zbierał sobie te pieniążki aby po utracie pracy go otrzymać . Nie pisz bzdur że Ty Cieżko na "bezrobotnego" pracujesz ! A co do odśnieżania - są ogłoszenia typu -zatrudnie przy odsnieżaniu- tyle że nikt niechce ! PUP

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx8 
 • -2

  Dawid_BMW

  10.02.2010, 00:16

  Kurde sam bym sobie dorobił,ale ze strony miasta powinni poinformować że można załapać taką fiszkę,skoro nie dają sobie rady i zapewniam was że o wiele wiele więcej by się zgłosiło osób do pomocy,lecz jak widać ich to nie obchodzi niech ludzie się przewracają, a zacznie się dopiero jak przyjdzie odwilż i tyle...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.