Od Pekinu do Szanghaju - opowieść o Chinach w DPS

(fot. gniew.pl)
Tczew - Od Pekinu do Szanghaju - opowieść o Chinach w DPS
Ludzi ciekawych świata nie brakuje. Jednym z nich jest pani Czesława Krzemińska, która w swoim życiu miała okazję zwiedzić niejeden kontynent. 1 marca pani Czesława opowiedziała mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Gniewie o swojej podróży do Chin.

Aby poczuć klimat dalekowschodni spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania tradycyjnej chińskiej muzyki. Następnie pani Czesława przestawiła pamiątki ze swojego trzytygodniowego pobytu w Chinach i prace artystyczne inspirowane tym okresem. - Wraz z mężem i naszymi znajomymi przemierzyliśmy 9,5 tys. km od Pekinu do Szanghaju. Byliśmy świadkami tradycyjnego chińskiego ślubu, gdzie oboje młodzi byli ubrani na czerwono. Tam bowiem biały uznawany jest za kolor żałoby. Widziałam Zakazane Miasto, Plac Niebiańskiego Spokoju i najprzeróżniejsze, ale jednocześnie przepiękne ogrody - opowiadała pani Krzemińska.

Podczas spotkania wspólnie oglądano slajdy i zdjęcia z wyprawy. Można było zadawać pytania, był też quiz na temat potocznej wiedzy o Chinach zwieńczony zaparzeniem zupki chińskiej. Nie zabrakło też wspólnej sesji zdjęciowej z niespodzianką dnia - dwiema gniewskimi Chinkami.


Spotkanie zapoczątkowało cykl spotkań w DUECI-e czyli mieszkańców DPS Gniew oraz słuchaczy Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku, zainspirowanych podróżami oraz związaną z nimi twórczością pani Czesławy Krzemińskiej.
Kolejne spotkanie z tego cyklu odbędzie się w Domu Pomocy Społecznej w Gniewie 12 kwietnia i będzie dotyczyło podróży do Ziemi Świętej.

Drukuj
Prześlij dalej