Chcesz nauczyć się obsługi komputera? Przyjdź na bezpłatne warsztaty

Warsztaty odbywają się w samym sercu Starego Miasta (fot. tcz.pl)
Tczew - Chcesz nauczyć się obsługi komputera? Przyjdź na bezpłatne warsztaty
Tczewska "Fabryka Sztuk" zaprasza na warsztaty komputerowe "Komputer - mój przyjaciel". Zajęcia skierowane są do osób dorosłych, którzy chcą poznać podstawowe zasady działania i możliwości komputera.

Warsztaty odbywają się w niedawno odnowionej kamienicy przy ulicy Podmurnej 12. Budynek przejęło Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły. Zajęcia są bezpłatne.

- Nasz warsztaty przeznaczone są do osób dorosłych, które chcą nauczyć się obsługi komputera. - wyjaśniała nam niedawno Alicja Gajewska, dyrektor CWRDW. - Zapraszamy wszystkich na Stare Miasto.

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i środę od 15.00 do 17.30, zaś w piątki od 10.00 do 13.00. W wyremontowanej kamienicy działa również punkt informacyjno - konsultacyjny "info-REWITALIZACJA", w którym tczewianie mogą zasięgnąć informacji na temat zmian, jakie czekają tczewskie Stare Miasto w najbliższym okresie. W kamienicy można m. in. obejrzeć wystawę dotyczącą życia dawnych nadwiślańskich rybaków, zobaczyć specjalnie wyeksponowane fragmenty gotyckich murów obronnych, a także wystawę pt. "Historia rewitalizacji miasta Tczewa", na której gromadzono zdjęcia i plansze dokumentujące proces rewitalizacji w latach 1995 - 2010 oraz fotografie przedstawiające XIX - XX-wieczny Tczew. Tam także możemy podejrzeć, jak obszar staromiejski zmieni się w najbliższym czasie, dzięki realizacji projektu "Rewitalizacja strefy A obszaru zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie". Tę część kamienicy zagospodarował Wydział Planowania Przestrzennego UM w Tczewie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +1

  loki55

  18.01.2011, 11:00

  BRAK INFORMACJI - CZY Z WARSZTATÓW OBSŁUGI KOMPUTERA MOGĄ KORZYSTAĆ OSOBY NIE PEŁNOSPRAWNI FIZYCZNIE ?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -6

  MichałXXL_gość

  18.01.2011, 18:13

  ...

  "KORZYSTAĆ OSOBY NIE PEŁNOSPRAWNI FIZYCZNIE ? " :D Chyba niepełnosprawne umysłowo chciałeś napisać:) Pierw radze wziąć do ręki słownik j. polskiego. Podejdź i zapytaj czy możesz korzystać z zajęć - wszystko byś na tacy chciał mieć podane!

  Cytuj
  IP: 89.200.xx2.xx4 

  mieczyslaw

  19.01.2011, 00:17

  MichałXXL_gość

  Trochę kultury kolego. Loki grzecznie się pyta, więc jeśli wiesz to mu możesz pomóc, a jeśli nie chcesz pomóc lub nie wiesz, to nie rzucaj się od razu jak "wesz na grzebieniu", bo to nieładnie. I co to ma znaczyć: "Podejdź i zapytaj..."? Jeśli pyta o osoby nie w pełni sprawne, to mógłbyś użyć swoich szarych komórek i domyślić się, że właśnie pójście tam może stanowić problem, z powodu choćby niepełnosprawności. To takie trudne: odrobina uprzejmości i wyobraźni? Czy Twoja sprawność umysłowa szwankuje?

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  iga_gość

  18.01.2011, 20:02

  trudno powiedziec -, gdyz warsztaty prowadzone sa na drugim piętrze a nie ma windy w tej małej kamieniczce. trzeba przyjsc i samemu sprawdzic czy warunki będa ok dla osoby niepełnosprawnej - obecnosc osób niepełnosprawnych pewnie miło widziana - pracownicy CWRDW wszystko przecież robia dla mieszkańców Tczewa

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx2 
 • +2

  Leon_gość

  18.01.2011, 20:46

  Do MichałXXL

  Przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli. Np. co to jest? "Pierw radze".

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx2 
 • Radek_gość

  19.01.2011, 11:55

  Coś w tym jest

  Wiecie czemu tak rzadko tu zaglądam?.. bo zamiast dyskutować na temat artykułu to co chwilę jeden drugiego poprawia. Tak zawsze będzie?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx3.xxx 
 • +1

  XJ_gość

  22.04.2011, 15:22

  Linux

  Skoro mają uczyć ludzi, którzy jeszcze nie mają komputera to przydałoby się pokazać im , że wcale nie muszą korzystać z nielegalnej wersji M$ - bo chyba nikt nie wierzy w to, że kupią legalny. Ogólnie akcja OK - jeśli uwzględnia otwarte oprogramowanie - bo przy okazji podniesie świadomość społeczeństwa, że istnieje coś innego jak M$.

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx1.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia