Stare Miasto będzie świętować - tym razem na ul. Ściegiennego

Święto ulicy to doskonała okazja do integracji (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew -  Stare Miasto będzie świętować - tym razem na ul. Ściegiennego
Chcesz poznać swojego sąsiada, dowiedzieć się czegoś o znanych mieszkańcach Tczewa? Weź udział w kolejnej edycji Święta Ulicy. Tym razem obchody odbędą się 3. czerwca na placu przy ul. ks. Ściegiennego.

Wspólna zabawa, konkursy, pokazy rękodzieła, występy lokalnych grup artystycznych, muzyka na żywo, akcje uliczne - tego w tym roku nie zabraknie 3 czerwca podczas święta ulicy - inicjatywy społecznej organizowanej przez mieszkańców Starego Miasta.

- Pomysł organizacji działania w przestrzeni podwórek, ulic, placów, skwerów wynika przede wszystkim z charakteru tych miejsc - to właśnie tam najczęściej dochodzi do spotkań między mieszkańcami. Obchody święta ulicy stwarzają możliwość szczególnego spotkania osób z sąsiedztwa - osoby integrują się, nawiązują relacje poprzez wspólną pracę, zabawę, naukę. Inicjowanie poczucia wspólnoty wśród mieszkańców danej ulicy czy dzielnicy przyczynia się do rozwoju postaw społecznych i obywatelskich, w rezultacie także do poprawy jakości życia w mieście. Najcenniejsze w inicjatywach sąsiedzkich jest jednak to, że mieszkańcy są realizatorami działań w swojej okolicy. - wyjaśnia Sławomir Chodorowicz z tczewskiego MOPS-u.

Pomysły na wspólną zabawę dla tczewian powstają w grupie mieszkańców Starego Miasta w ramach cyklicznych spotkań i warsztatów integracyjnych, które odbywają się w Forum Inicjatyw Społecznych od początku roku. Mieszkańcy mają okazję poznać swoje zainteresowania, rozwinąć umiejętności w planowaniu i organizacji projektów, nawiązać kontakty i znajomości. Organizatorzy ubiegłorocznej edycji udowodnili ponadto, że święto ulicy to w istocie święto samych mieszkańców. Mieszkańcy Starego Miasta na ten czas stają się gospodarzami obchodów, organizatorami miejskiej imprezy.

- Do udziału w Święcie Ulicy w dniu 3 czerwca zapraszamy zatem mieszkańców Tczewa, szczególnie zaś osoby z dzielnicy Stare Miasto. Działania odbędą się w godzinach od 11.00 do 17.00. Niebawem będzie dostępny program imprezy. - dodaje nasz rozmówca.

Inicjatywa realizowana jest od 2010 roku przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie w ramach projektu "Rewitalizacja strefy A obszaru zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie". finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • XD_gość

    16.05.2011, 21:50

    na pewno będzie jakaś albo parę borut :D

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx8.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.