W tczewskim ZUS o kontroli zwolnień lekarskich

ZUS (fot. Tcz.pl)
Tczew - W tczewskim ZUS o kontroli zwolnień lekarskich
Bezpłatne szkolenie dla pracodawców poświęcone kontroli zwolnień lekarskich organizuje 31 stycznia 2019 r. Inspektorat ZUS w Tczewie. W trakcie szkolenia omówimy zagadnienia dotyczące roli pracodawcy w kontroli zwolnień lekarskich w zakresie prawidłowości orzekania i prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy.

Na płatnikach składek ciąży obowiązek kontroli formalnej zaświadczeń lekarskich stanowiących podstawę zwolnienia od pracy. Pracodawcy powinni być zainteresowani przeprowadzeniem kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy z powodu choroby lub konieczności sprawowania przez ubezpieczonego opieki nad członkiem rodziny. Nieuzasadniona nieobecność spowodowana chorobą, nawet jeśli finansowana jest ze środków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych może wpływać na organizację pracy czy wyniki.

Pracodawca może kontrolować, czy jego pracownik prawidłowo wykorzystuje zwolnienie lekarskie, sprawdzając czy nie pracuje on w tym czasie zarobkowo albo nie wykorzystuje zwolnienia niezgodnie z jego celem. W czasie zwolnienia pracownik powinien bowiem postępować w tak, by jak najszybciej odzyskać sprawność i wrócić do pracy.

Szkolenie rozpocznie się o 10.00 i potrwa około godziny.

-
Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy mailowo pod adresem: alicja.diller@zus.pl lub telefonicznie po numerem 58 530 97 13. - mówi Regionalny Rzecznik Prasowy
województwa pomorskiego, Krzysztof Cieszyński.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +10

  R_gość_gość_gość_gość_gość

  25.01.2019, 05:52

  Budżetowke sprawdzajcie Policję , nauczycieli itp .itd .

  Odpowiedz
  IP: 78.20.xx6.xx1 
 • +6

  uhahaha_gość

  25.01.2019, 06:48

  oj tam trzeba sobie co jakiś czas pochorować, to dodatkowy urlop. Płacimy na to w naszych składkach. A co nie wolno nam ? tylko ZUS ma sobie za nasze składki kupować drogie auta , dawać wysokie premie, budować wieżowce. Do roboty zusowcy , a nie pierdzieć w stołki. My Polacy będziemy chorować , bo lubimy. A lekarze to tłuki i na niczym się nie znają i dają nam L4 , tyle ile chcemy.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
 • +6

  xyz_gość

  25.01.2019, 09:25

  Z tego co mi wiadomo to obowiązek ZUS i to wasza praca kontrola zwolnień, pracodawca może ale nie musi, gdyż żaden akt prawny tego nie reguluje, więc po co szkolenie??? Zaś prowadzący " szkolenie " otrzyma z tego tytułu wynagrodzenie? Czy pracodawca ma czas biegać za pracownikami , którzy są na L4, żenada, zwłaszcza, że chorować każdy ma prawo i opłacił składki czyż nie? żenada....

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx1.xx5 
 • +11

  On_gość

  25.01.2019, 09:58

  Czterdzieści lat płacenia składek od płacy niewiele niższej niż średnia krajowa i prognozowana emerytura 1.6 tyś. Z drugiej strony osoba nigdy nie pracująca za urodzenie 4 dzieci 1.1 tyś bez płacenia składek.Wcześniej pobieranie świadczeń rodzinnych , 500+, dodatków mieszkaniowych i innych na kwotę 3 tyś. miesięcznie. Zero stresu związanego z pracą. Czy naprawdę warto pracować w tym kraju?. Odpowiedzcie sobie sami...

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx5.xx9 
 • +3

  Baltazar_gość

  25.01.2019, 10:57

  Hmmmm...

  ... 100/100, no ale elektorat trzeba sobie zjednać "my płacimy" rzecze rząd. Hipokryzja rządu i głupota części narodu polskiego sięga zenitu. Rzeby komuś dać, trzeba komuś zabrać. To chyba jasne, ale nie dla wszystkich.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx0.xx9 
 • +6

  Mar _gość

  25.01.2019, 13:09

  Może tak zorganizować szkolenia dla pracodawców pod tytułem "jak z szacunkiem traktować pracowników i jak uczciwie wynagradzać pracownika". Obserwując rynek pracy w Tczewie śmiem twierdzić, że większość pseudo biznesmenów nadal kieruje się w temacie traktowania pracownika zasadami rodem z wczesnego kapitalizmu z lat 90. Gdzie podstawową zasadą było maksymalne wykorzystanie i jak najszybsze wzbogacenie.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.