W Gniewie łamali się opłatkiem i składali sobie bożonarodzeniowe życzenia

Chór dziecięcy Biedronki z Piaseczna uświetnił kolędami miejską wigilię (fot. tcz.pl)
Tczew - W Gniewie łamali się opłatkiem i składali sobie bożonarodzeniowe życzenia
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia na placu Grunwaldzkim w Gniewie mieszkańcy gminy spotkali się, by wspólnie podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

Licznie zebranym mieszkańcom towarzyszyli także pracownicy urzędu miasta. Spotkanie rozpoczęło się śpiewem kolęd, w wykonaniu chóru dziecięcego Biedronki z Piaseczna oraz zespołu Cold Band pod kierownictwem Krystiana Zimnego. Następnie proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Gniewie ksiądz Zbigniew Rutkowski wygłosił błogosławieństwo, składając wszystkim serdeczne życzenia. Słowa otuchy wyraziły też burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Gniewie Walentyna Czapska, które następnie w asyście sekretarz gminy Danuty Zgubieńskiej, radnych i pozostałych urzędników rozdały poświęcone opłatki wśród mieszkańców, którzy złożyli sobie bożonarodzeniowe życzenia.

Jako że była to miejska wigilia, zgodnie z tradycją nie mogło na niej zabraknąć oczywiście jedzenia i picia. Na stoisku gastronomicznym firmy SmakiCK można było skosztować przepysznego barszczu, bigosu i pasztecików, czyli jednych z typowo świątecznych dań. Dzięki spotkaniu, wielu mieszkańców gminy Gniew miało okazję, by choć przez chwilę poczuć magię świątecznej atmosfery, której nie zaznają w swoich domach. To wspaniałe, że dzięki takim wydarzeniom można zauważyć prawdziwą radość ludzi, dając im szansę na ciepły posiłek, którego niekiedy brakuje na wigilijnym stole.

Niezjedzone porcje posiłków przekazane zostały parafii pw. św. Mikołaja w Gniewie, która wydaje obiady najbiedniejszym mieszkańcom gminy. Organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta i Gminy Gniew.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia