Miasto przeznaczy 50 tys. na profilaktykę. Kto skorzysta?

Z badań rentgenowskich skorzysta ok. 1330 mieszkańców Tczewa
Tczew - Miasto przeznaczy 50 tys. na profilaktykę. Kto skorzysta?
Wiadomo, jakie programy profilaktyki zdrowotnej będą w najbliższym czasie finansowane przez samorząd naszego miasta. Rozstrzygnięte zostały już konkursy ofert na ich realizację. Tczew przeznaczy w najbliższym okresie na profilaktykę ok. 50 tys. zł.

Programy zostały podzielone na trzy bloki - pierwszy to badania w zakresie wykrywania wad postawy uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, drugi dotyczy badań RTG klatki piersiowej dla mieszkańców Tczewa, a ostatni związany jest ze szczepieniami przeciw grypie dla seniorów.

- Badania wad postawy realizować będzie Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Maria Noworolska. Badania prowadzone będą od września do 9 grudnia br. na terenie szkół podstawowych. Objęci nimi zostaną wszyscy uczniowie klas I szkół podstawowych w Tczewie (ok. 750 dzieci). Badania tego typu prowadzimy już od 2003 r. - wyjaśnia Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta w Tczewie. - Z kolei badania RTG klatki piersiowej przeprowadzi Pracownia Rentgenodiagnostyki w Tczewie Czesław Płocharczyk (ul. Wojska Polskiego 5). Skorzysta z nich ok. 1330 mieszkańców Tczewa. Badania potrwają od września. Zgłaszając się na badanie, pacjenci powinni mieć ze sobą dokument tożsamości.

Ruszają także szczepienia ochronne przeciwko grypie dla osób w wieku 60 lat i powyżej. Szczepienie będzie przeprowadzone po raz drugi (poprzednio w 2009 r.). Skorzysta z nich ponad 600 osób, które w tym roku kończą 60 lat lub więcej. Szczepienia wykona Niepubliczny ZOZ Przychodnia Rogowscy, seniorzy mogą się zgłaszać na nie już we wrześniu.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +3

  gość_gość

  06.09.2011, 00:41

  dziadostwo

  dlaczego w Gdyni jest inaczej-Tczew ma w nosie swoich mieszkańców ,oto dowód ,http://www.gdynia.pl/dla/mieszkancow/zdrowie/339_49221.html

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx1 
 • -3

  no wiesz.._gość

  06.09.2011, 07:46

  szkoda, że od razu nie porównujesz nasz do Wawy, a jeszcze lepiej do berlina -gdynia to trochę inna liga - kilka razy wieksza, poza tym, to jedno z bogatszych polskich miast.porównuj do czegoś, co porównywalne

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • +5

  gość_gość

  06.09.2011, 12:30

  DO NO WIESZ

  to proszę zestawić pensje prezydenta Gdyni i prezydenta Tczewa i wtedy zacząć dyskusje o tym czy Tczew jest biedny czy może bogaty.Po drugie:wykryciem wady postawy u dziecka powinien się zająć pediatra w ramach tzw bilansu,rentgen płuc to zadanie dla lekarza 1-ego kontaktu lub lekarza medycyny pracy.Szczepionki przeciw grypie dla seniorów?-no powiedzmy....proszę sobie poczytać co jest w Gdyni brane pod uwagę i tam nie ma dubla ze świadczeniami z nfz.Nawet jeśli teoretycznie w Tczewie jest mniej pieniędzy aczkolwiektak nie uważam to można zawężyć ilość programów ale iść w podobnym kierunku.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx1 
 • +1

  _gość

  06.09.2011, 16:07

  BELZEBUB

  A GDZIE KONIECZNE SZCZEPIENIE DLA DZIEWCZYNEK PRZECIW RAKOWI SZYJKI MACICY? INWESTUJMY W DZIECI, BO ONE SĄ NASZĄ PRZYSZŁOŚCIĄ. PRZECIW GRYPIE? POWODUJE KOMPLIKACJE...

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xxx.xx0 
 • roza-81

  06.09.2011, 21:28

  Taka ciekawostka o szczepionce przeciw rakowi maci

  ,,Badania nad skutecznością szczepionki były prowadzone w populacji dziewcząt i chłopców w wieku 9 do 15 lat oraz kobiet w wieku 16 do 26 lat. W badaniu oceniano częstość występowania zmian przednowotworowych na szyjce macicy,oraz na sromie bądź w pochwie a także ważny parametr, jakim jest obecność tzw. przetrwałego zakażenia HPV będącego czynnikiem sprzyjającym powstawaniu zmian nowotworowych. Obserwacją objęto w sumie 21 464 zaszczepione kobiety i nie wykryto ani jednego przypadku zmian przednowotworowych ani raka inwazyjnego. Skuteczność szczepionki oceniona została na 100% w pięcioletnim okresie obserwacji. " Druga ciekawostka ,,Najwięcej zachorowań na raka szyjki macicy notuje się u kobiet w wieku 35-70lat " Jestem ciekawa jak udało im się uzyskać 100% skuteczność w grupie nie objętej ryzykiem zachorowania na raka szyjki macicy , no i co z wynikami chłopców ?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  gość_gość

  07.09.2011, 01:15

  czyli

  na profilaktykę zdrowotną wydano tyle co za 5 wybiegów dla psów,niesamowite..............

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx1 
 • roza-81

  07.09.2011, 11:06

  Niesamowita kwota

  Tylko w te wakacje wydałam 5 tyś na niezbędne badania do przeprowadzenia leczenia mojego dziecka ,miasto wykosztowało się co niemiara , w ciągu roku było by ich stać na leczenie 2 a może nawet 3 dzieci takich jak moje :(

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • Krystyna_gość

  09.09.2011, 19:50

  Mieszkam w Tczewie od urodzenia,ale co mnie zaskoczyło to to że sprawa szczepień przeciw grypie została nagłosniona i to po raz pierwszy starsi seniorzy usłyszeli przez megafon gdzie i kiedy mogą się szczepić duze brawa bo tak trzeba.Dziekuję paniom z przychodni Rogowscy za miłą i sprawną obsługę.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia