Kurs animacji społecznej 2.0 - ruszyło poszukiwanie liderów/ek

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Kurs animacji społecznej 2.0 - ruszyło poszukiwanie liderów/ek
Fundacja Pokolenia otwiera nabór do udziału w projekcie "Kurs animacji społecznej 2.0". "Szukamy liderów/ek, animatorów/ek, osób działających w społecznościach lokalnych z Gmin Subkowy, Morzeszczyn, Pelplin, Gniew oraz z Gminy Wiejskiej Tczew." - informuje Fundacja.

Jeśli chcesz nauczyć się jak działać skuteczniej, szukasz inspiracji, spotkania z praktykami i ekspertami ten kurs jest dla Ciebie. Dzięki uczestnictwie lepiej zrozumiesz swoje zasoby (społeczne, technologiczne) i nauczysz się jak je wykorzystać w konstruktywny i bezpieczny sposób. Określisz i zaplanujesz projekt rozwoju siebie jako animatora/animatorki społecznej. Dokonasz zmian w zamierzonym kierunku w komfortowym, bezpiecznym oraz inspirującym otoczeniu. Zrozumiesz lepiej własne i społeczne mechanizmy, wzorce myślowe, strategie decyzyjne i motywacyjne.
Będziesz pracować nad niechcianymi zachowaniami, problemami, trudnymi sytuacjami, nawykami, doświadczeniami. Nauczysz się zarządzać stresem oraz nabierzesz pewności siebie. Nauczysz się radzić sobie z ludźmi, zadaniami oraz jak konstruktywnie tworzyć relacje wspierające społeczny rozwój. Lepiej zrozumiesz warunki, jakie są niezbędne do samorozwoju i rozwoju społecznego.

W efekcie stworzysz swoje osobiste portfolio Animatora/ki Społecznego/ej, pokazujący i opisujący twój projekt społecznego samorozwoju.

Harmonogram kursu:

I moduł:
7-11 XI 2017 - Trening interpersonalny
2-3 XII 2017 - Warsztat rozwoju osobistego

II moduł:
13-14 I 2018 - Rozwój umiejętności animacyjnych
24-25 II.2018 - Projektowanie usług społecznych
14-15 IV 2018 - Strategie i modelowanie w animacji społecznej

III moduł:
VI - VIII 2018 - Tworzenie portfolio animatora/animatorki

- Szukamy 16 osób chętnych do wzięcia udziału w tym procesie. Rekrutacja odbywa się dwuetapowo. Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Potem spotkamy się z wami w terenie, na spotkaniach indywidualnych. - informuje Emilia Garska, Animatorka Lokalna.


Na wypełnione formularze czekamy do 18 października. Wysyłajcie je na adres egarska@fundacjapokolenia.pl

Udział w pierwszym module jest obowiązkowy. W pozostałej części kursu
wymagana jest 80% frekwencja.


Formularz zgłoszeniowy do pobrania ze strony: http://fundacjapokolenia.pl/kurs-animacji/


Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Czy jesteś za likwidacją przedmiotu religii w szkołach publicznych?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  kik_gość

  09.10.2017, 19:17

  Liderówek? Pogięło Was?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.