Dawny Tczew znów ożywa w 3D - druga z serii widokówek

To już druga z serii widokówek (fot. tcz.pl)
Tczew - Dawny Tczew znów ożywa w 3D - druga z serii widokówek
Można już nabyć kolejną trójwymiarową pocztówkę, na której uchwycono Tczew sprzed lat. Po kartce z mostem przez Wisłę przyszedł czas na widok z Wieży Ciśnień z początku XX wieku. Widokówkę w trójwymiarze własnym sumptem wydali miłośnicy historii naszego miasta, zrzeszeni na forum Dawny Tczew.

Forumowicze planują wydanie sześciu lub ośmiu pocztówek przedstawiających Tczew przed lat - np. plac Hallera z nieistniejącym już dzisiaj ratuszem, czy panoramę miasta. Na pierwszy ogień poszedł most przez Wisłę, teraz kolej na widok z wieży ciśnień.

- Tym razem wykorzystaliśmy bardzo popularny widok z Wieży Ciśnień, który pojawiał się na tczewskich pocztówkach, zarówno najstarszych, jak i tych z lat 80tych. Pierwowzór stanowiła pocztówka ze zbiorów Krzysztofa Jach z początku XX wieku, która została oczyszczona z niedoskonałości spowodowanych kilkukrotnym "poprawianiem" panoramy przez dawnych drukarzy. Tradycyjnie, opis widoku przygotowaliśmy w trzech językach. Na wnikliwych obserwatorów czeka kilka niespodzianek, o których można przeczytać na naszym forum. - tłumaczy Łukasz Brządkowski, koordynator wirtualnego muzeum miasta "Dawny Tczew"

Pocztówki w cenie 6,5 zł są do nabycia w następujących punktach - Uno Foto-Sklep-Usługi ul. Dąbrowskiego 16, Tech - Mech art. biurowe, ul. Mickiewicza 9, Pasmanteria Madi przy ul. Jasińskiego 6, oraz Kiosk na Dworcu PKP i Kolporter ul. Gdańska 8. Dodajmy, że w Polsce do tej pory żadne miasto nie promowało swoich zabytków w trójwymiarze. Forumowicze podpatrzyli pomysł w jednym z greckich miast.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +2

  ssij-moja-blada-szyje

  21.03.2012, 08:36

  A ja wiem gdzie na pocztówce jest kominiarz, a Wy nie-e! :P

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -2

  xxx_gość

  21.03.2012, 12:07

  Justyna a skąd wiesz o kominiarzu :>

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx9.xx0 
 • +3

  _gość

  21.03.2012, 14:45

  Jah

  Pocztówki zakupione - są super. Pozdrawiam ekipę Dawnego Tczewa. Świetna robota!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx4.xx4 
 • +1

  MTTczew

  21.03.2012, 17:09

  Już Gdańsk też robi pocztówki 3D. podpatrzyli od Dawnego Tczewa.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  _gość

  22.03.2012, 12:57

  Szkoda tylko, że to greckie miasto pokazuje istniejące zabytki i Gdańsk też a Tczew pokazuje to, czego niema. Może by tak odbudować trochę zabytków, albo zbudować trochę udawanych zabytków, jak to zrobiono ze starówką w Elblągu?

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx8.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia