Płoną trawy i nieużytki

Podpalone łąki w okolicach Bajkowego (fot. archiwum - tcz45)
Tczew - Płoną trawy i nieużytki
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 12. do 18. kwietnia zanotowano łącznie 33 zdarzenia, z czego 27 stanowią pożary, a 6 to miejscowe zagrożenia.

13.04.2010 r., Tczew, ul. Jagiellońska
Najprawdopodobniej z powodu nieszczelnego przewodu kominowego doszło do pożaru w części budynku handlowo-usługowego. Ratownicy podali dwa prądy gaśnicze: pierwszy w celu ugaszenia pożaru przy kominie, drugi na palące się ocieplenie komina i ocieplenie elewacji. W akcji brały udział jednostki z KP PSP Tczew oraz OSP Tczew i OSP Pelplin.


15.04.2010 r., Opalenie, gm. Gniew
Najprawdopodobniej w wyniku podpalenia nieużytków rolnych doszło do pożaru pozostałości roślinnych na powierzchni ok. 0,9 ha oraz stogu słomy. W akcji brały udział jednostki z KP PSP Tczew oraz OSP Opalenie, OSP Gniew i OSP Kolonia Ostrowicka.

Z 27 pożarów mających miejsce w powiecie tczewskim w ubiegłym tygodniu, 22 dotyczyło wyjazdów do pożarów traw.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +4

  mieczyslaw_gość

  20.04.2010, 21:37

  pora nazwac takich ludzi po imieniu:

  to tylko i d i o c i podpaja. dlaczego wiosna w Polsce kojarzy mi sie z glownie plonacymi trawami i smrodem dymu w powietrzu?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.