Masz pomysły? Mieszkańcy zapraszają na dyskusję o miejskiej zieleni

Jedno z miejsc, które mogą się wkrótce zmienić (fot. mat. internautów)
Tczew - Masz pomysły? Mieszkańcy zapraszają na dyskusję o miejskiej zieleni
Mieszkańcy miasta zrzeszeni w ramach grupy "Zieleń dla tczewian" chcą, by w grodzie Sambora zrobiło się ładniej i bardziej zielono. Już od jakiegoś czasu spotykają się w sprawie zagospodarowania terenów zielonych z władzami miasta. Teraz zapraszają chętnych tczewian na spotkania pod hasłem "Decydujmy razem o przyszłości naszego osiedla". Najbliższe już jutro (18.02).

Zrzeszeni na internetowym forum inicjatorzy akcji znaleźli listę niezagospodarowanych lub zdewastowanych miejsc na terenie miasta, które zasługują na jak najszybszą rewitalizację:

- Poznaliśmy się na forum. Zaczęło się od dyskusji, potem padło hasło: Zróbmy coś. Jak zwykle w takich sytuacjach, po początkowej fali euforii emocje opadły, jednak coś się udało - spotkaliśmy się w świecie realnym, powzięliśmy postanowienia, zaczął się krystalizować pewien plan. Poszliśmy do Urzędu Miejskiego umówić się na spotkanie z Panem Prezydentem. Potem kolejne spotkania, trochę pracy w domu, spotkania ze sobą, nowe pomysły, idee. Po co o tym piszemy? Bo teraz doszliśmy do etapu, w którym potrzebujemy wsparcia Was wszystkich. - wyjaśnia cel akcji jeden z uczestników grupy, MTT - Jesteśmy tacy, jak Wy. Mieszkamy tu, żyjemy, część z nas pracuje, inni się uczą, zależy nam na tym mieście, zależy nam na otaczającej nas przestrzeni, zależy nam na tym, by czuć się dobrze we własnym mieście. Nasze marzenie nie jest wielkie i dzięki zaangażowaniu nas wszystkich, może się urzeczywistnić - możemy mieć wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, o ILE chcemy mieć na nią wpływ.Urzędnicy podkreślają, że po spotkaniach jest nadzieja na dobrą współpracę na rzecz poprawy wizerunku miasta i dodają, że w miarę finansowych możliwości miasta, jej pierwsze efekty wkrótce powinniśmy zobaczyć:

- Spotkaliśmy się już któryś z kolei raz z tym młodymi ludźmi. Jest w nich potencjał. W tym roku będzie widać pierwsze efekty tego wspólnego działania- mówi zastępca prezydenta Tczewa, Adam Burczyk - Pojawił się również pomysł wyznaczenia na początek dwóch miejsc na terenie ogródków działkowych, którymi będą opiekowali się działkowcy. Mają piękne ogródki, potrafią to robić, a miasto pozyska ładne zielone tereny.

Jeśli chcesz mieć wpływ na to, jak wygląda Twoje osiedle lub marzy Ci się więcej zieleni, przyjdź na spotkanie z grupą inicjatywną "Zieleń dla tczewian". Spotkania odbędą się jutro (18 lutego) o godz. 12.00 oraz 23 lutego o godz. 18.30 w Szkole Podstawowej nr 12. Każdy kto ma Facebooka, może dołączyć do społeczności "Zieleń dla tczewian" - www.facebook.com/pages/Ziele%C5%84-dla-tczewian/188576507905400. Więcej informacji można zdobyć, pisząc na adres - zielentczew@interia.eu lub zielendlatczewian@gmail.com .
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +3

  Dawid_BMW

  17.02.2012, 02:01

  No proszę

  Witam. No świetny pomysł by w grodzie Sambora pojawiło się więcej miejsc zieleni do spacerowania,dla dzieciaków. Bo niebawem betonowa dżungla nas zastanie. Ja osobiście bym proponował przygotowanie kilku ścieżek najlepiej z starodruku, kilka ławek nawiązujących do stylu miasta , wzdłuż alejek drzewka nisko pienne, trawnik,latarnie w lekko starym stylu (i tu już bym wykorzystał technologi LED większy jedno razowy wydatek ale szybko się zwraca no i małe koszta eksploatacyjne),mały plac zabaw, oraz miejsce dla naj młodszych dzieciaczków w wieku od 1-5 latek żeby mamusie też mogły odpocząć na świeżym powietrzu mając oko na swoją pociechę. Kurcze chyba wpadnę na to spotkanie . I zachęcam również innych .Super inicjatywa Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • TCZEWIANKA_gość

  17.02.2012, 09:21

  Plac pusty

  Tak masz człowieku rację co piszesz ale niestety jeżeli plac pustką świeci tak jak przy blokach zwycięstwa a wyzwolenia,a należy do wspólnoty to miasto i tak nic nie zrobi,w 2009 roku pisaliśmy pismo do urzędu i odpowiedz była negatywna,bo nic nie zrobią bo to należy do wspólnoty,kiedyś mieliśmy ławeczki i piaskownicę i huśtawki jak zrobili nam chodniki to zabrano nam co wymieniałam a wspólnota nic nie zrobi i plac świeci pustką ,tylko psy się załatwiaja,chociazby dzieciaki chcieli sobie kocyk rozłorzyc i się pobawić to niestety w odchodach psich sie nie da pozdrawiam WSPÓLNOTĘ może w końcu będzie działać mamy 21 wiek

  Cytuj
  IP: 77.115.xx2.xx1 

  MTTczew

  17.02.2012, 11:18

  do Plac pusty ~ TCZEWIANKA_gość

  My współpracujemy ze Spółdzielnią mieszkaniową, wspólnoty są dość "skomplikowane".

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +2

  _gość

  17.02.2012, 12:36

  Przyzwoity Park mógłby się przydać w miejscu po jednostce wojskowej. Od strony autostrady wstawić coś atrakcyjnego np. fontannę czy coś, natomiast troszkę dalej mógłby stać przyzwoity hotel.

  Cytuj
  IP: 79.188.xx3.xx4 
 • +4

  ADAMO_gość

  17.02.2012, 21:40

  kwiaty na rondzie a nie sucha trawa!Miliony turyst

  Rondo centralne przy Mc Donalds .Proszę zieleń aby rondo najważniejsze rondo w Tczewie otrzymało stosowna oprawę Na środku olbrzymia piramida z pelargonii a w około kany i na dole żeniszek,starce dwa kolory begonii. Na słupach pelargonie lub surfinie. Tu przejada miliony turystów i tczewian To wizytówka miasta ! A tam sucha trawa ! Brakuje osła i kozy !

  Odpowiedz
  IP: 178.183.xx9.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.