"Mają haka na raka" - młodzież z tczewskiego LO w programie profilaktycznym

Dziewczęta podczas przygotowywania plakatów (fot. facebook)
Tczew - "Mają haka na raka" - młodzież z tczewskiego LO w programie profilaktycznym
Ruszyła piąta edycja programu "Mam haka na raka". To ogólnopolskie przedsięwzięcie zostało opracowane z myślą o budowaniu świadomego zdrowotnie społeczeństwa obywatelskiego. W tym roku w akcję włączyła się młodzież z tczewskiej szkoły.

Mam Haka na Raka oparta jest na idei Think Global, Act Local (myśl globalnie, działaj lokalnie). W myśl tej zasady, program aktywizuje młodych Polaków i zachęca ich do prowadzenia działań profilaktycznych wśród lokalnych społeczności. Zarówno działania na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolska kampania społeczna, opracowana przez uczestników i emitowana po każdej edycji, mają szansę realnie przyczynić się do zmiany statystyk zapadalności i umieralności na choroby nowotworowe w Polsce, wspierając tym samym Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych. Program wnosi nową jakość do polskiej ochrony i promocji zdrowia, w sposób naturalny wykorzystując potencjał młodego pokolenia - m.in. siłę perswazji, niekonwencjonalny sposób myślenia czy potrzebę aktywnego współtworzenia otaczającej rzeczywistości. Tegoroczna edycja jest dedykowana nowotworowi raka jelita grubego. W akcję włączyła się młodzież z tczewskiej szkoły - grupa "Młodzi Aktywni".

- Jesteśmy grupką nastolatek, które postanowiły wziąć udział w ogólnopolskiej kampanii "Mam haka na raka". Wszystkie uczęszczamy do klasy o profilu biol-chem w I LO w Tczewie, więc wiemy jak ważne dla życia ludzkiego jest zdrowie i profilaktyka. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu działaniu razem z nami odkryjecie, że mimo codziennego pośpiechu dbanie o siebie jest najważniejsze. - tłumaczą uczestniczki akcji.

Więcej informacji o działaniu, aktualnościach i zdarzeniach, które organizuje młodzież można znaleźć w Internecie, na www.mlodziaktywni.dzs.pl , www.facebook.com/pages/Młodzi-Aktywni/115343455253857 , www.mlodziaktywni.blog.onet.pl oraz nk.pl/#grupy/261674 . Patronat - Stowarzyszenie "Pomoc za Jeden Uśmiech".
Drukuj
Prześlij dalej