Nastrojowo i kameralnie - Grzegorz Turnau w Tczewie

Grzegorz Turnau wystąpił w Tczewie (fot. tcz.pl)
Tczew - Nastrojowo i kameralnie - Grzegorz Turnau w Tczewie

zobacz galerię zdjęć: 6
Największe przeboje Grzegorza Turnaua usłyszała wczoraj (31.07) tczewska publiczność zebrana w wypełnionej po brzegi sali Centrum Kultury i Sztuki. Koncert zbiegł się z urodzinami pochodzącego z Krakowa artysty.

Początkowo występ Grzegorza Turnaua miał odbyć się w amfiteatrze w Parku Miejskim, jednak organizatorzy - tczewskie Centrum Kultury i Sztuki - m. in. ze względu na niepewną aurę zdecydowali się przenieść go do CKiS. Wspomniał o tym artysta, dedykując tczewskiej publiczności utwór "Bracka", ze słynną frazą "Bo w Krakowie na Brackiej pada deszcz...". Podczas imprezy sala CKiS wypełniła się do ostatniego miejsca. Nastrojowym kompozycjom barda z Krakowa przysłuchiwały się całe rodziny. Nie zabrakło największych przebojów muzyka - m. in. piosenki "Naprawdę nie dzieje się nic", którą artysta wykonał wspólnie z zebraną w sali CKiS publiką. W duecie z muzykiem wystąpiła również znana wokalista jazzowa - Dorota Miśkiewicz.

- Przed koncertem mieliśmy próby w Poznaniu - nagrywała nas tam... chińska telewizja. Ciekawe po co? Przekonamy się o tym za dwa miesiące - mówił podczas koncertu Grzegorz Turnau.

Artysta przyznał, że występ w Tczewie, zbiega się z jego urodzinami, za co tczewska publika nagrodziła go gromkimi brawami. Muzyk wystąpił w grodzie Sambora z towarzyszeniem orkiestry kameralnej pod batutą Tadeusza Żmijewskiego. Występ Turnaua to nie ostatnia z atrakcji przygotowanych na tegoroczne lato przez Centrum Kultury i Sztuki. Już w sobotę (06.08) w amfiteatrze festyn rodzinny z udziałem kabaretu "Klika", z kolei 20. sierpnia na Bulwarze Nadwiślańskim gala disco-polo - wystąpią zespoły Masters, Łukash i Waldemar & Dixie Company. Dla miłośników X Muzy w amfiteatrze przygotowano projekcje filmowe - seanse już 10. i 11. sierpnia.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +9

  kami_gość

  01.08.2011, 09:05

  Super atmosfera, b. udany koncert ! - nawet tczewska publika nie upuszczała sali w czasie wywoływania artysty na scenę, co niestety ma w zwyczaju

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx9 
 • +10

  jacek_gość

  01.08.2011, 10:36

  temat

  Rzeczywiście świetna atmosfera, urodziny Grzesia dodały nam jeszcze więcej powodów do klaskania, ale mimo wszystko na koncercie Grzegorza w roku poprzednim atmosfera była nie gorsza. Świetna, charyzmatyczna postać i wielcy muzycy mu towarzyszący.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx9 
 • +9

  mefisto_gość

  01.08.2011, 11:18

  Grzegorz Turnau

  Bardzo żałuje że nie mogłem być na tym koncercie. Pan Grzegorz to klasa sama w sobie! W porównaniu np. do pseudo muzyków z "Perfektu" to majstersztyk! Pozdrawiam panie Grzegorza i mam nadzieje że jeszcze nas pan odwiedzi!

  Odpowiedz
  IP: 81.103.xx8.xx7 
 • -7

  brzuch_gość

  01.08.2011, 15:19

  Duza tczewska publicznosc

  byla tez na O.S.T.R. w Pruszczu Gdanskim, za darmo... Zreszta Turnau tez byl juz w Pruszczu, podobnie jak Perfect -wszystko za free!

  Odpowiedz
  IP: 178.181.xx5.xx3 
 • +5

  gość_gość

  01.08.2011, 22:33

  za darmo nie znaczy lepiej

  za darmo za darmo , zawsze to samo ! człowieku bardzo dobrze, że w Pruszczu są darmowe koncerty ! mogę się założyć , że koncert Turnaua w Pruszczu mimo wielkiego kunsztu i profesjonalizmu tego artysty nie miał w sobie tyle kameralności , elitarności i wyjatkowości co ten płatny w Tczewie, na którym byłam ! Najlepszym dowodem na to była Pani Dorota Miśkiewicz - cóż za niespodzianka - przepiękny głos! nie wspominając orkiestry! warto było wydać te 20 zł bez dwóch zdań ! nauczcie się wreszcie że za kulturę też warto płacić !

  Odpowiedz
  IP: 109.243.xx6.xx7 
 • jacek_gość

  02.08.2011, 00:47

  Oczywiscie, albowiem straz gminna Pruszcza zna "najniebezpieczniejsze" rejony wiejskie swych okolicy, gdzie to ustawia przenośne fotoradary i napełnia budżet gminny :)

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx9 
 • +4

  meloman_gość

  02.08.2011, 14:21

  Koncert przepiękny. Pełen profesjonalizm, sala pękająca w szwach, wspaniały klimat. Pan Turnau- rewelacja. Oby więcej takich wspaniałych koncertów w naszym mieście.

  Odpowiedz
  IP: 95.108.xx4.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia