Tym zajmowali się tczewscy strażacy w ciągu ostatnich dni

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Tym zajmowali się tczewscy strażacy w ciągu ostatnich dni
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 08.07.2019 roku do 14.07.2019 roku zanotowano łącznie 21 zdarzeń, w tym 3 pożary, 17 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia09.07.2019r. - Tczew Al. Solidarności- kolizja drogowa.
Na drodze krajowej 91, prawdopodobnie w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przejazdu, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, z których jeden dachował. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, usunięciu z jezdni płynów eksploatacyjnych oraz elementów karoserii pojazdów. W wyniku zderzenia nikt z uczestników nie wymagał udzielenia pomocy medycznej.. W likwidacji skutków wypadku udział brały 2 zastępy z JRG Tczew.

13.07.2019r. - Liniewko - wypadek drogowy.
Prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze doszło do wypadnięcia pojazdu z jezdni i uderzeniu w drzewo w przydrożnym lesie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu narzędziami hydraulicznymi dostępu do osoby poszkodowanej i udzieleniu jej pomocy medycznej, zneutralizowaniu rozlanych płynów eksploatacyjnych i paliwa. Poszkodowana osoba została zabrana przez ZRM do szpitala. W likwidacji skutków wypadku udział brały 2 zastępy z JRG Tczew oraz 1 z OSP Swarożyn.

13.07.2019r. - Szpęgawa DW 224 - wypadek drogowy.
Prawdopodobnie w wyniku wyprzedzania w niedozwolonym miejscu doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzielono pomocy medycznej motocykliście, na czas działań zamknięto odcinek drogi od m. Tczew do m. Szpęgawa. Samochody kierowano na wyznaczony przez Policję objazd przez miejscowość Malenin. Poszkodowany został przetransportowany przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział po jednym zastępie JRG Tczew, OSP Turze oraz OSP Dąbrówka.

Drukuj
Prześlij dalej