Jarmark Bożonarodzeniowy - będą atrakcje dla małych i dużych

Jarmark Bożonarodzeniowy (fot. MM)
Tczew - Jarmark Bożonarodzeniowy - będą atrakcje dla małych i dużych
Rękodzieło, smakołyki, tradycyjne świąteczne przysmaki i grzane wino, czekają na wszystkich, którzy przyjdą odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza już po raz piąty odbędzie się na placu Hallera. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i najmłodszych.

- W dniach 16-17 grudnia zapraszamy na tczewską starówkę wszystkich mieszkańców i gości, którzy chcą poczuć klimat zbliżających się świąt - mówi Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk.

Tradycyjnie w ostatni przedświąteczny weekend odbędzie się na placu Hallera Jarmark Bożonarodzeniowy. Na klientów będą czekać swojskie wędliny, sery, chleb litewski, kwas chlebowy, herbaty, konfitury, cukierki odpustowe, domowe pierogi, miody pitne, zupa grzybowa, barszcz, ciasto domowe, a ponadto cała gama wyrobów rękodzielniczych, począwszy od ozdób świątecznych (stroików, bombek, wieńców, świec), a skończywszy na aniołkach i przedmiotach drewnianych, szklanych, gipsowych, zdobionych techniką decoupage, które mogą posłużyć jako drobne upominki. Oczywiście nie zabraknie też choinek. Dla klientów gastronomii zostanie przygotowany ogrzewany namiot, w którym będzie można spożyć ciepłe posiłki.

Jarmark nie miałby swojego uroku, gdyby nie działania towarzyszące handlowi. W tym roku odwiedzi nas zimowy korowód z Królem i Królową Śniegu, którzy pojawią się na szczudłach. Oczywiście nie może zabraknąć Świętego Mikołaja - rozdającego drobne upominki w konkursach i zachęcającego do wspólnej zabawy. Kolejna propozycja dla milusińskich - to warsztaty twórczego rękodzieła w "Zimowej krainie". Dzieci będą mogły wykonać ozdoby i kartki świąteczne, a także zimowe pacynki. Zachęcamy również do udziału w konkursie na najlepsze stoisko podczas jarmarku. Nagrodę otrzymuje nie tylko laureat konkursu, ale o pełnych godzinach będziemy losować wśród głosujących choinki. Z całą pewnością atrakcją jest fotobudka, w której goście jarmarku wykonają pamiątkowe zdjęcie ze świątecznym layoutem.

Głównym organizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego jest Fabryka Sztuk, a partnerami: Urząd Miejski w Tczewie, Dom Przedsiębiorcy w Tczewie, GPEC TCZEW SP. Z O.O., Zakład Usług Komunalnych w Tczewie, Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. w Tczewie i Straż Miejska w Tczewie.

Szczegółowy program dostępny na: www.pchlitarg.tczew.pl

16-17.12.2017
godz. 10.00-20.00

Tczew, plac Hallera

PROGRAM:

16 grudnia

godz. 10.00-20.00 - handel
godz. 10.00-18.00 - konkursy z nagrodami, spotkanie ze Świętym Mikołajem
godz.10.00-18.00 - fotobudka GPEC TCZEW SP. Z O.O.
godz. 11.00-17.00 - warsztaty twórczego rękodzieła dla dzieci "Zimowa kraina"
godz. 11.00-18.00 - o pełnych godzinach losowanie choinek wśród głosujących na najlepsze stoisko jarmarku
godz. 13.00-18.00 - zimowy korowód artystów ulicznych z Królem i Królową Śniegu
atrakcje dodatkowe: tygryski z GPEC TCZEW SP. Z O.O. rozdające słodkości

17 grudnia

godz. 10.00-20.00 - handel
godz. 10.00-18.00 - konkursy z nagrodami, spotkanie ze Świętym Mikołajem
godz.10.00-18.00 - fotobudka GPEC TCZEW SP. Z O.O.
godz. 11.00-17.00 - warsztaty twórczego rękodzieła dla dzieci "Zimowa kraina"
godz. 11.00-18.00 - o pełnych godzinach losowanie choinek wśród głosujących na najlepsze stoisko jarmarku oraz rozstrzygnięcie konkursu
godz. 12.00-17.00 - zimowy korowód artystów ulicznych z Królem i Królową Śniegu
godz. 13.00 - odsłonięcie figurki Zimy przez Prezydenta Miasta Tczewa
atrakcje dodatkowe: tygryski z GPEC TCZEW SP. Z O.O. rozdające słodkości

KOMUNIKATY:

1. Nastąpi zmiana w organizacji ruchu: wyłączenie z ruchu dwóch zatok parkingowych (vis a vis kamienic nr 7-12 oraz nr 13-18), a także ulic na placu Hallera (vis a vis kamienic nr 1-6 oraz 20-24).
2. Właściciele samochodów proszeni są o usunięcie w dniach 15-18 grudnia swoich pojazdów z dwóch zatok parkingowych przylegających bezpośrednio do głównego placu.
3. Zachęcamy przedsiębiorców ze Starego Miasta do wydłużenia godzin pracy swoich sklepów i punktów usługowych na czas trwania Jarmarku.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -8

  kik_gość

  06.12.2017, 10:20

  No proszę ciekawe czemu u nas nie są konieczni uzbrojeni żołnierzy w kamizelkach kuloodpornych, wielkie bloki betonu na ulicach i trzeci rok stanu wyjątkowego jak w światłej zachodniej Europie. Pamiętajmy w roku wyborczym, że PO, Nowoczesna i paru innych chciało imigrantów! Kopaczka zgodziła się na przyjęcie w pierwszej transzy 7 tysięcy sztuk a w drugiej 5 tysięcy! Warto pamiętać, ze pomimo tylu zamachów oni dalej to popierają! Kazdy kto ma dzieci a w szczególności córki powinien o tym pamiętać, gdy bezpiecznie będzie bawił się na jarmarku bożonarodzeniowym!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +8

  Jola_gość

  06.12.2017, 11:04

  święta

  Ciesz się świętami , a nie mieszasz polityki z takimi uroczystościami . Życzę dużo radości

  Cytuj
  IP: 153.19.xx9.xxx 
  +1

  a_gość_gość

  06.12.2017, 11:19

  Pewnie katoliczką jesteś i co niedziela komunie przyjmujesz z człowieczeństwa nie masz nic pies ma więcej miłości niż takie coś jak ty

  Cytuj
  IP: 89.230.xx6.xx0 
  +1

  kik_gość

  06.12.2017, 13:03

  do Jola

  Zacna Jolu ja własnie choć agnostyk cieszę się swiętami i tym, ze PO mi nie ściągnęło do kraju tysięcy imigrantów ekonomicznych, którzy ubogacają świat zachodu rozjeżdzaniem ciężarówkami jarmarków Bożonarodzeniowych. Na zachodzie dzięki polityce swoich przywódców już nie mogą cieszyć się świętami, zakazane jest nawet używanie zwrotu Święta Bożego Narodzenia, bo to uraża muzułmanów. Mnie tam ich ramadan nie uraża, skoro ich nasze święta obrażają to jest z nimi coś nie tak a nie z nami. Pamiętajmy, ze Pan Prezydent jest jednym z tych, którzy chcieli by nas mordowana jak na zachodzie. Dlatego, ze PO przerżnęło wybory 2 lata temu my tu teraz mozemy bez strachu chodzić sobie na jarmarki Bożonarodzeniowe. I obyśmy o tym pamiętali kto ma wywalone na nasze bezpieczeństwo. Wisi mi na kogo ludzie będą głosować, ale mam nadzieję, ze chociaż nie na nich.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
  +2

  sss_gość

  06.12.2017, 15:58

  To akurat prawda. Kto był na u Hemluta na jarmarku to wie jak tam wygląda. Każde wejście obstawione, pełno policji, nie to co u nas, pełen spokój.

  Cytuj
  IP: 91.212.xx2.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.