Nowy pojazd ułatwi życie mieszkańcom DPS

Nowy wóz dla DPS (fot. facebook/powiattczewski)
Tczew - Nowy pojazd ułatwi życie mieszkańcom DPS

zobacz galerię zdjęć: 3
Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie otrzymał nowego busa. Pojazd jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych i ułatwi życie mieszkańcom DPS.

Powiat Tczewski po raz kolejny przyjął zaproszenie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i wstąpił w rolę realizatora "Programu wyrównywania różnic między regionami III".

- Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu, Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie wzbogacił się o nowy samochód, 9-osobowy bus marki Ford Transit, który został przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażony w specjalne pasy mocujące i najazd szynowy. Mieszkańcy DPS regularnie są dowożeni do poradni specjalistycznych, na wszelkiego rodzaju wyjazdy prospołeczne. Samochody służą również załatwianiu innych spraw bieżących niezbędnych do zapewnienia ciągłości funkcjonowania Domu Pomocy Społecznej. - wyjaśnia Marcin Stolarski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie.

To już kolejny samochód zakupiony dla tej placówki ze wsparciem pomorskiego oddziału PFRON. Kosztował ponad 207 tys. złotych z czego dofinansowanie w ramach tego Programu wyniosło 105 tys.


- Nowe, bezpieczne i wygodne auto było bardzo wyczekiwane przez pensjonariuszy domu oraz ich opiekunów. Jestem przekonany, że nowy transport w znacznym stopniu umożliwi mieszkańcom jak najszerszą aktywizację i integrację ze środowiskiem, pozwoli na realizację tych potrzeb oraz przyczyni się do zwiększenia standardu świadczonych usług na rzecz osób niepełnosprawnych. Życzę szerokiej drogi, aby pojazd służył bezawaryjnie przez długie lata. - powiedział Starosta Tczewski, Mirosław Augustyn.

Zakup samochodu dla DPS w Pelplinie został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach "Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III" w obszarze D.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -6

  sołtys_gość

  20.01.2022, 08:07

  Augustyn odliczasz już dni do odejścia?

  Tak beznadziejnego starosty jeszcze nie było. Czy ty kupiłeś ostatnio bez przetargu jakąś działkę nieruchomość od miasta? Czy przetarg był wymagany, czy nie?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • +9

  x_gość

  20.01.2022, 09:44

  x

  a ty tylko hejtujesz? zawsze masz jakieś ale. a sam jesteś zakompleksionym... a szkoda strzępić język.

  Cytuj
  IP: 83.20.xx8.xx3 
  +5

  Eh..._gość

  20.01.2022, 11:41

  można byłoby...

  Można byłoby podjąć dyskusję z sołtysem, ale czy warto poświęcać czas na kogoś z tak lichym wyksztalceniem nawet, jeśli administrujący nasz kraj upodmiotowili cymbała kierowniczym stanowiskiem w pewnej instytucji? Pozwolę sobie sparafrazować osobę historyczną i napisać, ze "Tobie kury szczać prowadzać, a nie lokalną politykę robić"!

  Cytuj
  IP: 5.173.xxx.xx8 

  Dawca nawozu_gość

  20.01.2022, 18:59

  Kto to jest piekarz-wuefista?

  Sołtys nie Sołtys a wykształcony ma być

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA