W minioną sobotę, 9 maja, mieszkańcy udowodnili, że lokalna przyroda ma najlepszych opiekunów na świecie. Kolejna akcja sprzątania brzegów jezior pokazała, jak wielką siłę ma wspólnota!
W sprzątaniu udział wzięli członkowie Koła PZW nr 79 Tczew - Miasto wraz z rodzinami, Sołtys Rokitek Sławomir Stojałowski, Sołtys Lubiszewa Magdalena Tucholska, Radny Rady Gminy Tczew Jarosław Stępień oraz mieszkańcy Rokitek i Lubiszewa Tczewskiego.
Taka inicjatywa to coś więcej niż tylko zbieranie odpadów - to budowanie więzi i realna dbałość o nasze wspólne dobro. Dzięki wspólnej pracy przywróciliśmy tym terenom ich naturalne piękno. - mówią organizatorzy akcji.
Po intensywnym sprzątaniu przyszedł czas na zasłużony relaks! Na uczestników czekała gorąca kawa, herbata i pyszny poczęstunek, o który po mistrzowsku zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rokitek. Wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek stały się idealną okazją do sąsiedzkich pogawędek i odpoczynku.
Dziękujemy wszystkim za każdą parę rąk gotową do pomocy. Pokazaliśmy, że razem możemy więcej! - dodają organizatorzy.
Pełna fotorelacja na facebooku gminy Tczew.
W sprzątaniu udział wzięli członkowie Koła PZW nr 79 Tczew - Miasto wraz z rodzinami, Sołtys Rokitek Sławomir Stojałowski, Sołtys Lubiszewa Magdalena Tucholska, Radny Rady Gminy Tczew Jarosław Stępień oraz mieszkańcy Rokitek i Lubiszewa Tczewskiego.
Taka inicjatywa to coś więcej niż tylko zbieranie odpadów - to budowanie więzi i realna dbałość o nasze wspólne dobro. Dzięki wspólnej pracy przywróciliśmy tym terenom ich naturalne piękno. - mówią organizatorzy akcji.
Po intensywnym sprzątaniu przyszedł czas na zasłużony relaks! Na uczestników czekała gorąca kawa, herbata i pyszny poczęstunek, o który po mistrzowsku zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rokitek. Wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek stały się idealną okazją do sąsiedzkich pogawędek i odpoczynku.
Dziękujemy wszystkim za każdą parę rąk gotową do pomocy. Pokazaliśmy, że razem możemy więcej! - dodają organizatorzy.
Pełna fotorelacja na facebooku gminy Tczew.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.










![Tczew - Tragedia na "91". Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/81be33-640360.webp)

![Tczew - Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro. Lód się załamał. Byli pijani [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/a231aa-640360.webp)

















Komentarze (6)
dodaj komentarz
Sylek_gość
13.05.2026, 13:29
Brawo!
X_gość
13.05.2026, 16:09
kogo to obchodzi? Pierw rzucają butelki, a później bohatersko je posprzątają
m_gość
13.05.2026, 17:28
Świetna robota! Pokazujecie pozytywnie, jak można dbać o wspólnotę!
JCL MFH Spółka za podatki_gość_gość
13.05.2026, 19:54
Niedokręcony jak zdrowe odżywianie
Temat jak weki twojej starej na zimę
Uuu_gość
14.05.2026, 09:09
Tam powinny być kamery albo foto pułapki, bo za miesiąc będzie wyglądało jak przed sprzątaniem i cała praca społeczników na marne. .Tylko kary mogą zmniejszyć problem, bo na zmianę świadomości syfiarzy którzy odwiedzają to miejsce nie ma co liczyć.
M.K._gość
15.05.2026, 11:59
Śmieci wokół jeziora
Myślę, że w związku wędkarskim powinno się przeprowadzić jakąś akcję edukacyjną, bo to co zostawiają po sobie wędkarze woła o pomstę do nieba. A potem organizują akcję sprzątania. Śmiechu warte